Přehled kategorií

Každá moderní automatizovaná aplikace potřebuje správně identifikovat, analyzovat nebo kontrolovat různé parametry zpracovávaných či přepravovaných výrobků. Tak jak lidé využívají svůj zrak pro zkoumání předmětů, se kterými mají pracovat, tak i automatizované aplikace potřebují mít svůj „zrak“.

Portfolio integrovaného systému strojového vidění od B&R nyní zahrnuje i Smart kameru, která umí kombinovat více funkcí strojového vidění v reálném čase.

Zařízení, která používají technologii RFID pro identifikaci, nacházejí široké uplatnění ve skladové logistice, spedici či správě. Velký počet dostupných řešení a častá potřeba jejich integrace do jednoho uceleného systému však bývá problematická a časově náročná.

SECTRON Cloud je platforma pro sběr, zpracování, vizualizaci a správu dat v oblasti M2M a IoT. Umožňuje připojení zařízení prostřednictvím průmyslových standardních protokolů IoT: MQTT, CoAP a HTTP.

Specialisté na automatizaci HandlingTech vyvíjejí a implementují moderní manipulační techniku pro výrobní závody. Osmi- a šestnáctiportové nespravované switche od Murrelektronik zajišťují jednoduché a kompaktní propojení ethernetových uzlů v jejich sofistikovaných robotických buňkách.

Návrh, plánování a realizace průmyslových komunikačních sítí pro strojní zařízení a systémy vyžaduje dokonalou znalost automatizačních technologií a musí zohledňovat hlavní požadavky pro zapojení dat do sítí, tedy spolehlivost, otevřenost a flexibilitu.

V rámci plnění dlouhodobého cíle poskytovat co největšímu počtu českých firem nejnovější automatizační řešení, uzavřela společnost Universal Robots s dalším partnerem v České republice, společností Schmachtl CZ.

V dnešní době si téměř nedokážeme představit chytrou továrnu bez použití robotů, kteří jsou díky své flexibilitě a přizpůsobivosti schopni optimalizovat a zvýšit produktivitu výroby. Společnost Delta Electronics neustále vyvíjí nové typy robotů pro různé druhy aplikací, aby splnila požadavky zákazníků pro inteligentní průmysl.

Nové robotické technologie byly jedním z nejvýznamnějších faktorů, které stály na počátku čtvrté průmyslové revoluce neboli Průmyslu 4.0. Nyní mají na průmysl pravděpodobně větší vliv nové počítačové technologie, jako jsou průmyslová zařízení internetu věcí a algoritmy umělé inteligence.

V minulosti jsme se při ovládání strojních zařízení a systémů často spoléhali na jednoduchá tlačítka a signálky umístěné na dveřích rozváděče. V dnešní době však máme mnohem více možností.

Náš vícekanálový univerzální měřící přístroj s logickými vstupy a výstupy bezpečně a spolehlivě optimalizuje průmyslové procesy, aby vám poskytl klid a zároveň pomohl analyzovat a vylepšit vaše operace, maximalizovat produktivitu a prostoje.

Společnost ELVAC a.s., přední výrobce a dodavatel průmyslových PC v České republice a na Slovensku, představuje kompaktní pasivně chlazený počítač DRPC-330 s operačním systémem Linux Ubuntu 18.10.

V dubnu 2021 uvedla společnost Micro-Epsilon na trh horkého kandidáta na novinku roku vlastního produktového portfolia. Tento dlouho připravovaný kamerový senzor byl zařazen do produktové kategorie surfaceCONTROL, kterou kompletně redefinuje a udává jí zcela nový rozměr.

Online supermarket Rohlík.cz využívá ve svých skladech speciální trubková čidla od společnosti Schneider Electric. Jako součást svých válečkových dopravníků je instalovala firma ATYKO. Její unikátní řešení detekce předmětů na dopravníku zajišťuje bezproblémový tok zboží.

Pro lineární detekci polohy a měření délky jsou nejvhodnějším řešením lineární snímače MEGATRON. Ty jsou k dispozici v různých provedeních s různými měřicími principy. Snímače mohou být implementovány v širokém spektru aplikací s měřícími rozsahy od 2 mm do několika desítek m.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz rijen 2016 340

ElektroPrůmysl.cz, říjen 2021

Číslo je zaměřené na rozváděče a rozváděčovou techniku, měřicí a monitorovací techniku.

Najdete nás na Facebooku

Zajímavé odkazy

Rittal - váš silný partner pro výrobu rozváděčů Z našich inovativních výrobků z oboru rozváděčů, rozvodu proudu, klimatizace a IT infrastruktury jsme vytvořili ucelený systém pro váš úspěch.
Bezpapírový zapisovač OMR 700 Modulový registrační přístroj do provozů, kde je potřeba na jednom místě zobrazovat a zaznamenávat větší množství elektrických či neelektrických veličin.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Moduly PAPAGO Pro měření nejrůznějších veličin, monitorování i ovládání přes Ethernet (síť LAN), WiFi nebo GSM.