Přehled kategorií

Na trhu je k dispozici mnoho senzorů pro detekci objektů. Ne vždy je však jasné, jaký druh snímače pro dané použití vybrat. Nový senzor W10 je to správné řešení pro mnoho aplikací.

Digitalizace výrobních zařízení v automobilovém průmyslu pokračuje rychlým tempem. Inovativní automatizační systémy, informační technologie a digitální nástroje jsou na denním pořádku i v bratislavském závodě koncernu Volkswagen Slovakia.

Průmyslové obory čelí neustálému tlaku na vyšší efektivitu a podniky mohou čas od času narazit na strop svých technických možností, který se zdá nepřekonatelný.

Vzdálený přístup k závodům, strojům a mobilním aplikacím z jakéhokoliv místa na světě nabývá stále více na významu.

Při navrhování OT (Operation Technology – výrobní část) sítě je důležité vybrat komponenty, které jsou určeny k tomu, aby zvládly podmínky prostředí i požadavky výrobní aplikace.

Velké množství různých digitálních, analogových i datových signálových a přenosových standardů a protokolů přináší v mnoha případech problémy, jak je snadno a rychle propojit do jednoho datového toku pro další zpracování a vyhodnocení nebo přenos do cloudového prostředí.

Portfolio systému ReBeL se rozrůstá o humanoidní ruku vyrobenou ze samomazných a bezúdržbových triboplastů.

Automatizace výroby a zastoupení robotů ve firmách napříč obory každým rokem významně stoupá. Společně s tím stoupají i požadavky na zajištění stability automatizovaného výrobního procesu a zabezpečení maximální bezpečnosti lidí.

Společnost HIWIN, tradiční účastník Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně, představí na více než 100 m2 výstavní plochy ucelenou nabídku polohovacích systémů a lineární techniky.

Série LIFT od firmy AUTEC srl přináší vysokou spolehlivost a bezpečnost v kompaktním provedení, které je ideální volbou pro všechny typy jeřábů, mobilních ramen, navijáků, či lanových výtahů.

Úspěšná spolupráce firem Finder a Arduino vyústila v jedinečný produkt - univerzální programovatelné relé OPTA, malé univerzální PLC pro automatizaci.

Moderní IIoT systémy musí být schopny pracovat nejen v běžných prostředích, ale i v nebezpečných oblastech výbuchu. I tam je dnes nutné zavádět technologie sběru dat prostřednictvím Ethernetu.

Řada osvědčených příložných ultrazvukových průtokoměrů Fuji Electric se v létě 2023 rozrostla o nový kompaktní přístroj pro průměry potrubí 8 až 32 mm.

V průběhu tohoto léta dokončil Amtek jednání se společností Amphenol a zařadili do portfolia jejich produkty Advanced Sensors.

Kapacitní snímače od Micro-Epsilon slouží pro přesné bezkontaktní měření vzdálenosti do 10 mm s přesností až v řádu nanometrů. Fungují na principu deskového kondenzátoru, kdy je jednou elektrodou aktivní plocha snímače a druhou elektrodou je samotný měřený objekt.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, kveten 2024

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové nosné systémy, svorky a konektory

Najdete nás na Facebooku

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.