Proudové chrániče jsou důležitým bezpečnostním prvkem v elektrických instalacích, ale jejich použitelnost má určitá omezení vyplývající z principu jejich funkce. Tento článek se zabývá nejčastějšími případy, kdy není možné spoléhat pouze na ochranu proudovým chráničem a je nutné zvolit jiné způsoby zajištění bezpečnosti.

Obloukové ochrany jsou klíčovou součástí moderních elektroinstalací, které hrají zásadní roli v ochraně zařízení a zachování bezpečnosti osob. Obloukové ochrany jsou navrženy tak, aby detekovaly a izolovaly obloukové poruchy, jež mohou vzniknout v důsledku izolačních chyb, opotřebení materiálů, nevhodné montáže nebo cizích těles v rozváděčích a elektrických zařízeních.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, duben 2024

Číslo je zaměřené na kvalitu elektrické energie, energetiku, elektromobilitu a alternativní zdroje energie.

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Vyhrajte termokamery Hikmicro nebo multimetry Fluke! Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte grafický multimetr Fluke 289 nebo špičkovou termokameru Hikmicro B20. Vstupenku na Amper 2024 obdrží každý.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS

Najdete nás na Facebooku