Přehled kategorií

Portfolio integrovaného systému strojového vidění od B&R nyní zahrnuje i Smart kameru, která umí kombinovat více funkcí strojového vidění v reálném čase.

Zařízení, která používají technologii RFID pro identifikaci, nacházejí široké uplatnění ve skladové logistice, spedici či správě. Velký počet dostupných řešení a častá potřeba jejich integrace do jednoho uceleného systému však bývá problematická a časově náročná.

Tento systém není nijak složitý ani rozsáhlý, ale výborně demonstruje rozsah funkčnosti, a především efektivitu a eleganci řešení současných požadavků při digitalizaci výroby prostřednictvím programového prostředí Control Web.

SECTRON Cloud je platforma pro sběr, zpracování, vizualizaci a správu dat v oblasti M2M a IoT. Umožňuje připojení zařízení prostřednictvím průmyslových standardních protokolů IoT: MQTT, CoAP a HTTP.

Specialisté na automatizaci HandlingTech vyvíjejí a implementují moderní manipulační techniku pro výrobní závody. Osmi- a šestnáctiportové nespravované switche od Murrelektronik zajišťují jednoduché a kompaktní propojení ethernetových uzlů v jejich sofistikovaných robotických buňkách.

Návrh, plánování a realizace průmyslových komunikačních sítí pro strojní zařízení a systémy vyžaduje dokonalou znalost automatizačních technologií a musí zohledňovat hlavní požadavky pro zapojení dat do sítí, tedy spolehlivost, otevřenost a flexibilitu.

S ACOPOS 6D oznamuje B&R novou éru výroby. Produkty jsou na stroji dopravovány zcela individuálně na své místo určení. Transportní vozíky jsou nadnášeny a polohovány účinky elektromagnetického pole užívajíc fyzikálního jevu magnetické levitace.

Hanwha představuje nová pokročilá řešení, včetně robotů HCR Advanced a opět tak posiluje svou pozici na trhu kolaborativních robotů (cobotů), kde se očekává intenzivní růst.

Zatímco pandemie kolem koronaviru přináší spíše špatné zprávy a některé společnosti propouštějí své zaměstnance, automatizace a robotizace své tempo naopak zrychluje.

ELVAC představuje novinku v portfoliu z dílny iEi Integration, robustní panelový počítač PPC-FW19D-ULT5, určený pro výrobní závody, které potřebují spolehlivou IT techniku s dlouhou životností.

Automatizace se stále více stává nedílnou součástí dnešní doby. Téměř každý sektor našeho života se neustále snaží získávat z něj postupně více výhod, aby byl lidský život jednodušší, pohodlnější a efektivnější.

V současnosti je na síti celosvětově připojeno cca 30 miliard průmyslových zařízení. Do roku 2025 se předpokládá více než dvojnásobný nárůst – tedy 75 miliard.

Online supermarket Rohlík.cz využívá ve svých skladech speciální trubková čidla od společnosti Schneider Electric. Jako součást svých válečkových dopravníků je instalovala firma ATYKO. Její unikátní řešení detekce předmětů na dopravníku zajišťuje bezproblémový tok zboží.

Pro lineární detekci polohy a měření délky jsou nejvhodnějším řešením lineární snímače MEGATRON. Ty jsou k dispozici v různých provedeních s různými měřicími principy. Snímače mohou být implementovány v širokém spektru aplikací s měřícími rozsahy od 2 mm do několika desítek m.

Jak roste oblíbenost a známost řídicího systému Loxone, objevuje se stále více výrobců, kteří chtějí, aby i jejich produkty mohly těžit z benefitů inteligentního ovládání a automatizace.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz duben 2021

ElektroPrůmysl.cz, duben 2021

Číslo je zaměřené na kvalitu elektrické energie, energetiku, elektromobilitu a alternativní zdroje energie.

Najdete nás na Facebooku

Zajímavé odkazy

Bezpapírový zapisovač OMR 700 Modulový registrační přístroj do provozů, kde je potřeba na jednom místě zobrazovat a zaznamenávat větší množství elektrických či neelektrických veličin.
Řešení pro revizní techniky a rozváděčové skříně Metra Blansko je zakladatelem výroby elektrických měřicích přístrojů. Měření elektrických i neelektrických veličin přístroji Metra jsou přesnými a spolehlivými pro zákazníky již více jako 100 let.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Volně svorkovatelné konektory s technologií ecolink Volně svorkovatelné konektory jsou vhodné pro hygienická a vlhká prostředí, do drsných a obtížných podmínek, pro elektromagentická pole při svařování a pro oblasti s nebezpečím výbuchu.
Rittal - váš silný partner pro výrobu rozváděčů Z našich inovativních výrobků z oboru rozváděčů, rozvodu proudu, klimatizace a IT infrastruktury jsme vytvořili ucelený systém pro váš úspěch.