Rittal ePOCKET: Vaše digitální dokumentace – vždy dostupná a aktuální

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nová cloudová služba poskytuje aktuální dokumentaci ke stroji a zařízení odkudkoli a kdykoli.

Digitální schránka na dokumentaci

Z pohledu Eplanu a Rittalu již není tištěná dokumentace strojů a zařízení v rozváděči vhodná – zvláště když jsou data dostupná digitálně a lze je tedy používat centrálně. Sesterské společnosti proto společně vyvinuly moderní řešení: „Rittal ePocket“ – cloudovou digitální schránku na dokumentaci. Webová aplikace eliminuje záplavu papíru a také přispívá k ochraně životního prostředí. Snadný přístup z libovolného zařízení k vždy aktuálním datům poskytuje výhody zejména pro operátory, projektanty, výrobce rozváděčů a pracovníky údržby. Hlavní roli v této aplikaci hraje rozváděčová skříň a její unikátní QR kód, který je vybraným skříním přiřazen již ve výrobním závodě.
Rychlejší odstraňování závad v případě servisu, úspora času při údržbě a rychlejší lokalizace příslušného rozváděče na místě – to jsou jen některé z mnoha výhod produktu „Rittal ePocket“, který by měl v konečném důsledku vést ke snížení prostojů zařízení a tím i ke snížení nákladů na údržbu. Kromě toho se zvyšuje kvalita dat, protože data v digitální schránce na dokumentaci jsou stále aktuální pro všechny účastníky projektu. Jsou-li všechna projektová data, jako jsou schémata zapojení, plány údržby, certifikáty atd. od stroje nebo zařízení k dispozici digitálně, lze změny promítnout přímo do projektu.

Rittal ePocket 2024 1

Přístup k projektu přes cloud

Aby tento pracovní postup fungoval, má nyní každá rozváděčová skříň Rittal řady „VX25“, „VX SE“, „AX“ a „KX“ svůj vlastní „prostor“ v „Eplan Cloud“. Uživatel „ePocketu“ má přístup k dokumentaci stroje a systému, včetně digitálního dvojčete na cloudu, prostřednictvím QR kódu na rozváděčové skříni. Přínos se ještě zvýší, pokud vlastník později umožní ostatním účastníkům nahlédnout do aktuální dokumentace.
Pro zaměstnance servisu a údržby to například znamená, že mají přístup ke všem datům uloženým na cloudu k danému elektrickému zařízení pomocí chytrého telefonu nebo tabletu. Stačí naskenovat QR kód na rozváděčové skříni. Pomocí integrovaného »Eplan eView« můžete dokonce přímo přistupovat ke schématům zapojení vytvořeným pomocí »Eplan«. Tím je zajištěno rychlé provedení oprav, dohledatelnost problémů a jejich rychlé řešení. Prostřednictvím této digitální aplikace získává uživatel výhody ve třech směrech: poruchy jsou odstraňovány rychleji, odpadá opakovaný tisk často několika set stránek dokumentace – významná úspora času, také tím dochází k šetření životního prostředí. V neposlední řadě se snižuje také riziko požáru, pokud uvnitř rozváděče není uložen papír.

Digitální dvojče v provozu

Od této chvíle digitální dvojče doprovází skutečný rozváděč po celý jeho životní cyklus. Díky digitální schránce na dokumentaci je dokumentace stroje a zařízení vždy aktuální a dostupná z jakéhokoli zařízení, bez ohledu na místo, i když je zařízení v provozu. Možnosti sledování a informační obsah dat se neustále zvyšují. To znamená, že operátoři, plánovači, konstruktéři rozváděčů a pracovníci údržby zůstávají ve vzájemném kontaktu i při provozu zařízení.

Rittal ePocket 2024 2

Požadavky pro využití aplikace ePocket

Předpokladem pro používání „ePocket“ je nová rozváděčová skříň Rittal s QR kódem a registrací na portále „Epulse“ od společnosti Eplan (www.epulse.com). Digitální schránka na dokumentaci je webová aplikace a lze k ní v nejnovější verzi přistupovat prostřednictvím běžných internetových prohlížečů. Po vyvolání služby „ePocket“
v „Eplan Cloud“ naskenujete QR kód dané rozváděčové skříně – po ověření kódu se aktivuje dokumentace stroje nebo zařízení a projekt může být uživatelem vytvořen, mohou být ukládány dokumenty. Podporovány jsou formáty souborů jako pdf, jpg, xls, doc, zw1 a svg. Je také možné přidat soubory zip jako celé projekty v „ePocket“. Soubor se automaticky rozbalí a adresářová struktura se převezme 1:1. Koncept rolí a práv „Eplan Cloud“ lze použít k určení toho, co uživatelé smějí v produktech a projektech dělat a co ne.

Více o produktu ePocket na: www.rittal.com/cz-cs/Software/Digital_Wiring_Plan

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, únor 2024

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku, nouzové osvětlení, software v automatizační technice, elektrotechnice a energetice.

Zajímavé odkazy

Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS

Najdete nás na Facebooku