Nová řada kompaktních měničů HITACHI WJ-C1

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

I přes celosvětově přetrvávající problémy se součástkovou základnou představuje Hitachi novou řadu frekvenčních měničů WJ-C1.

Hitachi Industrial Equipment System Ltd. nabízí širokou škálu měničů frekvence pro mnoho průmyslových aplikací. Od jednoduchých měničů řady NES1 (do 4 kW) pro nenáročné aplikace a spolehlivý provoz, přes kompaktní měniče řad WJ200 /WL200 (do 15 kW/18,5 kW) s vektorovým (resp. standardním řízením) a možností uživatelského programování interního PLC, řadu měničů S1 (0,4 až 400 kW) až po premiovou řadu měničů pro náročné aplikace SJ-P1 (do 400 kW).
Přicházející nová řada měničů WJ-C1 bude nahrazovat osvědčené měniče řad WJ200 a WL200 v plném výkonovém spektru, tj. od jednofázově napájených 0,4 až 2,2 kW po třífázově napájené 0,4 až 15 kW. Tak jako u řady WJ200 je řada WJ-C1 tipována ve dvou režimech provozu. ND (normal duty) s přetížitelností 150 % po 60 s je určena pro všeobecné aplikace s vyššími nároky na momentové změny a vysoký moment v nízkých otáčkách (zdvihadla, vertikální a šnekové dopravníky apod.). Splnění těchto požadavků umožňuje vektorové řízení bez zpětné vazby (režim SLV).
Režim provozu LD (light duty) s přetížitelnosti 120 % po 60 s je určen pro méně náročné aplikace, kde se nepředpokládají momentové výkyvy (ventilátory, čerpadla, horizontální dopravníky apod.). V tomto režimu je možné měniče WJ-C1 využít až pro pohony 18,5 kW.

WJ C1 2023 1
Měniče WJ-C1 se rozměrově neliší od předchozí řady WJ200. Na rozdíl od svého předchůdce jsou však vybaveny na panelu kromě tlačítek ještě otočným ovladačem a dvěma konektory RJ45 a USB (micro B).
Měniče WJ-C1 v prvé dodávané verzi budou mít stejný parametrický set, jako WJ200/WL200, takže přechod ze stávající řady na novou je maximálně usnadněn. V další plánované verzi bude firmware měničů WJ-C1 rozšířen o parametrický set premiových měničů WJ-P1. Softwarovým nastavením bude možný přechod mezi oběma parametrickými sety. Implementací parametrické skupiny, kterou používá prémiová řada měničů WJ-P1 se významně rozšiřují možnosti využití měniče WJ-C1 pro náročné aplikace, při zachování optimálních cenových poměrů.
Ve všech výkonech jsou měniče WJ-C1 vybaveny brzdným obvodem, takže po doplnění brzdného odporu umožňují rychlé a přesné zastavení pohonu. K měničům WJ-C1 jsou aplikovatelné stávající odrušovací filtry kategorie C2, používané k měničům WJ/WL.

WJ C1 2023 2
Ovládání měničů WJ-C1 je všemi standardními způsoby, tj. primárně z ovládací svorkovnice, kde jsou oproti měničům WJ/WL fyzicky přidány svorky obvodů bezpečného zastavení (není potřeba programovat na běžné inteligentní svorky). Počet inteligentních svorek je rozšířen na 8 (2 pulsní vstupy až 32 kHz), 2 analogové vstupy, 2 programovatelné tranzistorové výstupy, 1 přepínací kontakt relé, 2 analogové výstupy.
Kromě ovládání ze svorkovnice je možné přímé ovládání z panelu, a ovládání po komunikaci (Modbus). Je možné zvolit i další komunikační protokoly přidáním volitelné jednotky (EtherCat, Profibus, Profinet, CC-Link).
Parametrizační software měničů HITACHI ProDriveNext je již rozšířen o možnost připojení měničů WJ-C1. Lze tedy využít všechny možnost, které software umožňuje, tj. kromě parametrizace také přenos nastavení, ukládání nastavení, monitorování zvolených veličin, vytvoření programu interního PLC atd.
Měniče serie WJ-C1 jsou více než rovnocennou náhradou stávajících měničů WJ/WL, se kterými mají shodné rozměry a parametrický set, ale díky jejich všestrannosti a možnostem je lze samozřejmé použít bez větších komplikací jako náhradu všech starších dosluhujících měničů nejen Hitachi, ale i dalších výrobců. Cenová hladina měničů WJ-C1 je na úrovní stávajících WJ200.

WJ C1 2023 3
Díky nové řadě měničů WJ-C1 získá nabídka průmyslových frekvenčních měničů firmy Hitachi opět nový univerzální produkt v oblasti kompaktních měničů do výkonu 15 kW. Zákazník získává možnost využití moderních a spolehlivých pohonů v širokém výkonovém rozsahu, pro veškeré standardní i speciální aplikace.
Další podrobnější informace naleznete na adrese www.aef-hitachi.cz, nebo vám je rádi poskytnou naši pracovníci.

AEF, s.r.o.
Pekařská 86, 602 00 Brno
Tel.: 543 421 201
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.aef-hitachi.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2024

Číslo je zaměřené na spínací techniku, bezpečnost strojních zařízení, hromosvody a uzemnění.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku