Systémová LED svítidla

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Systémová LED svítidla firmy Rittal jsou vyvinutá speciálně pro použití v rozváděčích a zajišťují optimální osvětlení kompletního rozváděče. Pomocí systémových LED svítidel se světelným tokem 1200 a 900 lumenů lze optimálně osvětlit dokonce i velké rozváděče do šířky 1200 mm a výšky 2200 mm.

Pokud vzhledem k menší velikosti rozváděče stačí nižší svítivost, jsou výrobcům rozváděčů a provozovatelům k dispozici i svítidla se světelným tokem 600 a 400 lumenů. Provedení se světelným tokem 600 lumenů tak splňuje standardní požadavky na velké systémové skříně řady VX25 a svítidla se 400 lumeny požadavky na nástěnnou skříň, jako například kompaktní rozváděčové skříně řady AX.

K optimálnímu osvětlení rozváděče slouží optika z transparentního plastu, do níž jsou integrovány Fresnelovy čočky. Ty soustřeďují světelné paprsky tak, že je cíleně osvětlena celá skříň včetně její dolní části. Výhodou je, že světlo se dostane přesně tam, kde je zapotřebí – aniž by pronikalo ven. Kromě toho jsou všechna svítidla dimenzována na široké rozpětí napětí (100-240 V AC), a lze je proto používat na celém světě. Rittal tak nabízí svítidla pro všechny trhy. To přináší úsporu nákladů na skladování a snižuje komplexnost při volbě produktu. LED svítidla se světelným tokem 900 a 1200 lumenů jsou k dispozici i pro napájení 24 V DC.
Svítidla lze přizpůsobit jakékoli montážní situaci, tzn. lze je do profilu skříně umísťovat jak vertikálně, tak horizontálně. Svítidla se dají snadno a rychle namontovat jednoduchým nasazením do profilu VX25. Volitelně je lze do profilu přišroubovat. V kompaktních rozváděčových skříních AX usnadňuje rychlou montáž použití univerzálního úhelníku, případně lišt pro montáž vnitřního vybavení. Vhodné příslušenství, jako například dveřní polohový spínač a průchozí propojení pro řadově propojené kombinace, nabízí Rittal rovněž pro všechna systémová svítidla LED.

systemova svitidla 2023 1
Standardním vybavením LED svítidel je vstup pro kontakt z dveřního polohového spínače, např. 2500.460 pro automatické zapnutí a vypnutí LED svítidla. Jednodušší a rychlejší je montáž v případě svítidel, která jsou vybavena pohybovým čidlem, které automaticky rozsvítí svítidlo po otevření dveří a po zavření dveří světlo opět vypne po 2 minutách.
LED světla se světelným tokem 900 a 1200 lumenů mohou být vybavena i různými zásuvkami, např. pro servisní účely. S ohledem na celosvětové použití jsou ve výběru různé typy zásuvek. Tyto nejvýkonnější LED svítidla mají i otočné konektory pro montáž do užších skříní.

systemova svitidla 2023 2
Nejnovější novinkou v sortimentu LED svítidel jsou samostatné zásuvky, které lze zapojit do jednoho okruhu s LED svítidly. Tyto zásuvky jsou opět v různém provedení pro možnost celosvětového použití. Výhodou těchto samostatných zásuvek je, že pokud výrobce vyrábí stroje sériově, tak nemusí při výrobě rozváděče přemýšlet nad tím, jaké provedení zásuvky má použít, aby to odpovídalo zásuvkám v místě nasazení kdekoliv na světě. Stačí když připraví kabely pro propojení a zásuvku odpovídajícího typu pak přidá až při expedici, kdy již zná finální destinaci, případně není problém zásuvku koupit až v zemi, kde bude zařízení instalováno.
Samozřejmostí je příslušenství ve formě připojovacích a propojovacích kabelů včetně konektorů, nebo balení samostatných konektorů pro individuální montáž.

systemova svitidla 2023 3

  1. Napájení
  2. Zásuvkový modul
  3. Průchozí zapojení
  4. Systémové LED svítidlo (různá provedení)
  5. Dveřní spínač s přívodním kabelem

Časté otázky týkající se LED svítidel

Jaké jištění je potřeba použít?
Max. předřazené jištění je 16 A, které musí být umístěné v rozváděči, např. jistič B16/1. Pojistka max. 15A v případě UL aplikace.

Kolik můžu dát do série svítidel?
Do série lze zapojit až 15 LED svítidel bez zásuvky. V případě LED svítidel se zásuvkou je to do 10 svítidel.

Kdy se vypne světlo, pokud je zapnuto pohybovým čidlem?
Po 2 minutách od posledního zaznamenaného pohybu.

Více informací naleznete na www.rittal.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, květen 2024

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové nosné systémy, svorky a konektory

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku