Nehledejte závady na kabelech – nalezněte je!

Typografie
 • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

METRACABLE je praktický, kompaktní reflektometr s časovou doménou pro přesnou identifikaci poruch všech typů kabelů bez servisu, například dvoužilových, koaxiálních a silových kabelů.

Má velmi krátké minimální rozlišení a dosah až 14 km. Nastavitelná impedance a upravitelný rychlostní faktor splňují všechny požadavky na úspěšné nastavení testu.

Jediným kliknutím AUTO-test zajistí, že impedance, délka impulzu a měřicí rozsah odpovídají testovanému úseku kabelu. Tím je zajištěna rychlá diagnostika.
Vysoké rozlišení displeje s osvětlením pozadí umožňuje přesné vyhodnocení závady stopy. Dodávaný software pro správu udržuje databázi kabelů.

Podporované typy kabelů
Pomocí metody TDR lze testovat širokou škálu různých typů kabelů a určit místa možných poruch. Přístroj METRACABLE je schopen zkoumat kabely o délce až 14 kilometrů.

vyhledavani kabelu 2024 2

Reflektometr v časové oblasti

Reflektometrie v časové oblasti, zkráceně TDR, je metoda pro stanovení a analýzu délky šíření a odrazových charakteristik elektromagnetických vln a signálů. Měřicí přístroje, které tuto metodu využívají, jsou známé také jako kabelové radary.

vyhledavani kabelu 2024 3
Během procesu TDR vysílá přístroj do kabelu impuls, který se odráží od poruch kabelu a vrací se zpět do přístroje. Typ poruchy lze určit na základě charakteristických křivek odrazu. Přístroj rovněž indikuje polohu poruchy - s přesností přibližně na 0,3 m.

vyhledavani kabelu 2024 1

Software METRACABLE Manager

Výsledky měření uložené v přístroji METRACABLE lze prohlížet a vyhodnocovat, lze spravovat interní databázi kabelů a instalovat aktualizace firmwaru pomocí softwaru Metracable Manager PC. Měření, která byla stažena a uložena do PC, lze vyhodnotit i později, aniž by bylo nutné navazovat spojení s přístroje.

Pro vybavení vaší dílny doporučujeme následující novou testovací technologii

METRAFUSE FD PRO
METRAFUSE FD PRO byl vyvinut pro rychlou identifikaci pojistek a jističů používaných k ochraně elektrických obvodů.
METRAFUSE FD PRO se skládá z přijímače a vysílače. Vysílač je integrován do zkoušeného elektrického obvodu a generuje modifikovaný vysokofrekvenční signál, který je vysílán do vodiče pod napětím. Signál
z emitoru je zachycen přijímačem. Signál emitoru je generován, jakmile je detekována pojistka nebo jistič. Změna stavu je indikována opticky pomocí LED a také akusticky.

 • Automatické nastavení citlivosti
 • Pro kabely o délce až několik set metrů.
 • Oddělené vysílací a přijímací jednotky
 • Optická a akustická signalizace
 • Identifikace pojistek
 • Přiřazení k elektrickým obvodům
 • Optická a akustická signalizace
 • Kompaktní ruční přístroj

METRAVOLT VT 1500
METRAVOLT VT 1500 je dvoupólová zkoušečka napětí s digitálním displejem v kombinaci s integrovanou zkoušečkou spojitosti, fáze, polarity a fázového napětí. Hodnoty napětí a odporu se zobrazují v digitálním formátu na LCD displeji. Tři LED diody rovněž indikují nebezpečné dotykové napětí a sled fází, další LED dioda indikuje odpor a spojitost je signalizována pomocí akustického signálu.
METRAVOLT VT 1500 lze díky krytí IP 65 používat i v dešti. Lze jej bezpečně používat s napětím až 1000 V v prostředí CAT IV. Přepínatelná zátěž umožňuje detekci rušivého napětí a umožňuje provést rychlý test RCD, stejně jako test spuštění digitálních elektroměrů v rozsahu 0 až 1000 V AC / 1200 V DC

 • Zkoušečka napětí
 • Zkoušečka kontinuity
 • Zkoušečka fází
 • Zkoušečka sledu fází
 • LCD displej pro zobrazení naměřených hodnot
 • Krytí IP 65
 • CAT IV 1000 V
 • Rychlý test RCD

vyhledavani kabelu 2024 4

Nejste si jistí, který přístroj bude vyhovovat vaší aplikaci?
Neváhejte se na nás obrátit, s výběrem vhodného zařízení vám poradíme.

GMC – měřicí technika, s.r.o.
Fügnerova 2316/1a, 678 01 Blansko
Tel.: +420 516 410 905
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.gmc.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.

Najdete nás na Facebooku