Rittal ePOCKET: Vaše digitální dokumentace – vždy dostupná a aktuální

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nová cloudová služba poskytuje aktuální dokumentaci ke stroji a zařízení odkudkoli a kdykoli.

Digitální schránka na dokumentaci

Z pohledu Eplanu a Rittalu již není tištěná dokumentace strojů a zařízení v rozváděči vhodná – zvláště když jsou data dostupná digitálně a lze je tedy používat centrálně. Sesterské společnosti proto společně vyvinuly moderní řešení: „Rittal ePocket“ – cloudovou digitální schránku na dokumentaci. Webová aplikace eliminuje záplavu papíru a také přispívá k ochraně životního prostředí. Snadný přístup z libovolného zařízení k vždy aktuálním datům poskytuje výhody zejména pro operátory, projektanty, výrobce rozváděčů a pracovníky údržby. Hlavní roli v této aplikaci hraje rozváděčová skříň a její unikátní QR kód, který je vybraným skříním přiřazen již ve výrobním závodě.
Rychlejší odstraňování závad v případě servisu, úspora času při údržbě a rychlejší lokalizace příslušného rozváděče na místě – to jsou jen některé z mnoha výhod produktu „Rittal ePocket“, který by měl v konečném důsledku vést ke snížení prostojů zařízení a tím i ke snížení nákladů na údržbu. Kromě toho se zvyšuje kvalita dat, protože data v digitální schránce na dokumentaci jsou stále aktuální pro všechny účastníky projektu. Jsou-li všechna projektová data, jako jsou schémata zapojení, plány údržby, certifikáty atd. od stroje nebo zařízení k dispozici digitálně, lze změny promítnout přímo do projektu.

Rittal ePocket 2024 1

Přístup k projektu přes cloud

Aby tento pracovní postup fungoval, má nyní každá rozváděčová skříň Rittal řady „VX25“, „VX SE“, „AX“ a „KX“ svůj vlastní „prostor“ v „Eplan Cloud“. Uživatel „ePocketu“ má přístup k dokumentaci stroje a systému, včetně digitálního dvojčete na cloudu, prostřednictvím QR kódu na rozváděčové skříni. Přínos se ještě zvýší, pokud vlastník později umožní ostatním účastníkům nahlédnout do aktuální dokumentace.
Pro zaměstnance servisu a údržby to například znamená, že mají přístup ke všem datům uloženým na cloudu k danému elektrickému zařízení pomocí chytrého telefonu nebo tabletu. Stačí naskenovat QR kód na rozváděčové skříni. Pomocí integrovaného »Eplan eView« můžete dokonce přímo přistupovat ke schématům zapojení vytvořeným pomocí »Eplan«. Tím je zajištěno rychlé provedení oprav, dohledatelnost problémů a jejich rychlé řešení. Prostřednictvím této digitální aplikace získává uživatel výhody ve třech směrech: poruchy jsou odstraňovány rychleji, odpadá opakovaný tisk často několika set stránek dokumentace – významná úspora času, také tím dochází k šetření životního prostředí. V neposlední řadě se snižuje také riziko požáru, pokud uvnitř rozváděče není uložen papír.

Digitální dvojče v provozu

Od této chvíle digitální dvojče doprovází skutečný rozváděč po celý jeho životní cyklus. Díky digitální schránce na dokumentaci je dokumentace stroje a zařízení vždy aktuální a dostupná z jakéhokoli zařízení, bez ohledu na místo, i když je zařízení v provozu. Možnosti sledování a informační obsah dat se neustále zvyšují. To znamená, že operátoři, plánovači, konstruktéři rozváděčů a pracovníci údržby zůstávají ve vzájemném kontaktu i při provozu zařízení.

Rittal ePocket 2024 2

Požadavky pro využití aplikace ePocket

Předpokladem pro používání „ePocket“ je nová rozváděčová skříň Rittal s QR kódem a registrací na portále „Epulse“ od společnosti Eplan (www.epulse.com). Digitální schránka na dokumentaci je webová aplikace a lze k ní v nejnovější verzi přistupovat prostřednictvím běžných internetových prohlížečů. Po vyvolání služby „ePocket“
v „Eplan Cloud“ naskenujete QR kód dané rozváděčové skříně – po ověření kódu se aktivuje dokumentace stroje nebo zařízení a projekt může být uživatelem vytvořen, mohou být ukládány dokumenty. Podporovány jsou formáty souborů jako pdf, jpg, xls, doc, zw1 a svg. Je také možné přidat soubory zip jako celé projekty v „ePocket“. Soubor se automaticky rozbalí a adresářová struktura se převezme 1:1. Koncept rolí a práv „Eplan Cloud“ lze použít k určení toho, co uživatelé smějí v produktech a projektech dělat a co ne.

Více o produktu ePocket na: www.rittal.com/cz-cs/Software/Digital_Wiring_Plan

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, květen 2024

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové nosné systémy, svorky a konektory

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.

Najdete nás na Facebooku