HIWIN zjednodušuje dostupnost pojezdových drah pro kolaborativní roboty

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Kombinace standardizovaných prvků lineárních os a flexibilní individuální konfigurace zrychluje dodávky, zjednodušuje instalaci a zvyšuje dostupnost pojezdových drah pro průmyslovou robotizaci a automatizaci

Společnost HIWIN s.r.o. využívá své znalosti získané při řešení a dodávkách pojezdových drah pro průmyslové roboty a rozšiřuje svoji nabídku o pojezdové dráhy pro segment robotů kolaborativních. Základem řešení jsou standardizované, cenově dostupné osy HIWIN řady Hx na hliníkovém profilu, které se kombinují s dalšími prvky dle požadavků řešení. Využití standardizovaných katalogových produktů zrychluje celý proces dodání a zjednodušuje technické řešení pojezdů. Standardně se dodává osa se zdvihem do 4,5 metrů v individuálně předdefinovaných rozměrech po milimetrech.
Řešení, které přinášíme v případě pojezdových drah pro kolaborativní roboty, je vlastně jednoduchá stavebnice, jejíž díly jsou naše standardizované katalogové produkty. Jejich kombinace zajistí spolehlivost řešení, snadnou konfiguraci prvků, bezproblémovou a rychlou instalaci a oživení, ale současně splní všechny požadavky a nároky zákazníka,“ komentuje Jan Chrást, projektový inženýr Hiwin s.r.o. a dodává: „Naše produkty, které vstupují do řešení pojezdových drah, nabízejí vysokou variabilitu a modularitu. Zdvih osy dokážeme upravit podle požadavků zákazníka po milimetrech.“

Pojezdy HIWIN pro kolaborativníi roboty 2024 2
Dodávané osy lze konfigurovat a volit typ pohonu (kuličkový šroub HTS nebo ozubený řemen HTB), vybavit krytováním průběžnou nerezovou planžetou a osadit koncovými snímači a přídavným přímým odměřováním. V případě využití řemenových os lze volit mezi přímou nebo úhlovou variantou převodovky. Pokud se použije kuličkový šroub, nabízí se možnost bočního uložení motoru a dodatečná podpora šroubu pro vyšší otáčky. Pro usnadnění instalace na připravený rám nebo základnu lze využít dodatečného příslušenství, jako jsou upínací profily nebo kameny do T drážek. Mezi další prvky dodatečného příslušenství patří patice pro nivelaci a kotvení osy, příruba pro montáž robota a sestava energořetězu.

Pojezdy HIWIN pro kolaborativníi roboty 2024 1
Aktuálně HIWIN nakonfiguroval tuto pojezdovou dráhu pro kolaborativní roboty FANUC CRX s využitím servomotorů a ovladačů stejné značky. Zákazník tak získá dostupné, ucelené řešení s krátkými dodacími lhůtami, maximální kompatibilitou a rychlou instalací a oživením. Poprvé bylo toto řešení představeno zákazníkům ve spolupráci se společností Fanuc Czech s.r.o. koncem května 2024 v Praze na Veletrhu Robotických Příležitostí.

HIWIN s.r.o.
Medkova 888/11, 627 00 Brno
Tel.: +420 548 528 238
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.hiwin.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.

Najdete nás na Facebooku