Firma EST přináší průvodce elektrikářskými protahovacími pery RUNPOTEC

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Práce elektrikáře je často spojena s výzvami, které vyžadují nejen odbornost a zkušenosti, ale také vhodné nástroje pro efektivní a bezpečnou práci. Jedním z klíčových nástrojů, na který elektrikáři často spoléhají, je elektrikářské protahovací pero.

Hraje hlavní roli při protahování kabelů chráničkami, kanály a jinými stísněnými prostory, často i na delší vzdálenost.

Při výběru správného elektrikářského protahovacího pera je důležité zvážit řadu faktorů, které odpovídají konkrétním potřebám dané situace – např. tvar, průměr či délka trasy, kudy se kabel bude protahovat apod. Společnost RUNPOTEC přináší širokou škálu protahovacích per, která splňují různé požadavky profesionálů.
Následující průvodce se zaměřuje na výběr špičkových protahovacích per RUNPOTEC o síle 3–5,5 mm, a to jak samostatných per smotaných ve svazku, tak protahovacích per v ochranném pouzdru. Poskytuje přehled jejich klíčových vlastností a výhod, abyste mohli snadněji rozhodnout, které protahovací pero je pro vaše potřeby nejvhodnější. RUNPOTEC nabízí také protahovací pera o síle 4,5–15 mm na odvíjecích stojanech – jejich přehled přineseme v některém z dalších čísel Elektroprůmyslu, případně si již nyní prohlédněte aktuální produktový katalog 2024.

pruvodce pera 2024 1

RUNPOTEC RP1

Základní plastové protahovací pero Ø 4 mm s patentovanou špičkou Runpogleiter RG 6 nabízí extrémně malý poloměr ohybu, dobrý kluz a zatížení v tahu až 170 kg. Určeno je pro trubky o průměru 16–32 mm. Velké oko na špičce pojme až 7 kabelů průřezu 2,5 mm2. Konec pera je opatřen šroubovacím okem se závitem RTG Ø 6 mm. Variabilně lze dokoupit náhradní špičku Runpogleiter nebo další příslušenství (otáčivé kabelové punčošky, spojky, oka apod.). Pero nabízíme v délkách od 5 do 30 metrů.

pruvodce pera 2024 2

RUNPOTEC GF3

Protahovací pero ze skelného vlákna Ø 3 mm v praktickém ochranném pouzdru k dispozici s digitálním počítadlem odvíjených metrů nebo bez něj. Pero je opatřeno ochranou proti zlomení a jeho součástí je také otáčivá špička s okem. Udávaná pevnost v tahu pera je až 450 kg a celková pevnost v tahu až 130 kg. Pevné pouzdro s protiskluznou vrstvou a praktickým držadlem disponuje ochranou proti zatažení pera a také boxem s bohatým příslušenstvím (16 kusů). V případě potřeby se pero z boxu povolením jednoho šroubku snadno vyjme. Pero nabízíme v délkách 20, 30,a 50 metrů.

pruvodce pera 2024 3

RUNPOTEC GF3 SLIM

Tato verze protahovacího pera ze skelného vlákna vychází z verze GF3. Skelné vlákno o průměru 3 mm je ale osazeno užší otáčivou špičkou RG4,5 (4,5 mm) s celkovou pevností v tahu až 100 kg. Je určena především pro protahování optických kabelů a také pro protahování v již obsazených trubkách. Optimální použití pro trubky o vnitřním průměru 5–50 mm. Stejně jako u verze GF3 je pero uloženo v odolném plastovém pouzdru vč. boxu s příslušenstvím, a to ve verzích s digitálním počítadlem odvíjení a bez něj.

pruvodce pera 2024 5

RUNPOTEC RP5

Robustní odolné pouzdro s vylepšenou ergonomií ukrývá unikátní pero spletené ze 3 speciálních plastových vláken o průměru 5,5 mm, s otáčivou špičkou RG7 na obou koncích. Pero s celkovým zatížením v tahu až 270 kg je velmi odolné proti zlomení i při nejmenších poloměrech ohybu a díky svému tvaru má i mnohem menší třecí odpor. Určeno je pro trubky o průměru 16–40 mm. K dispozici je varianta s digitálním počítadlem odvíjení nebo bez něj. Pero nabízíme v délkách 20 a 30 m.

pruvodce pera 2024 4

Další alternativy protahovacích per

Z širokého spektra produktů pro protahování kabelů nesmíme opomenout i dva unikátní produkty RUNPOTEC: sadu různě tvrdých protahovacích bazaltových prutů Runposticks a také unikátní mechanickou protahovací pistoli RT 2008, která značně usnadňuje protahování kabelů na delší vzdálenosti.

pruvodce pera 2024 6

Poznejte všechny unikátní produkty Runpotec

Stahujte nový český katalog RUNPOTEC, kde najdete podrobné informace o všech produktech, včetně technických specifikací a doporučeného příslušenství. Případně navštivte produktové stránky na adrese www.runpotec.cz nebo nakupujtemv e-shopu www.est-shop.cz.

pruvodce pera 2024 7
Produkty RUNPOTEC, stejně jako produkty dalších renomovaných výrobců v oblasti elektrotechniky, smart home, vzduchotechniky a kabelů na český a slovenský trh dodává společnost:

EST Elektro-System-Technik s.r.o.
Pod Pekárnami 338/12, Praha 9
Tel.: +420 266 090 711
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.est-praha.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku