Přehled kategorií

Grid List

Připojení ochranného vodiče musí být provedeno tak, aby zaručovalo spolehlivé a trvalé vodivé spojení neživých částí chráněného elektrického předmětu a přilehlých neživých částí, které je nutné s ním spojit podle ČSN 33 2000-4-41 ed. 3.

Při instalaci fotovoltaické elektrárny na střechu objektu zaskočí nejednoho investora informace od odborné firmy, že je nutná i úprava hromosvodu, nebo kompletní předělání celé jímací soustavy což pochopitelně navyšuje cenu celé instalace.

Datová centra jsou pilířem dnešní doby a základem digitalizace. S rostoucím významem datových center roste rovněž tlak na jejich infrastrukturu a ochranu toku dat bez jakýchkoli omezení.

Pokud jste si ještě nedali předsevzetí do nového roku, máme pro vás jeden tip: zapomeňte na odměřování délky kabelů, LED pásků či těsnění podle rysek na podlaze, mechanickým počítadlem nebo svinovacím metrem a buďte jako profesionál!

Bestseller mezi odvíječkami kabelů, X BOARD XB 500 je nyní zase o něco lepší. Písmeno T v názvu produktu označuje slovo „teleskopický“.

Pod pojmem „třmenová příchytka“ si většina elektrotechniků představí poměrně jednoduchý výrobek, jehož podoba se ustálila na základě mnoha desetiletí praktického používání.

V posledních letech se internet věcí (IoT) stává klíčovým prvkem v modernizaci domácností a komerčních budov, přičemž slibuje vyšší úroveň pohodlí, energetické efektivity a bezpečnosti.

V dnešní době se stále více domácností a kanceláří přiklání k modernizaci svých elektroinstalací, a to směrem k takzvané inteligentní domácnosti. Tento článek se zaměřuje na porovnání klasické a inteligentní elektroinstalace, přičemž poukáže na klíčové výhody a nevýhody obou přístupů.

Velká rodina v podobě široké nabídky řešení ovládacích prvků pro různé instalace v chytré domácnosti přináší spoustu výhod.

Účinné chlazení je základním předpokladem pro spolehlivý a bezpečný provoz datových center. Vzhledem k neustálému zvyšování hustoty umístění serverů a tím pádem i generovaného tepla je kladen stále větší důraz na výkonné, efektivní a flexibilní chladicí systémy.

Společnost STEGO vyvíjí a vyrábí produkty pro udržení optimálního teploty a vlhkosti uvnitř rozvaděčů s inovativními funkcemi a inteligentním designem. Naše produkty pomáhají uživatelům dokonale přizpůsobit teplotu a vlhkost podmínkám v jejich konkrétním instalačním prostoru.

Elektrické rozváděče hrají klíčovou roli v distribuci elektrické energie a jejich bezpečnost je nezbytná pro ochranu majetku a životů.

Proudové chrániče jsou nezbytnou součástí moderních elektroinstalací, jejichž hlavním úkolem je ochrana osob před úrazem elektrickým proudem a zároveň ochrana před vznikem požáru způsobeného únikem proudu do konstrukčních částí elektrických zařízení.

Obloukové ochrany jsou klíčovou součástí moderních elektroinstalací, které hrají zásadní roli v ochraně zařízení a zachování bezpečnosti osob. Obloukové ochrany jsou navrženy tak, aby detekovaly a izolovaly obloukové poruchy, jež mohou vzniknout v důsledku izolačních chyb, opotřebení materiálů, nevhodné montáže nebo cizích těles v rozváděčích a elektrických zařízeních.

Současné spotřebiče s elektronikou dnes ve většině případů využívají spínané zdroje. Ty však trvale generují rušení, které může při poruše způsobit nečinnost chráničů typu AC.

Nová řada VISIO S je designovým řešením pro všechny typy instalací. S designem rámečků Classic i Cubic v kombinaci s přístroji VISIO S se působivě snoubí styl, kvalita i funkčnost.

Zoni® představuje novou ucelenou řadu vypínačů, zásuvek a dalších elektroinstalačních přístrojů, které na český trh společnost ABB jako největší tuzemský výrobce v tomto segmentu přináší.

Značku Schurter oceňují zákazníci po celém světě. Je dodavatelem vysoce kvalitních elektromechanických prvků s širokým rozsahem použití a výjimečnou trvanlivostí.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, unor 2024

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku, nouzové osvětlení, software v automatizační technice, elektrotechnice a energetice.

Najdete nás na Facebooku

Zajímavé odkazy

Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS