Nový Elektronický-Klíčový-Systém EKS2 - Obsahuje prostě všechno

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nový elektronický klíčový system EKS2 vyvinutý německou firmou Euchner představuje nejnovější generaci jejich osvědčených klíčových systémů. Tento nový produkt dosáhnul třech vytyčených cílů: snadno se implementuje, snadno se obsluhuje a snadno se i nastavuje.

Pro Euchner jako specialistu na bezpečnost bylo také přirozené věnovat náležitou pozornost i bezpečnosti.

Nová generace produktů je logickým vývojem úspěšného systému EKS a má mnoho výhod z hlediska digitální kontroly přístupu a výběru bezpečného provozního režimu. Nejpoužívanější typické projekty s předdefinovanými funkcemi a datovými poli omezily programovací práci potřebnou k integraci systému na minimum. Od samého začátku byly zohledněny aktuální požadavky, například bezpečnostní faktory.
Pro komunikaci s nadřízeným řídícím systémem používá Euchner sběrnici PROFINET, doplněnou o spolehlivé, bezpečnostní polovodičové výstupy. Integrovaný přepínač PROFINET RT velmi usnadňuje zapojení EKS2 do rozsáhlého sběrnicového systému. Bezpečnostní výstupy 1 z n jsou přímo připojeny k bezpečnému řídicímu systému a tam vyhodnocovány. To umožňuje výběr bezpečného provozního režimu stroje na nejvyšší úrovni bezpečnosti, tedy až s PL e.

eks2 2024 1
Namísto programování celého algoritmu bezpečného výběru provozních režimů v řídícím systému, jak tomu bylo v minulosti, si nyní zákazníci mohou vybrat vhodný projekt a jednoduše nakonfigurovat jednotlivé parametry prostřednictvím souboru GSDML ve svém konfiguračním softwaru.
Mezi další přednosti patří kompaktní rozměry čtecí hlavy a vyhodnocovací jednotky, které umožňují instalaci přímo operátorského panelu stroje. Čtecí hlava má vícebarevný LED indikátor a snadno se instaluje do typizovaného kruhového otvoru o průměru 22,5 mm. Má také velmi malou zástavbovou hloubku a její tvarové provedení a použitý materiál jsou vhodné i pro hygienické aplikace. Vyhodnocovací jednotka umožňuje jak montáž na plocho, tak i na DIN lištu s příplatkovým adaptérem. Samotné elektronické klíče jsou barevně odlišené, velmi robustní s ocelovým kroužkem na zavěšení a využívají nejnovější typ RFID transpondérů s AES kódováním.

eks2 2024 2
Proces vývoje byl založen na více než 20 letech zkušeností se stávajícím systémem EKS a mnoha diskusích se zákazníky,“ řekl produktový manažer Marc Wiederoder a dodal: „Někdy stačí jen několik vylepšení, aby byl již tak dobrý systém ještě lepší. Naším hlavním cílem bylo navrhnout systém, který bude pro zákazníky co nejjednodušší.“
Euchner představil nový systém EKS2 poprvé na veletrhu Hannover Messe, jeho uvedení na trh se očekává na podzim letošního roku.

EUCHNER electric s.r.o.
Trnkova 3069/117h, 628 00 Brno
Tel.: +420 533 443 150
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.euchner.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku