Technologické novinky
Láká vás spojit své podnikání s velkou globální společností? Nemusí to být utopie. Schneider Electric, leader digitální transformace řízení energie a automatizace, v Česku provozuje hned několik partnerských programů.
Více článků
Přehled kategorií
V Evropě je v průmyslu celkově spotřebováno okolo 10 % elektrické energie na výrobu stlačeného vzduchu.
Společnost ABB otevřela v sídle společnosti B&R v rakouském Eggelsbergu nový globální inovační a školicí kampus, který je jejím globálním centrem pro automatizaci strojů a továren.
Průmysl 5.0 je považován za další průmyslovou evoluci, jejímž cílem je využít kreativitu lidských odborníků ve spolupráci s efektivními, inteligentními a přesnými stroji, aby bylo možné získat výrobní řešení, která budou ve srovnání s Průmyslem 4.0 účinněji využívat zdroje a budou preferována uživateli.
Společnost Panasonic soustavně rozšiřuje své aktivity v Evropě. V rámci areálu Panasonic v Mnichově se nyní chystá otevřít nové Centrum technologií (CXC - Customer Experience Center).
Nízký součinitel tření nebo vynikající tlumení vibrací – to jsou vlastnosti, kterými tribo-polymerní materiál iglidur E7 potvrdil své silné stránky v samomazných lineárních posuvných prvcích firmy igus.
3D tisk se v mnoha firmách stává standardní výrobní metodou, tento přerod zabere zprvu čas, ale dlouhodobě se vyplatí. Cílem není použít 3D tisk na co nejvíce aplikací. Je důležité pochopit výhody 3D tisku a využít ho na místech, kde přinese skutečnou hodnotu.
Láká vás spojit své podnikání s velkou globální společností? Nemusí to být utopie. Schneider Electric, leader digitální transformace řízení energie a automatizace, v Česku provozuje hned několik partnerských programů.
Společnost Schneider Electric a státní organizace pověřená obnovou pařížské katedrály Notre-Dame podepsaly sponzorskou smlouvu, v níž se Schneider Electric zavazuje pomoci při obnově katedrály darováním zařízení a sdílením svého expertního know-how.
Jedním z předních výrobců šroubováků je německá společnost WIHA. Její produkty jsou známé po celém světě především pro svou vynikající kvalitu a spolehlivost.
Aneta Calpašová je jednou z žen, které do světa techniky pronikly až po studiu. Po 9 letech strávených ve společnosti Schneider Electric už ale tato produktová manažerka platí za tu zkušenou, která svým zákazníkům zodpoví i složitější technické dotazy.
Je největší vodní elektrárnou v ČR s výkonem 2 x 325 MW, má největší spád v Česku a také má největší reverzní vodní turbínu z elektráren v Evropě – elektrárna Dlouhé Stráně.
Phoenix Contact je světový dodavatelský lídr a inovátor v oblasti vývoje a výroby elektrických a elektronických komponent pro průmyslové aplikace. Jako společnost jednáme inovativně, partnersky a samozřejmě také udržitelně.
Ve výrobě a logistice se identifikace zboží a materiálů prostřednictvím univerzálních 1D kódů využívá v řízení řady procesů. Oblasti použití našich čteček jsou tak velmi různorodé – od miniaturních skenerů po kompaktní skenery a čtečky čárových kódů s velkou vzdáleností čtení pro průmyslové aplikace. Doplňují je modulární systémy uzpůsobené pro intralogistiku nebo skenery pro konkrétní odvětví, například laboratorní automatizaci. Podle individuálních požadavků lze pak zajistit rychlost skenování až do 1000 skenů za sekundu, malé montážní rozměry, robustní pouzdra nebo integrované vyhřívání pro použití na místech s nízkou teplotou.
Miniaturní skener
- Čtecí pole optimalizovná pro použití v průmyslu a laboratořích
- Malé provedení a nízká hmotnost
- Zařízení s extra širokým čtecím polem na krátkou vzdálenost
- Zařízení s velmi vysokým stupněm krytí
Kompaktní skener
- Čtecí pole optimalizovaná pro intralogistiku
- Vysoká flexibilita a univerzální použití
- Zařízení pro velké provozní dosahy a kódy s malou šířkou modulů
- Integrované možnosti připojení k různým průmyslovým sběrnicím
- Konfigurace a uvedení do provozu přímo prostřednictvím PLC
Velká vzdálenost čtení
- Velké dosahy čtení a šířky čtecího pole pro intralogistiku
- Optimalizováno pro moduly malé šířky
- Vysoká kapacita objektů za hodinu
- Integrované možnosti připojení k různým průmyslovým sběrnicím
- Konfigurace a uvedení do provozu přímo prostřednictvím PLC
Speciální aplikace a řešení
- Předmontované systémy Plug and Play s technologií CRT pro intralogistiku
- Rozšířené modulární systémy až do 32 zařízení
- Čtečky čárových kódů pro laboratorní automatizaci
Jednoduchá identifikace naváděných kontejnerů a nosičů
Níže naleznete rozhovor se Sven-Phillip Abrahamem, výrobním manažerem pro identifikační systémy ve společnosti Leuze.
Společnost Leuze jako expert na poli identifikace zahájila výrobu čteček čárových kódů v 90. letech 20. století. Její produktové portfolio tak už několik desetiletí prochází neustálým vývojem. Čtečky čárových kódů splňují řadu požadavků z oblasti intralogistiky, takže jsou vhodné pro širokou škálu aplikací. Nová stacionární čtečka čárových kódů BCL 200i představuje další přírůstek do našeho portfolia produktů řady BCL. Podporuje identifikaci naváděných kontejnerů a nosičů a skvěle se hodí do omezených montážních prostor na dopravníkových linkách.
Kde jsou 1D kódy dostačujícím řešením?
1D čárové kódy se obvykle používají v aplikacích s obsahem dat čítajícím cca 10 až 20 znaků a také tam, kde je dostatek místa na štítek, například na přepravním kontejneru.
Jaké mají výhody v porovnání s 2D kódy?
V minulosti souvisely hlavní výhody 1D čárových kódů s technologií tisku. V současné době už jsou v tomto ohledu oba typy kódů srovnatelné. 1D kódy jsou kompatibilní s většinou čteček dostupných na trhu.
Na co se v souvislosti s detekcí zaměřit?
Při konfiguraci a návrhu řešení čárových kódů pro detekci pomocí čteček 1D kódů musíme mít na paměti několik hlavních bodů. Je to například správná vzdálenost nebo vyrovnání kódu ve vertikálním nebo horizontálním směru. Zásadní vliv na výběr správné čtečky má také šířka modulu, tj. nejmenší šířka černých čar. Obecně řečeno, velikost čárového kódu musí odpovídat garantovanému čtecímu poli čtečky.
Jaké čtečky 1D kódů nabízíme?
Společnost Leuze nabízí široký sortiment čteček včetně produktů pro balicí průmysl a intralogistiku. Podle aplikace zde najdou uplatnění produkty řad BCL 92, BCL 200i/300i, BCL 500i/600i a BCL 900i.
Jaký je mezi nimi rozdíl?
Čtečky jsou optimalizovány pro použití v různých aplikacích. Například čtečky BCL 92 najdou uplatnění ve štítkovací oblasti, čtečky BCL 200i/300i jsou vhodné pro zajišťování řady úkolů v dopravníkových systémech pro kontejnery a nosiče a čtečky BCL 500i/600i/900i se hodí k identifikaci palet a krabic.
SCHMACHTL CZ spol. s r.o.
Vídeňská 185, 252 50 Vestec
Tel.: +420 244 001 500
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.schmachtl.cz
S prací společnosti Leonardo technology se setkáváte několikrát za den a určitě o tom ani nevíte. Primárně jejich technologie značí data spotřeby na potravinách, výrobní šarže na produktech denní potřeby.
Čárové kódy a technologie radiofrekvenční identifikace (RFID) jsou dva typy technologií sběru a čtení dat, které slouží především ke sledování majetku a řízení zásob.
Nová tiskárna etiket M211 společnosti Brady Corporation je lehké, robustní a nositelné zařízení, které tiskne předvysekané i kontinuální etikety k identifikaci kabelů a součástí. Dokáže dokonce vytvářet složité etikety, které lze celé navrhnout, vytisknout a nahlížet z vašeho telefonu. Seznamte se s tiskárnou etiket Brady M211!
Sledování pohybu zásilky na stránkách přepravních společností není nic nového. Dozvíte se tam, kde zásilka byla v určitý čas. Aktualizace mohou být v řádu hodin, ale spíše dnů a dochází k nim pouze v okamžiku přechodů klíčových bodů.
Koncepce digitální továrny je v zásadě založena na čtyřech principech: technické podpoře, automatizovaném rozhodování, informační transparentnosti a úplném propojení. Zejména pokud jde o propojení strojů, zařízení, mobilního zboží a lidí, lze RFID i NFC označit za klíčové technologie.