Přehled kategorií

Grid List

Revizní skříň v systému ochrany před bleskem je kovová nebo nekovová skříň sestávající se z pouzdra a demontovatelného krytu, ve které je umístěn spoj svodu/zemniče (část nebo soubor částí uzemňovací soustavy, která vytváří přímý elektrický kontakt se zemí a která rozptýlí bleskový proud do země) za účelem provedení revize a měření.

Začínáme se seriálem článků, které se budou zaměřovat na hromosvody a uzemnění. Kompletní problematikou praktického řešení vnější ochrany před bleskem od základní legislativy, přes základní kritéria a projektování až po samotnou montáž, revize a uvedení do provozu.

Uzemňování vodiče PEN (PE) v hlavním vedení, odbočkách a elektrických přípojkách se provádí bez ohledu na další jeho uzemnění, jež jsou provedena v odběrném zařízení.

Elektrický rozvod je podle definice ČSN 33 2130 ed. 3 elektroinstalace uvnitř budovy. K těmto rozvodům patří i elektrická zařízení umístěná vně budovy, avšak sloužící výhradně této budově.

Dům sportu L&T v německém Osnabrücku nabízí surfařský simulátor pro indoor surfing, fitness studio, pravidelné sportovní akce a související komplexní služby pro zákazníky. Ústřední roli v tomto centru sehrává koncepce osvětlení.

Bez technologií zdravotnických izolovaných soustavy (ZIS) a zálohování sítí není možné zajistit bezpečné napájení důležitých zdravotnických prostor a přístrojů podporujících životní funkce.

V laických představách, poněkud se blížících skutečnosti, akční člen je nějakým způsobem programované relé. Ovšem skutečný rozsah možností si tato osoba často neumí uvědomit. Pro projektanta je však snadné využít vhodného nastavení parametrů a jednoduše zvládnout někdy zdánlivě obtížně řešitelné úkoly.

Více než 30 let je systém KNX nepřetržitě rozvíjen a zdokonalován. Proto v každé době dokáže plnit aktuální požadavky uživatelů na nejvyšší technické i bezpečnostní úrovni.

Značná část projektantů si již plně uvědomila, že vytváření kvalitních systémových instalací vyžaduje úzkou spolupráci při tvorbě projektů pro silovou instalaci, pro měření a regulaci i pro sdělovací rozvody.

Umělá inteligence vylepší novou generaci nástrojů pro řízení infrastruktury datových center (DCIM). V rámci údržby bude hrát důležitou roli zejména v prevenci problémů namísto jejich složitého řešení.

Základní ochrana elektroměrového rozváděče (ochrana před nebezpečným dotykem živých částí) je zajišťována základní izolací živých částí, přepážkami nebo kryty.

Velmi často se v praxi stává, že rozváděč nízkého napětí je chápán jako volná stavebnice, kterou můžeme libovolně složit z jednotlivých komponent. Montážní firma rozváděč na stavbě osadí přístroji, provede veškeré vnitřní propoje, připojí vnější vodiče, čímž pro ni „výroba“ rozváděče končí.

Jsou věci, na které se v životě spoléháme už od nepaměti. Třeba západ slunce. Nebeské divadlo může být velmi působivé, zvláště když představení začíná pokaždé v jinou dobu. Co ale v případě, že se na základě přírodních rytmů potřebujete zařídit vy sami?

V září a v prosinci jsme se na stránkách Elektroprůmyslu věnovali přehledu a použití proudových chráničů a upozornili jsme na nejčastější chyby zapojení. Téma proudových chráničů nyní uzavřeme kapitolou, ve které se dozvíte více o jednotlivých typech proudových chráničů.

V časopisu ElektroPrůmysl, vydání „září 2019“, jsme otevřeli téma „Proudové chrániče“, a to kapitolou „Přehled a použití“. Nyní se zaměříme na to, jaké jsou nejčastější chyby při zapojení proudových chráničů.

Mezi spínače pro domovní a pevné elektrické instalace (vnitřní nebo vnější) patří ručně ovládané funkční spínače pro obecné použití pouze pro střídavý proud se jmenovitým napětím do 440 V a jmenovitým proudem do 63 A.

Společnost Schneider Electric uvádí na trh pod názvem Mureva Styl novou řadu vypínačů a zásuvek ve vysokém krytí IP55. Jde o částečně prachotěsné a voděodolné provedení.

V provedení se zapuštěnou montáží dodají ovládací a signalizační přístroje Harmony šmrnc každému operátorskému panelu i samotnému stroji. Rychle a za rozumnou cenu.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Chytrý Senzor CSS 014 jede digitálně "Plug-in" IO-Link zařízení pro monitorování teploty a vlhkosti.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.