ABB otevřelo globální inovační a školicí kampus pro automatizaci strojů v B&R v Rakousku

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost ABB otevřela v sídle společnosti B&R v rakouském Eggelsbergu nový globální inovační a školicí kampus, který je jejím globálním centrem pro automatizaci strojů a továren.

Nový kampus nabídne až 1 000 nových pracovních míst v oblasti nejmodernějších technologií a zahrnuje špičkové výzkumné a vývojové laboratoře a globální školicí zařízení pro až 4 000 lidí ročně ve spolupráci s univerzitami. Společnost ABB investovala do rozšíření sídla B&R 100 milionů eur.
Inovace kampusu v oblasti umělé inteligence a automatizace strojů a továren budou hrát zásadní roli při uvolňování potenciálu budoucí průmyslové výroby v odvětvích, jako je elektronika, e-mobilita, potravinářství, recyklace, logistika nebo zemědělství. Zvýší produktivitu a flexibilitu, pomohou zákazníkům stát se udržitelnějšími a vyrábět blíže ke svým koncovým trhům.
Generální ředitel ABB Björn Rosengren řekl: "Inovace jsou v DNA společnosti ABB již více než 130 let a naše divize B&R je skutečným inovačním ohniskem transformace směrem k automatizovanější výrobě. Oficiální otevření tohoto kampusu je pro společnost ABB hrdým okamžikem, protože vytváříme vysoce kvalifikovaná pracovní místa a zároveň společně s našimi zákazníky utváříme stroje a továrny budoucnosti."

Centrum pro integrovanou výrobu, výzkum a školení ve střední Evropě

Nový kampus rozšiřuje celkovou plochu sídla společnosti B&R na více než 100 000 m², čímž se společnost B&R stává jedním z největších středisek pro integrovanou výrobu, výzkum a školení ve střední Evropě, kde v současné době pracuje přibližně 2 400 zaměstnanců. Rozšířením se také uvolní prostory, které budou sloužit jako další výrobní kapacita pro uspokojení rostoucí poptávky po produktech B&R.
Rakouský kancléř Karl Nehammer poděkoval společnosti ABB za důležitou iniciativu: "Investice do místních společností jsou vždy také investicemi do budoucnosti Rakouska. Pandemie korony, narušení globálních dodavatelských řetězců a nyní i válka na Ukrajině nám jasně připomínají, že pokud chceme být lépe připraveni na budoucí výzvy, musíme se stát nezávislejšími. Jsem proto rád, že společnost ABB otevřením svého nového inovačního a školicího kampusu činí důležitý krok k návratu výroby zpět domů. Nový kampus bude nejen hnacím motorem digitalizace a automatizace, ale také vytvoří pracovní místa a přispěje k prosperitě v Rakousku."
V rychle se měnícím světě mají zařízení, jako je nový globální kampus ABB, zásadní význam pro roli Rakouska v globální ekonomice a generování růstu jako centra inovací a investic. Stále rostoucí digitalizace a automatizace našeho průmyslu bude klíčová pro reindustrializaci Evropy a také pro návrat výroby do Rakouska. Díky homeshoringu průmyslu vytváříme nová pracovní místa, zabezpečujeme evropský dodavatelský řetězec a využíváme příležitostí pro udržitelnější budoucnost."
Sami Atiya, prezident divize Robotics & Discrete Automation společnosti ABB, dodal: "V tomto desetiletí dochází k transformaci směrem k robotice a automatizaci, protože naši zákazníci reagují na globální nedostatek pracovních sil a dodávek, zrychlující se poptávku spotřebitelů po personalizovaných výrobcích a potřebu fungovat udržitelněji. Nový kampus ABB bude sloužit jako centrum spolupráce se zákazníky, kde budeme spolupracovat se zákazníky po celém světě, pomáhat jim reagovat na tyto trendy a podporovat společnost B&R v tom, aby se stala partnerem pro nejambicióznější projekty průmyslové automatizace na světě."
Podle průzkumu ABB plánuje 8 z 10 společností v Evropě a USA další automatizaci a 7 z 10 kompletní nebo částečný přesun výroby do blízkosti domácího trhu. Potenciální objem celosvětového trhu pro automatizaci se v současné době odhaduje na 20 miliard dolarů ročně a do roku 2030 se očekává jeho nárůst na 31 miliard dolarů ročně.
Po akvizici společnosti B&R v roce 2017 je ABB jedinou společností, která nabízí zákazníkům v oblasti průmyslové automatizace celou škálu integrovaných hardwarových a softwarových řešení v oblasti řízení, pohonu, robotiky, snímání a také analýzy a elektrifikace.

bar abb 2022 1

Otevřené inovační a vzdělávací centrum pro společný vývoj a školení

Inovační a školicí kampus ABB bude sloužit jako otevřené inovační centrum, kde bude společnost B&R úzce spolupracovat s mezinárodními zákazníky, společnostmi a začínajícími podniky z celého regionu, stejně jako s výzkumnými a vzdělávacími institucemi, aby společně vyvíjeli automatizační řešení a vzdělávali talenty potřebné pro továrny budoucnosti.
"V současné době zaznamenáváme v Rakousku rekordní počet volných pracovních míst. Zároveň je v současnosti zaměstnáno více lidí než kdykoli předtím. O to důležitější je bojovat proti nedostatku kvalifikovaných pracovníků, který je v Evropě cítit, abychom udrželi krok s digitální transformací a využili šance, které poskytuje. Nový kampus společnosti B&R s duálním vzdělávacím programem je důležitým příkladem toho, jak se evropské výrobní podniky mohou díky iniciativám v oblasti kvalifikace a inovací dostat do čela světového dění, aby úspěšně čelily současným hospodářským a společenským výzvám," uvedl rakouský ministr práce Martin Kocher.
Jörg Theis, prezident společnosti B&R, uvedl: "Společnost B&R je v současné době na vrcholu: vzdělávání bude mít v kampusu nejvyšší prioritu. Naše Automation Academy nabídne každoročně inspiraci a možnosti vzdělávání až 4 000 studentů, učňů, odborníků z řad zákazníků i zaměstnanců z celého světa." Theis dodal, že B&R plánuje ve spolupráci s vysokými školami nabízet duální vzdělávání na univerzitní úrovni.

Společnost B&R představila novou identitu značky

S novým kampusem představila společnost B&R také novou identitu značky, která vytváří vizuální spojení mezi společnostmi B&R a ABB. "Náš nový vizuální design podtrhuje silný závazek společnosti ABB vůči značce B&R a ukazuje sílu společností B&R a ABB, které společně rostou a spolupracují. Být součástí této větší rodiny vytváří pro každého zaměstnance mnoho nových možností, jak aktivně formovat svou kariéru," řekl Theis.

Udržitelný kampus s jedním z největších fotovoltaických systémů s vlastní spotřebou v Rakousku

V rámci své strategie udržitelnosti do roku 2030 ABB očekává, že do konce desetiletí dosáhne uhlíkové neutrality ve svých vlastních provozech. Ve společnosti B&R nainstalovala ABB jeden z největších fotovoltaických (FV) systémů s vlastní spotřebou v Rakousku. Další fotovoltaické moduly v areálu nyní zvýší celkový výkon na 1,8 MW. Míra vlastní spotřeby je přibližně 98 procent.
Společnost ABB působí v Rakousku již více než 110 let a má hrdou historii v rakouském průmyslu - od elektrifikace železnic a pohonu lyžařských vleků až po robotiku a automatizaci procesů. Akvizicí společnosti B&R v roce 2017 se ABB stala největším dodavatelem průmyslové automatizace v Rakousku.
ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je přední světovou technologickou společností, která dodává energii pro transformaci společnosti a průmyslu s cílem dosáhnout produktivnější, udržitelné budoucnosti. Propojením softwaru se svým portfoliem v oblasti elektrifikace, robotiky, automatizace a pohybu ABB posouvá hranice technologií a zvyšuje tak výkonnost na novou úroveň. Úspěch společnosti ABB, která má více než 130letou historii vynikající kvality, zajišťuje přibližně 105 000 talentovaných zaměstnanců ve více než 100 zemích.

Více informací naleznete na www.abb.cz a www.br-automation.com

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, duben 2024

Číslo je zaměřené na kvalitu elektrické energie, energetiku, elektromobilitu a alternativní zdroje energie.

Zajímavé odkazy

Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Vyhrajte termokamery Hikmicro nebo multimetry Fluke! Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte grafický multimetr Fluke 289 nebo špičkovou termokameru Hikmicro B20. Vstupenku na Amper 2024 obdrží každý.

Najdete nás na Facebooku