Přehled kategorií

Datasensing uvedl na konci loňského roku na trh SH4: novou řadu bezpečnostních světelných závěsů, která obsahuje modely pokrývající všechny úrovně detekčních schopností a funkcí, od základních až po pokročilé.

Požadavky na inovativní bezpečnostní řešení se zvyšují. Doposud se pro dvourozměrnou ochranu nebezpečného prostoru používaly 2D LiDAR senzory.

Železnice a RFID systémy? Že to není obvyklá kombinace? Opak je pravdou. RFID monitorování společně se softwarovým systémem Turck Vilant poskytuje nové přístupy a řešení i mnoha aplikací v oblasti železniční dopravy.

Snadný vzdálený přístup pro teleservis a vzdálenou údržbu SINEMA Remote Connect vám poskytne pohodlný a bezpečný přístup ke vzdáleným výrobním linkám nebo strojům, i když jsou integrovány do jiných sítí.

Stroje a zařízení jsou stále těsněji propojeny. Úspěšnou digitalizaci lze zaručit pouze s výkonnou a spolehlivou síťovou technologií. Ústřední úlohu v sítích přebírají switche: Jako inteligentní součásti infrastruktury čtou příchozí data a předávají je na port s příslušným přijímačem.

IO-Link je komunikační technologie, která způsobila revoluci ve způsobu, jakým jsou senzory a akční členy integrovány do strojů a systémů.

Automatizace výroby a zastoupení robotů ve firmách napříč obory každým rokem významně stoupá. Společně s tím stoupají i požadavky na zajištění stability automatizovaného výrobního procesu a zabezpečení maximální bezpečnosti lidí.

Společnost HIWIN, tradiční účastník Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně, představí na více než 100 m2 výstavní plochy ucelenou nabídku polohovacích systémů a lineární techniky.

S nabídkou robotů určených pro různé typy náročných průmyslových aplikací se setkáváme často. Firma DOBOT však vychází vstříc i zájemcům z řad malých a rodinných firem nejen nabídkou cenově dostupných robotů, ale i snadno programovatelných.

Dlouhá léta se o tom tradují zvěsti i vtipné historky. A přesto lze s trochou nadsázky říct, že i druhé největší město v České republice již má své metro.

Delta Electronics rozširuje svoje portfólio produktov o novú radu PLC s podporou Codesys. Sceľuje tým medzeru v riadiacich produktoch medzi Codesys motion kontrolérmi a štandardnými PLC.

Výrobce Cincoze nedávno uvedl na trh vestavný počítač DX-1200, což je nejnovější přírůstek do produktové řady DIAMOND. Díky kompaktnímu a vysoce výkonnému designu překonává DX-1200 prostorová omezení a zachovává si extrémní schopnosti.

V průběhu tohoto léta dokončil Amtek jednání se společností Amphenol a zařadili do portfolia jejich produkty Advanced Sensors.

Kapacitní snímače od Micro-Epsilon slouží pro přesné bezkontaktní měření vzdálenosti do 10 mm s přesností až v řádu nanometrů. Fungují na principu deskového kondenzátoru, kdy je jednou elektrodou aktivní plocha snímače a druhou elektrodou je samotný měřený objekt.

Moderní senzory se vyznačují snadnou montáží i snadnou manipulací a ovládáním. Toho se výrobci snaží docílit implementací konceptu intuitivního ovládání pro celou řadu či škálu senzorů různých veličin.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2023

Číslo je zaměřené na napájecí zařízení, zálohovaní, měření a regulaci odběru elektrické energie.

Najdete nás na Facebooku

Zajímavé odkazy

Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.