EPLAN Education: Propojení teorie a praxe ve vzdělávání

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Pokud se odborníků z praxe zeptáte, kde vidí největší problémy současného trhu, nejspíš uslyšíte shodnou odpověď – nedostatek projektantů.

Ať už jde o automobilový, energetický či zpracovatelský průmysl, poptávka po nových talentech je vysoká. Právě v těchto oblastech je velmi populární i EPLAN, který naplňuje poptávku po integrovaných procesech projektování. Díky programu EPLAN Education se daří již během studia připravovat pro trh budoucí technické inženýry a projektanty.

Udržet krok s trendem digitalizace

Moderní průmysl potřebuje studenty, kteří si poradí s trendy, jako jsou digitalizace a Průmysl 4.0. Seznámit se s EPLAN ještě před zahájením kariéry je tak slibný krok k tomu, osvojit si moderní softwarová řešení v oblasti elektrotechniky, hydrauliky, pneumatiky, projektování EI&C a řídicích skříní.
Společnost EPLAN je především známá tím, že dodává na trh softwarová řešení pro projektanty. Ale kromě toho výrazně investujeme do vzdělávání, tzn. do středních a vysokých škol, aby následně z technických oborů vycházeli mladí lidé, kteří znají, a hlavně umí projektovat,“ vysvětluje vizi programu EPLAN Education Petr Pospíšil, jednatel společnosti.

EPLAN Education 2024 1
Společnost EPLAN však nemyslí jen na sebe. Dobře si totiž uvědomuje, že opravdu chybí velké množství projektantů, které je potřeba pro trh získat a nadchnout. „Protože pouze v případě, kdy bude celý ekosystém dobře a správně fungovat, bude se v něm všem dobře dařit,“ vysvětluje P. Pospíšil.
A co konkrétně EPLAN ve svém programu Education dělá pro to, aby ze škol vycházeli lidé, kteří dokážou skvěle projektovat? Jednoduše podporuje jejich vzdělávání již na úrovni středních a vysokých škol.

Od skript až po certifikát

Odborníci společnosti EPLAN připravují pro školy materiály, kde pomáhají vyučujícím předat vždy aktuální a praktické know how. Ti tak vědí nejen co, ale i jakým způsobem a v jakém pořadí učit, a hlavně procvičovat v množství praktických ukázek.

EPLAN Education 2024 2
Největší výhodou je znalost, kterou studenti získají v rámci samotného studia při realizaci praktických projektů, které můžou uplatnit v praxi,“ pochvaluje si Ing. Branislav Bátora PhD., odborný asistent na Ústavu elektroenergetiky, VUT v Brně. I jeho studenti pak mají šanci získat při studiu certifikát, který svědčí o nabytí minimální znalosti, aby mohli nastoupit do své praxe jako začínající projektanti.
EPLAN touto úzkou spoluprací se školami připravuje studenty na reálný život a učí je, jak správně používat moderní nástroje, aby vše bylo v kvalitě odpovídající dnešní době.
Díky této přípravě je možné vstupovat na trh práce už připravený, s povědomím o tom, jak bude výroba reálně probíhat, a zároveň být připravený na všechny možnosti vývoje projektu,“ zakončuje za EPLAN jeden z konzultantů Aleš Krhovský.

Více informací naleznete na www.eplan.cz/education

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Zajímavé odkazy

Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku