Přehled kategorií

Vyšší dodávky elektřiny a stabilnější výkon zajistí transformační stanice v rámci rozsáhlé objednávky pro jihokorejský ostrov Jeju.

Tesla nikdy nepřestává přemýšlet o nových způsobech, jak provádět staré věci. Nikdy. Ani na minutu. Každá sekunda každého dne je věnována zkoumání nových nápadů, které mohou ze světa udělat lepší místo.

Bloky lze použít jako samostatné nebo pro vícepólové připojení v 6 různých modelech od 80 do 400 A. Jsou snadno sestavitelné pomocí násuvného zámku na každém bloku, který je řádně zajistí proti vzájemnému posunu.

Dva kouřové ventilátory KV 21 a KV 22 v Elektrárně Počerady pracují paralelně. Na výstupu jsou spojeny do společného potrubí a do komínu. Ventilátory pohání 6 kV elektromotory o výkonu 2 MW a 980 ot/min. Otáčky elektromotorů nejsou nijak regulované.

Rodina frekvenčních měničů Altivar Machine si již po generační výměně našla u výrobců strojů své pevné místo. Razantně nahradila dosluhující předchůdce, a navíc se vyzbrojila řadou potřebných novinek.

Crouzet rozšiřuje svou řadu inteligentních motorů DCmind o nový BLDC motor s typovým označením SQ75. Ve srovnání se současnými BLDC motory SQ57 přináší tento nový produkt razantní výkonové navýšení.

Frekvenční měniče PowerXL DG1 společnosti Eaton jsou nyní k dispozici ve výkonovém rozsahu 0,75 až 630 kW a jsou určeny především pro náročné průmyslové aplikace a pro automatizaci objektů.

Vhodné stykače, spouštěče nebo stykačové řídicí jednotky pro dané provozní zatížení se nejlépe vyberou při respektování jednotlivých jmenovitých hodnot vyžadovaných zatěžovacími a zkratovými podmínkami.

S výjimkou specialistů si většina z nás pod pojmem elektrické servo v oboru automatizace představí složitou techniku určenou právě oněm expertům.

Transformátory a jejich odbočky se vybavují ochranami podle norem ČSN 33 3051 a PNE 38 4065.

Pro zajištění spolehlivé dodávky elektrické energie je nutná rozsáhlá přenosová soustava spolu s efektivními, výkonnými transformátory.

…a všade po celom svete zabezpečujú výrobky Švajčiarsko-Talianskej firmy Enerdoor. Na našom trhu nová značka síce nie je dlho, ale zaujme. Od roku 2017 je naša firma, ProfCom z Kolína, oficiálnym distribútorom pre obe krajiny.

Ne-linearní zátěže jsou časté v některých průmyslových oborech a jsou typické pro aplikace jako indukční motory, svařování, lisování, výtahy, větrné elektrárny, jeřáby a další.

Zapínání vedení spínacím zařízením způsobuje přechodné jevy se strmou náběžnou vlnou s dobou náběhu řádově od desítek nanosekund do několika mikrosekund. Přesná hodnota a polarita odpovídá okamžiku v cyklu, v kterém se vyskytne sepnutí.

Poruchy v distribuční soustavě jsou hlavní příčinou krátkých přerušení napětí a tím i dodávky energie. Ve velké většině případů poruchy mají za následek průtok zkratového proudu, který musí být eliminován vypnutím části distribuční soustavy ohrožené poruchou.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

ENIKA.CZ s.r.o. - E-SHOP Český výrobce a distributor bezdrátových technologií, svítidel a elektrokomponent.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
EATON TOUR 2019 - Inteligentní jištění a ovládání Konstruktéři, projektanti a elektrotechnici jste zváni zdarma na cyklus odborně-technických přednášek po celé ČR pod vedením špičkových odborníků zaměřených především na praktická řešení a ukázky.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.