Výhody skříní Rittal z nerezové oceli

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Někdy se dokonce i rozváděče potřebují elegantně lesknout, i když v průmyslu jde jen zřídka o krásu, vždy jde především o funkci a spolehlivost. Skříně musí chránit citlivé obvody a ovladače i za nepříznivých podmínek.

To platí samozřejmě i pro kompaktní skříně AX a malé skříňky KX z ocelového plechu s povrchovou úpravou práškovou barvou nejvyšší kvality. Novinkou společnosti Rittal jsou kompaktní skříně AX a malé skříňky KX vyrobené z nerezové oceli. Hladký materiál odolává i chemikáliím, slané vodě nebo extrémně vysoké vlhkosti a rozšiřuje rozmanitost kompletního systému Rittal.

Při návrhu malých skříněk KX a kompaktních skříní AX z nerezové oceli mohou projektanti, konstruktéři nebo koncoví uživatelé těžit ze systému Rittal pro speciální aplikace, které vyžadují robustnější materiál. Kompaktní skříně AX mají patentovaný systém výstupků ve skříní. To znamená, že v kombinaci s lištami pro montáž vnitřního vybavení docílíme systémového rastru 25 mm, známého ze systému řadových skříní VX25. Díky tomuto jedinečnému patentovanému systému jsou kompaktní skříně AX připraveny pro všechny typy konfigurací a vestaveb.

nerezove skrine 2024 1
Systémové komponenty a příslušenství, od dveřních spínačů nebo děrovaných dveřních lišt přes kabelové kanály, systémová chassis až po systémová svítidla, lze snadno, rychle a bezpečně instalovat na lišty pro montáž vnitřního vybavení bez nutnosti vrtání. Vzhledem k předem definovanému prostoru mezi lištami pro montáž vnitřního vybavení lze použít také systémové příslušenství, jako jsou systémová chassis, lišty pro mechanické uchycení kabelů nebo nosné lišty ze systému řadových skříní VX25.

nerezove skrine 2024 2
Nový design také zjednodušuje uzemnění s automatickým vyrovnáním potenciálu pro kompaktní skříně AX a malé skříňky KX z nerezové oceli. Například u malých skříněk KX byly boční díly optimalizovány pro připojení vodiče PE. Pro ještě lepší využití hloubky svorkovnicových skříněk KX lze montážní DIN lištu namontovat přímo na zadní panel. Novinkou v portfoliu malých skříněk KX z nerezové oceli jsou také skříňky řady E-Box s dvířky – známé z oceloplechového provedení.

nerezove skrine 2024 3
Kompaktní skříně AX a malé skříňky KX z nerezové oceli jsou nyní plně připraveny pro digitálně optimalizované procesy ve výrobě řídících a distribučních rozváděčů. Všechna data jsou k dispozici pro EPLAN, takže vhodná a odpovídající instalovaná zařízení mohou být rychle konfigurována pro mechanický návrh. Digitální dvojče vytvořené v EPLAN Pro Panelu také obsahuje všechna data potřebná pro automatické zpracování výrobci rozváděčů, například pro výřezy s laserovým centrem Rittal Perforex LC. Digitální schránka na dokumentaci ePOCKET pak zpřístupňuje data kdykoliv během provozu systému.

nerezove skrine 2024 4
Skříně a příslušenství lze také snadno nakonfigurovat a objednat pomocí nástroje Rittal RiPanel.

Zobrazit více informací k nerezovým skříním Rittal zde.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, duben 2024

Číslo je zaměřené na kvalitu elektrické energie, energetiku, elektromobilitu a alternativní zdroje energie.

Zajímavé odkazy

Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Vyhrajte termokamery Hikmicro nebo multimetry Fluke! Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte grafický multimetr Fluke 289 nebo špičkovou termokameru Hikmicro B20. Vstupenku na Amper 2024 obdrží každý.

Najdete nás na Facebooku