Přehled kategorií

Grid List

Uzemňování vodiče PEN (PE) v hlavním vedení, odbočkách a elektrických přípojkách se provádí bez ohledu na další jeho uzemnění, jež jsou provedena v odběrném zařízení.

Ochranný obvod sestává ze svorky (svorek) PE, ochranných vodičů v elektrickém zařízení stroje, včetně kluzných kontaktů, pokud jsou součástí obvodu, dále z neživých částí a vodivých konstrukčních částí elektrického zařízení a cizích vodivých částí, které tvoří konstrukci stroje.

Při návrhu systému ochrany před bleskem u staveb je vhodné rozdělit je do ochranných zón (LPZ), v nichž je definováno elektromagnetické prostředí. Tabulka 1 uvádí definice zón ochrany podle ČSN EN 62305-1 ed. 2.

Jméno Wöhner symbolizuje již 90 let špičkové technologické výkony a inovace. V současnosti je skupina Wöhner celosvětově etablována jako specialista na přípojnicové systémy v oblasti řídicí techniky a obnovitelných energií.

Přístrojové instalační kanály se těší velké oblibě v kancelářích, zákaznických centrech i veřejných budovách. Díky nim mohou být napájení i data k dispozici na každém pracovišti, v pohodlné výšce pod okenním parapetem.

Navrhování prostorů kabelového rozvodu distribuční a přenosové soustavy bezprostředně souvisí s provozem elektrických stanic distribuční a přenosové soustavy držitelů licence pro přenos a distribuci elektřiny dle zákona č. 458/2000 Sb.

V letošním roce se objevilo několik nových možností ve vazbě na software ETS. Mezi tyto novinky patří vzájemné provázání softwarů ETS5 a ETS Inside. To znamená, že projekt vytvořený v ETS5 lze přetáhnout do ETS Inside a obráceně.

Je úplně jasné, že o systémech pro "chytré" domácnosti slýcháte každý druhý den. Ten umí toto, ten zase tamto. Jsou jich desítky, na papíře vše vypadá nádherně, ale už realizace se stává noční můrou.

Je použití co nejlevnějších systémů chytrých instalací skutečně výhodnější? Přináší uživatelům dostatečné úspory pořizovacích nákladů? Jak je to s provozními náklady? A jsou skutečně levnější?

Distribuční rozváděč (kabelová rozvodná skříň) je konstruovaný a zkoušený pro venkovní instalaci na místech přístupných veřejnosti a je určený pro používání v normálních provozních podmínkách venkovních i vnitřních prostorů.

Termín distribuční rozváděč (označovaný také jako kabelová rozvodná skříň) je termín používaný normou ČSN EN 61439-5 ed. 2. Jedná se o rozváděč, vhodný svou vnější konstrukcí pro venkovní instalaci na místech, která mohou být přístupná veřejnosti.

Nový rozváděč VX25 nabízí přidanou hodnotu elektrotechnickým společnostem díky svým technickým vlastnostem, snadné montáži a vysokému stupni bezpečnosti. Nyní jsou všechny výhody modelu VX25 k dostání v nerezové oceli a v blízké budoucnosti budou uvolněny ve verzích NEMA 4X.

Když se řekne „multifunkční časové relé“, co si představíte? Pokud inteligentního pomocníka, který najde místo v každé elektroinstalaci, tak jste uhodili hřebík na hlavičku. Časová relé obecně pomáhají s řízením spínání elektrických obvodů, aby nebylo nutné tyto obvody spínat ručně.

V roce 2017 uvedla společnost ABB na trh třípólové stykače pro bezpečnostní aplikace řady AFS pro rozsah 9 až 96 A (AC-3). Letos na jaře byla řada doplněna i o stykače nad 100 A a nyní tak dokážeme pokrýt spínání motorů od 9 do 750 A.

Při volbě proudových chráničů ve střídavých sítích musí být, je-li to relevantní, brány v úvahu mimo jiné i požadavky na nepřerušované napájení. Jedním proudovým chráničem může být chráněno více obvodů než jeden.

Mezi spínače pro domovní a pevné elektrické instalace (vnitřní nebo vnější) patří ručně ovládané funkční spínače pro obecné použití pouze pro střídavý proud se jmenovitým napětím do 440 V a jmenovitým proudem do 63 A.

Společnost Schneider Electric uvádí na trh pod názvem Mureva Styl novou řadu vypínačů a zásuvek ve vysokém krytí IP55. Jde o částečně prachotěsné a voděodolné provedení.

V provedení se zapuštěnou montáží dodají ovládací a signalizační přístroje Harmony šmrnc každému operátorskému panelu i samotnému stroji. Rychle a za rozumnou cenu.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Najdete nás na Facebooku

Zajímavé odkazy

Turck Cloud - vzhůru do oblak! Se speciálním cloudovým systémem pro sběr, ukládání a zpracování produkčních dat pro potřeby monitorování různých úloh ve sféře průmyslového internetu věcí (IIoT) a Industry 4.0.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Magnetizujeme svět. Vše okolo magnetů. Přesné součásti pro přední světové inovátory v oblasti osobních automobilů, užitkových vozidel a průmyslových aplikací.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
EATON TOUR 2019 - Inteligentní jištění a ovládání Konstruktéři, projektanti a elektrotechnici jste zváni zdarma na cyklus odborně-technických přednášek po celé ČR pod vedením špičkových odborníků zaměřených především na praktická řešení a ukázky.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.