Přehled kategorií

S rostoucím důrazem na udržitelnost, obnovitelné zdroje energie a energetickou bezpečnost se mikrosítě a decentralizovaná výroba energie (DVE) stávají stále populárnějšími.

Využití elektrické energie v českých zemích sahá až do roku 1878, kdy byla poprvé použita v Moravské Třebové k osvětlení tkalcovny lnu pomocí obloukových lamp. Vzhledem k tomu, že vyrobená elektřina byla spotřebována přímo v místě výroby, nevznikl požadavek na přenosovou soustavu.

NAVISYS® je monitorovací a řídící systém, který umožňuje mít neustále pod kontrolou spotřebu energie, zařízení, objekty a vše, co je potřeba pro ekonomický a bezpečný provoz.

Díky velmi drobným zubům jsou mikropřevodovky vhodné pro velmi přesné aplikace v malých zástavbových prostorech.

Společnost HIWIN s.r.o. dokončila a dodala originální dvouosý manipulátor pro automatizovaný přesun rozložených kartonových krabic za využití gripperu pro složení a slepení produktového obalu.

I přes celosvětově přetrvávající problémy se součástkovou základnou představuje Hitachi novou řadu frekvenčních měničů WJ-C1.

Lokalita Brumlovka je dnes považována za plnohodnotnou městskou čtvrť, kde se mimo jiné nachází i moderní administrativní budovy.

Potřebujete zajistit dodávku elektrické energie do kritických aplikací? Nevymýšlejte složité sestavy přístrojů, jejich mechanické blokování, elektrické propojení a programování přepínací logiky.

Optimální řešení řízení induktivních zátěží je otázkou téměř v každé instalaci, snad mimo ty bytové. Mohou to být různé aplikace.

Transformátory jsou klíčovou součástí elektrických energetických systémů, které umožňují změnu napětí elektrické energie pro její efektivní přenos a distribuci.

Kompatibilitou (slučitelností) rozumíme schopnost zařízení, technologie, systému či přístroje vykazovat správnou činnost i v prostředí, v němž působí jiná zařízení, a naopak neovlivňovat svou vlastní činností své okolní prostředí, a tedy i zařízení v něm umístěná včetně rušení sama sebe.

Na transformátorech jsou prováděny údržbové aktivity různých typů a rozsahů. Mohou mít rozsah od obvyklé údržby do velké renovace.

Vyšší harmonické jsou jedním z významných problémů ovlivňujících kvalitu elektrické energie v distribučních sítích. Jedná se o sinusové průběhy napětí a proudu, jejichž frekvence jsou násobky základní frekvence sítě (50 Hz).

Kompenzace jalového výkonu je důležitý úkol v rámci přenosu, distribuce, lokální distribuce i spotřeby. Tento článek se zaměřuje na kompenzaci v průmyslových areálech, které jsou vesměs specifické svým postupným budováním a povětšinou rozptýlením spotřebičů a často i kompenzací v rámci jednotlivých provozů.

Na poli měření energie jsme s Vámi již více než 30 let. V následujícím textu se budeme zabývat možnostmi vícekanálového měření energie a představíme si i další možnosti měření pomocí našich analyzátorů kvality.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2024

Číslo je zaměřené na spínací techniku, bezpečnost strojních zařízení, hromosvody a uzemnění.

Najdete nás na Facebooku

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.