UPS režim frekvenčního měniče VLB3

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Frekvenční měnič LOVATO Electric VLB3 je od verze firmwaru 5.1 vybaven funkcí havarijního UPS chodu po výpadku napájení. Standardní napájení frekvenčního měniče VLB3 je 3 x 400 V, v některých aplikacích je však požadováno dokončení procesu i při výpadku napájení.

Jako je například dojezd výtahu do nejbližší stanice apod. Efektivně lze nyní použít jednofázovou UPS všude tam, kde stačí dokončit operaci se sníženým výkonem.

Jak UPS funkce pracuje

Při výpadku napájení je vnějšími obvody sepnut vstup DI5. K vstupu DI5 je přiřazeno spuštění funkce UPS režimu 1x230 V. Pozor je nutné počítat s 1/3 výkonem motoru. To je principiální omezení vyplývající ze sníženého napětí 380/230 = √3 a také jednofázového proudu √3, čili ve výsledku √3 x √3 = 3. Kvůli sníženému výkonu je vhodné snížit i havarijní dojezdové otáčky. Dojde k tomu automaticky na přednastavenou výstupní frekvenci. Ochrany se přizpůsobují UPS režimu rovněž automaticky. Parametrizace UPS režimu je proto minimální:

  • Aktivace: P400:55 – UPS, Digital Input 5
  • Snížené otáčky: P400:19 – výstupní frekvence Hz

ups rezim fm 2019 1

Vnější obvody

UPS je připojena na vstupní svorky pro třífázový vstup (zvláštní svorky pro tuto funkci měnič nemá), proto musí celé přepnutí z hlavního napájení být zajištěno vnějšími obvody, nejsnáze pomocí stykačů. Důležité je také zařadit pro přepnutí prvek zpoždění, aby nedocházelo k zbytečnému přepínání při flikrech. Je požadováno, aby mezi odepnutím od sítě a připojením UPS byl časový odstup minimálně 10 vteřin. Pozor funkce UPS je dostupná pouze pro měniče VLB3 do výkonu 11 kW.

ups rezim fm 2019 2

Související prvky

Pro vnější obvody lze využít následující prvky LOVATO Electric: stykače řady BG, BF, časové relé TMM1NFC, odpínač GA, mikroplc LRD s přednastaveným scénářem pro ovládání frekvenčních měničů VLB3, HMI panel LRH s přednastaveným scénářem pro ovládání frekvenčních měničů. Vzdálený panel pro vícenásobné ovládání měničů.

LOVATO Electric s.r.o.
Čížovská 488, 397 01 Písek
+420 226 203 202
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.lovatoelectric.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cerven 2020

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2020

Číslo je zaměřené na spínací techniku, strojní zařízení, hromosvody a uzemnění.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
AC Servokontroléry & Motory Snadné. Účiné. Časově úsporné. Unitronics nabízí novou řadu AC Servo kontrolérů a motorů pro řešení řízení pohybu. Jedno integrované řešení pro řízení a automatizaci.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.