Přehled kategorií

Grid List

Při instalaci fotovoltaické elektrárny na střechu objektu zaskočí nejednoho investora informace od odborné firmy, že je nutná i úprava hromosvodu, nebo kompletní předělání celé jímací soustavy což pochopitelně navyšuje cenu celé instalace.

Připojení ochranného vodiče musí být provedeno tak, aby zaručovalo spolehlivé a trvalé vodivé spojení neživých částí chráněného elektrického předmětu a přilehlých neživých částí, které je nutné s ním spojit podle ČSN 33 2000-4-41 ed. 3.

Datová centra jsou pilířem dnešní doby a základem digitalizace. S rostoucím významem datových center roste rovněž tlak na jejich infrastrukturu a ochranu toku dat bez jakýchkoli omezení.

Výrobci rozváděčů čelí mnoha výzvám. Počínaje mezinárodním konkurenčním tlakem spolu s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků hrají významnou roli také finanční záležitosti, jako jsou rostoucí náklady na pracovní sílu a materiál.

V dnešní době, kdy elektrické sítě a zařízení hrají klíčovou roli v našich každodenních životech, je ochrana jednotlivých komponentů těchto systémů zásadní. Jednou z často přehlížených, avšak kritických součástí elektroinstalace, je nulový vodič nebo vodič středního bodu.

Součástí skupiny TE Connectivity je společnost Entrelec, která nabízí řadu produktů jako jsou například standardní šroubové svorky, pružinové svorky, ADO svorky, modulypro plošné spoje, modulové krabičky.

V posledních letech se internet věcí (IoT) stává klíčovým prvkem v modernizaci domácností a komerčních budov, přičemž slibuje vyšší úroveň pohodlí, energetické efektivity a bezpečnosti.

V dnešní době se stále více domácností a kanceláří přiklání k modernizaci svých elektroinstalací, a to směrem k takzvané inteligentní domácnosti. Tento článek se zaměřuje na porovnání klasické a inteligentní elektroinstalace, přičemž poukáže na klíčové výhody a nevýhody obou přístupů.

Velká rodina v podobě široké nabídky řešení ovládacích prvků pro různé instalace v chytré domácnosti přináší spoustu výhod.

Datové rozvaděče CONTEG se rozvážejí do více než 70 zemí světa. Důvodem je jejich spolehlivost a nepřekonatelný poměr mezi cenou a výkonem.

Nejmodernější ICT technika potřebuje uložení v potřebných rozvaděčích. Česká společnost CONTEG dokáže uspokojit potřeby nejnáročnějších zákazníků i díky kontinuálnímu vývoji nových produktů. Jedním z těch nejlepších je novinka z produkce CONTEGu RAMOS Micro.

Někdy se dokonce i rozváděče potřebují elegantně lesknout, i když v průmyslu jde jen zřídka o krásu, vždy jde především o funkci a spolehlivost. Skříně musí chránit citlivé obvody a ovladače i za nepříznivých podmínek.

Při plánování elektroinstalací v rodinných domech je důležité brát v úvahu bezpečnost, stabilitu a komfort, proto jsme se na letošních seminářích na tyto aspekty zaměřili.

Nový schodišťový automat TMLSL se používá v rezidenčních a terciárních aplikacích k časování provozu světel na schodištích, chodbách, vchodech atd.

Přechod na obnovitelné zdroje energie se stává nezbytným krokem v boji proti změnám klimatu a snižování závislosti na fosilních palivech.

Nová řada VISIO S je designovým řešením pro všechny typy instalací. S designem rámečků Classic i Cubic v kombinaci s přístroji VISIO S se působivě snoubí styl, kvalita i funkčnost.

Zoni® představuje novou ucelenou řadu vypínačů, zásuvek a dalších elektroinstalačních přístrojů, které na český trh společnost ABB jako největší tuzemský výrobce v tomto segmentu přináší.

Značku Schurter oceňují zákazníci po celém světě. Je dodavatelem vysoce kvalitních elektromechanických prvků s širokým rozsahem použití a výjimečnou trvanlivostí.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené na energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Najdete nás na Facebooku

Zajímavé odkazy

Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.