HIWIN kombinuje standardní katalogové produkty v originální zákaznická řešení pro výhodný poměr cena/výkon

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost HIWIN s.r.o. dokončila a dodala originální dvouosý manipulátor pro automatizovaný přesun rozložených kartonových krabic za využití gripperu pro složení a slepení produktového obalu.

Jedná se o typickou ukázku aktuálních trendů v ucelené nabídce řešení HIWIN, kdy se kombinují standardizované katalogové produkty pro individuální řešení podle požadavků zákazníka.

Manipulátor s půdorysem 3 × 2 metry a pracovním zdvihem v ose X 2 500 mm a v ose Z 1 800 mm dosahuje maximální rychlosti 2,2 m/s a maximálního zrychlení 5 m/s2. Požadované zatížení je 30 kg s vyložením těžiště od jezdce 600 mm. Řešení využívá v podélné ose X standardní dvojitý jednokolejnicový modul HIWIN s ozubeným řemenem HD3 a ve svislé ose pak standardní dvoukolejnicový modul HIWIN HT200B. Celý koncept byl stavěn na základě požadavků zákazníka, které standardní katalogizovaná řešení nesplňují. Výsledný manipulátor ale jednotlivé katalogové produkty HIWIN originálně využívá. Přidanou hodnotou, kterou HIWIN navíc přináší, je návrh celého systému včetně doplňujících mechanických dílů pro jeho složení, komplexní návrh parametrů v rámci rozboru požadovaného pracovního cyklu stroje, osazení energetickými řetězy dle specifikované náplně zákazníkem a na závěr dodávka včetně konzole (ramene) pro vyložení a uchycení gripperu.

hiwin produkty 2024 1
„Tento manipulátor je typickým příkladem možnosti nabízených řešení HIWIN, kde využití kombinace originálního řešení se standardními produkty, v tomto případě to jsou standardní osy HIWIN, přináší výhodný poměr cena/výkon. V případě celého manipulátoru šlo o nalezení řešení, které splní podmínky zadání, včetně navržení únosnosti systému v návaznosti na dynamiku,“ komentuje Jan Chrást, projektový inženýr Hiwin s.r.o. a dodává: „Navíc jako dodavatel celého systému zákazníkovi poskytujeme záruku, včetně servisu a dostupnosti náhradních dílů, které musíme držet. Dále zákazníkům šetříme konstrukční čas. Zákazník řeší hlavně zadání a definici parametrů a zbytek už je na nás. Naše řešení obsahuje i velké množství detailů, které by jinak zákazník stejně musel poskytnout. Jde například o orientaci a umístění pohonů, návrh a umístění energořetězů a konstrukci přídavné konzoly včetně všech přídavných výpočtů z hlediska kontroly únosnosti a životnosti.

hiwin produkty 2024 2
Dalším řešením z dílny HIWIN, které kombinuje standardní katalogové produkty, je právě dokončená mechanická část 3osého manipulátoru, který je kompletně připraven pro instalaci servo motorů. Manipulátor využívá standardizované osy řady KK s kuličkovým šroubem. Technické řešení kombinuje spodní osu KK86 (490mm zdvih) s podpůrným vedením řady CG, portálem KK60 (400mm zdvih) a Z-osou KK50 (60mm zdvih). Použité lineární osy s kuličkovým šroubem řady KK mají nosný ocelový profil, který zajišťuje vysokou tuhost a přesnost. Integrace matice kuličkového šroubu do lineárního vozíku těchto os, pak přináší bezkonkurenčně malé a kompaktní zástavbové rozměry.

Více informací získáte na www.hiwin.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, duben 2024

Číslo je zaměřené na kvalitu elektrické energie, energetiku, elektromobilitu a alternativní zdroje energie.

Zajímavé odkazy

Vyhrajte termokamery Hikmicro nebo multimetry Fluke! Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte grafický multimetr Fluke 289 nebo špičkovou termokameru Hikmicro B20. Vstupenku na Amper 2024 obdrží každý.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.

Najdete nás na Facebooku