Přehled kategorií

Grid List

Instalací tepelného čerpadla získáme ekologickou metodu pro vytápění a ohřev vody. Zároveň je to jeden z prostředků, díky kterému dlouhodobě ušetříme za elektrickou energii.

Při instalaci antény na střechu různých typů objektů je důležité si uvědomit, že technik, který instalaci provádí, má být seznámen s vnější ochranou před bleskem. Pro instalaci anténního systému by měla být zpracována dokumentace pro provedení stavby ,,DPS“.

Odpor zemniče závisí na jeho rozměrech, tvaru a na rezistivitě půdy, ve které je uložen. Tato rezistivita se často mění od místa k místu a v závislosti na hloubce uložení zemniče.

Při konstrukci rozváděčů se dnes setkáváme s největšími ztrátami času při zapojování spínacích a automatizačních prvků. V tomto článku si povíme, jakým způsobem lze tyto ztráty efektivně eliminovat.

Kabelové rozvody jsou nezbytnou součástí infrastruktury budov, ale také představují značné nebezpečí požáru, pokud nejsou správně navrženy a instalovány. Proto je požární bezpečnost u kabelových rozvodů nanejvýš důležitá.

Chytrý systém profilovaných spojovacích příček zajišťuje rychlé a snadné přizpůsobení energetického řetězu E4Q průměru hadice.

Některá řešení objevíme pozdě, a pak litujeme. Co takhle automatizace? Dají se plány ještě změnit a získat toto oblíbené řešení? V tomto bytě v Krakově se to podařilo – velmi jednoduše! Stačilo skoro hotový byt vybavit všestrannou bezdrátovou technologií.

Install Speaker 10 Passive je špičkový vestavný reproduktor s wooferem o 10 palcích. Satellite Speaker IP64 Passive je univerzál pro všechny audio potřeby a můžete jej nainstalovat uvnitř i venku.

Mezi zákazníky, kteří hledali způsob, jak efektivně ušetřit náklady za vytápění, se chytré termostaty tado° rychle staly populárními. Především díky kvalitě provedení, designu a množstvím funkcí, které termostaty nabízejí.

Co to je Rittal VX25 Ri4Power? Jde o komponenty firmy Rittal, díky nimž je zákazník schopen vytvořit páteřní rozvod proudu NN rozváděčů, a to jak především pro distribuční, tak i pro řídící rozváděče.

Společnost Schneider Electric, leader digitální transformace řízení energie a automatizace, se dlouhodobě zaměřuje na oblast data center, která jsou nedílnou součástí digitální transformace.

Každý rozváděč musí mít ochranný vodič pro usnadnění automatického odpojení napájení pro ochranu před následky zemních poruch v rozváděči třídy I a ochranu před následky zemních poruch ve vnějších obvodech napájených prostřednictvím rozváděčů třídy I a třídy II.

Tuto otázku může kdokoliv obratem zpochybnit: „Proč? Vždyť se po léta nic nestalo.“ Toto bývá velmi častý argument. Zní pravdivě – zejména uším obyvatelů bytových domů, kde přepětí ve významnějším rozsahu ještě neúřadovalo.

Svět obnovitelných zdrojů energie se rychle vyvíjí a vede k zásadním změnám v trendech výroby elektrické energie a její distribuce. Zásadní změnou v oblasti fotovoltaických elektráren je posun k vyšším hodnotám pracovních napětí.

Běžná rutina jako výměna pojistky v rozváděči se může během chvilky změnit v noční můru. Zvláště když samotná výměna probíhá při zapnutém rozváděči.

Značku Schurter oceňují zákazníci po celém světě. Je dodavatelem vysoce kvalitních elektromechanických prvků s širokým rozsahem použití a výjimečnou trvanlivostí.

Společnost Schneider Electric uvedla na český trh řadu vypínačů a zásuvek Nová Unica. Představujeme vám podrobněji tři vybrané zajímavé vychytávky a funkce z této řady.

Loxone představil nové produkty i verzi softwaru. Dotykové tlačítko Touch Pure Flex odpovídá na individuální potřeby hotelů. Možnosti inteligentní automatizace rozšiřuje i malá řídicí jednotka Miniserver Compact. Zjistěte, jaké jsou největší novinky letošního roku.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, květen 2023

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové nosné systémy, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Nadcházející webináře

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS