Přehled kategorií

Prostředí po celém světě je stále více urbanizováno, a to přináší i větší tlak nejen ze strany investorů, ale i samotných uživatelů na kvalitní a komplexní zabezpečení budov. Městské aglomerace jsou stále složitější, a to samozřejmě s sebou nese i odpovídající zvýšení bezpečnostních hrozeb.

Nouzové osvětlení představuje nezbytný prvek v architektuře bezpečnostních systémů budov a pracovišť. Jeho hlavním cílem je zajistit bezpečný a organizovaný odchod osob z objektu v případě výpadku elektrické energie, přírodních katastrof, požárů, nebo jiných mimořádných situací, které by mohly vést k narušení standardního osvětlení.

Pro nouzové osvětlení neexistuje univerzální řešení. Rádi bychom vám tak představili základní požadavky na nouzové osvětlení, jako je správné umístění, provoz a určení vhodného systému.

Souvisejícím tématem s problematikou nouzového osvětlení jsou i všechny bezpečnostní značky a doplňkové směrové šipky požadované při nouzovém úniku, které musí splňovat požadavky norem ČSN ISO 3864-1 a ČSN EN ISO 7010.

Společnost EK-INDUSTRY, s.r.o. působí na českém a slovenském trhu jako spolehlivý dodavatel elektro komponentů a služeb pro bezpečnost strojů a zařízení.

Pro nouzové osvětlení je nezbytné použít svítidla, která splňujícího vedle obecných normativních požadavků zejména požadavky normy ČSN EN 60598-2-22 ed. 2 Svítidla - Část 2-22: Zvláštní požadavky - Svítidla pro nouzové osvětlení.

Na březnovém Amperu – největší tuzemské elektrotechnické výstavě, obdržela společnost ENIKA.CZ ocenění za vlastní řídicí systém POSEIDON® City. Jde o bezdrátové řízení, které slouží k efektivnímu způsobu ovládání venkovního osvětlení.

S koncem února uplynulo přechodné období, během kterého bylo možné prodávat světelné zdroje s „plusovými“ štítky označujícími třídu energetické spotřeby.

Rozvody pro osvětlení schodišť, u nástupišť výtahů, chodeb apod, se provádí způsoby uvedenými níže.

McLED s.r.o. je na českém i zahraničním trhu již zavedenou společností, která disponuje silným zázemím a poskytuje ke svým LED produktům profesionální servis a poradenství.

Sdružené osvětlení při dlouhodobém působení není z hlediska vlivu na člověka rovnocenné v plném rozsahu dennímu osvětlení, ale je podstatně příznivější než osvětlení pouze umělé.

Již dávnou jsou pryč dny, kdy jedinou možností, jak osvětlit vnitřek domovů byly žárovky. V dnešní době existuje mnoho lepších možností.

Innr, přední výrobce chytré osvětlovací techniky, přináší výborný poměr kvality a ceny, a tak je chytré osvětlení dostupné opravdu pro každého. A navíc s podporou Philips HUE.

Jedním z klíčových parametrů bezpečné práce je dobrá viditelnost na pracovišti. Toho není vždy snadné dosáhnout, zejména pokud se bavíme o staveništi, kde není dokončen elektrický rozvod, natož rozvod osvětlení.

V dnešní době se automatizace stala zásadní součástí moderních domácností. Jedním z nejzajímavějších a efektivních prvků v tomto směru je chytré osvětlení.

Systémová LED svítidla firmy Rittal jsou vyvinutá speciálně pro použití v rozváděčích a zajišťují optimální osvětlení kompletního rozváděče. Pomocí systémových LED svítidel se světelným tokem 1200 a 900 lumenů lze optimálně osvětlit dokonce i velké rozváděče do šířky 1200 mm a výšky 2200 mm.

Společnost ENIKA.CZ, přední výrobce bezdrátových technologií, rozšiřuje své portfolio inteligentního osvětlovacího systému Poseidon® o nový regulátor s plochou čočkou P8 LR CF.

Výměnou za kvalitní LED svítidla od českého výrobce TREVOS. Návratnost si můžete spočítat v našem kalkulátoru! Snížení energetických nákladů je dnes jedním z hlavních cílů mnoha firem i domácností.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, kveten 2024

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové nosné systémy, svorky a konektory

Najdete nás na Facebooku

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.