Chladicí jednotka LCU CW

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Co značí název LCU v podání Rittalu si mnozí z vás již zvykli. Jedná se o chladicí jednotku pro IT technologie, která je vhodná pro menší aplikace a její hlavní výhodou je to, že se umisťuje přímo do racku.

Přesněji řečeno do 800 mm širokého racku, protože zde, díky posunu 19“ roviny, vznikne dostatečný prostor pro montáž této chladicí jednotky. Nezabírá tedy žádný další prostor, a proto je toto řešení vhodné pro menší serverovny nebo místnosti s omezeným prostorem.

Doposud jste v našem portfoliu mohli najít pouze varianty DX, tedy s technologií přímého odparu. Instalace a nastavení je velmi jednoduché, jen musíte mít možnost umístění vnější kondenzační jednotky někam mimo serverovnu, ideálně na fasádu nebo střechu budovy. Ale tahle podmínka je pro některé zákazníky právě tím problémem, proč nakonec od řešení LCU ustoupí. Nechtějí nebo dokonce nesmí na budovu nic montovat. Například v památkových oblastech je toto velmi složité.
Proto přicházíme s novinkou v podobě LCU chladicí jednotky založené na vodní bázi čili LCU CW. Tato novinka si zachovává hlavní výhodu původní jednotky LCU DX a tou je jednoduchá montáž do 800 mm širokého racku. Opět předpokládáme rack se stupněm ochrany IP55, aby byla zajištěna co nejvyšší efektivita chlazení. Ale na místo potřeby vedení potrubí pro chladicí médium, které je prováděno specializovanými firmami v podobě pevných měděných trubek a celý systém musí být řádně naplněn chladicím médiem, jsou pro LCU CW vyvedeny dva přívody na vodu, které jednoduše připojíte k jednotce a tím je systém připojen. Díky použití vodního okruhu jsme schopni dosáhnout chladicího výkonu 7,9 kW při L24/W15 (tzn. požadované teplotě v racku 24 °C a teplotě vody 15 °C). Jednotka je nově vybavena předním displejem, kde jsou zobrazeny všechny důležité informace, a navíc funkcí NFC, která spolupracuje s aplikací Rittal Scan&Service a lze tak jednotku ovládat i přes tuto aplikaci.

LCU CW 2023 1
Další velkou změnou oproti DX variantám je možnost přímého zapojení do firemní sítě, což umožňuje vzdálený monitoring a ovládání jednotky, nebo to umožňuje zapojení do nadřazených systémů díky SNMP protokolu. Navíc je jednotka vybavena CAN-Bus portem, který umožní připojení až 16 čidel z portfolia CMCIII. Můžete tak jednoduše připojit další čidla či přístupové sady a vše jednoduše ovládat přes integrované webové rozhraní.

LCU CW 2023 2
Díky všem těmto změnám se jednotka LCU CW stává jasnou volbou pro vzdálená EDGE řešení, která jsou umístěna například ve výrobě. Nejen díky tomu, že lze jednotku vzdáleně ovládat, monitorovat a nad vším máte dohled ze své židle, ale zároveň můžete využít zdroj chladné vody, který již používáte pro chlazení vašich výrobních zařízení. Nemusíte tedy nikterak vymýšlet, kam umístit kondenzační jednotku / kondenzátor a přemýšlet nad stavebními úpravami. Pouze připojíte přívod chladné vody a pokud máte dostatečný průtok, který umožní připojení dalšího zařízení, nemusíte provádět žádné další úpravy.

Více informací naleznete na www.rittal.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, září 2023

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Zajímavé odkazy

Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
METRA BLANSKO zakázková výroba dle požadavků zákazníka AC a DC voltmetry a ampérmetry, otáčkoměry, vysokonapěťové děliče, převodníky elektrických veličin, proudové transformátory, revizní přístroje, multimetry, bočníky, kalibrace a servis. S přístroji Metra můžete spolehlivě měřit dalších 100 let.
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.

Oblíbené normy

Najdete nás na Facebooku