Přehled kategorií

Využití elektrické energie v českých zemích sahá až do roku 1878, kdy byla poprvé použita v Moravské Třebové k osvětlení tkalcovny lnu pomocí obloukových lamp. Vzhledem k tomu, že vyrobená elektřina byla spotřebována přímo v místě výroby, nevznikl požadavek na přenosovou soustavu.

NAVISYS® je monitorovací a řídící systém, který umožňuje mít neustále pod kontrolou spotřebu energie, zařízení, objekty a vše, co je potřeba pro ekonomický a bezpečný provoz.

Měření proudu v nn sítích je nutné pro měření energie, provozní hodnocení, analýzu poruch a stanovení příčin nekvality napětí. Na vyšších napěťových hladinách je měření proudů běžně realizováno.

I přes celosvětově přetrvávající problémy se součástkovou základnou představuje Hitachi novou řadu frekvenčních měničů WJ-C1.

Servo systémy od Delta Electronics sú na Českom a Slovenskom trhu známe už 15 rokov. Za ten čas sa mnohí užívatelia presvedčili o výbornej spoľahlivosti a vysokej flexibilite týchto pracantov.

Univerzální řídicí jednotka motorů (UMC) je inteligentní modulární řídicí systém pro řízení jednofázových a třífázových indukčních motorů. Představuje kombinaci dvou klasických funkcí, a to ochrany a řízení motoru, zabudovaných do jediného přístroje.

Potřebujete zajistit dodávku elektrické energie do kritických aplikací? Nevymýšlejte složité sestavy přístrojů, jejich mechanické blokování, elektrické propojení a programování přepínací logiky.

Optimální řešení řízení induktivních zátěží je otázkou téměř v každé instalaci, snad mimo ty bytové. Mohou to být různé aplikace.

Společnost Schneider Electric uvádí na český trh nový softstartér Altivar ATS480. Tento sofistikovaný model, postavený na úspěchu svého předchůdce ATS48.

Kompatibilitou (slučitelností) rozumíme schopnost zařízení, technologie, systému či přístroje vykazovat správnou činnost i v prostředí, v němž působí jiná zařízení, a naopak neovlivňovat svou vlastní činností své okolní prostředí, a tedy i zařízení v něm umístěná včetně rušení sama sebe.

Na transformátorech jsou prováděny údržbové aktivity různých typů a rozsahů. Mohou mít rozsah od obvyklé údržby do velké renovace.

Rostoucí poptávka po energii a změna návyků při využívání energie v kombinaci s naléhavou potřebou snižovat výrobu energie z fosilních paliv se zaměřením na uhlíkovou neutralitu znamená, že naše elektrická síť se musí změnit.

V současné době čelí manažeři různých provozů a center velkým výzvám v oblasti řízení distribuce elektrické energie k jednotlivým zátěžím. Rostoucí cena elektřiny, vyšší poplatky za její distribuci a tlak na snižování uhlíkové stopy je nutí k přehodnocování energetické situace.

Mezi výrobou a místem spotřeby elektrické energie dochází ke změně parametrů kvality elektrické energie. Do tzv. elektrizační soustavy patří elektrárna, přenosová soustava, která se pohybuje v úrovním napětí ZVN a VVN, přes distribuční soustavu s úrovní napětí VN a NN až ke spotřebiteli.

Minimalizovat kabeláž je užitečné zejména při monitorování zátěží umístěných v izolovaných a odlehlých místech. I pro tyto aplikace máme, u nás v GHV, řadu možností, jak Vám můžeme pomoci ušetřit čas a elegantně vyřešit zadání sledovat spotřebu, parametry sítě, zátěží, nebo události v instalaci.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, unor 2024

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku, nouzové osvětlení, software v automatizační technice, elektrotechnice a energetice.

Najdete nás na Facebooku

Zajímavé odkazy

Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.