Chladicí jednotka LCU CW

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Co značí název LCU v podání Rittalu si mnozí z vás již zvykli. Jedná se o chladicí jednotku pro IT technologie, která je vhodná pro menší aplikace a její hlavní výhodou je to, že se umisťuje přímo do racku.

Přesněji řečeno do 800 mm širokého racku, protože zde, díky posunu 19“ roviny, vznikne dostatečný prostor pro montáž této chladicí jednotky. Nezabírá tedy žádný další prostor, a proto je toto řešení vhodné pro menší serverovny nebo místnosti s omezeným prostorem.

Doposud jste v našem portfoliu mohli najít pouze varianty DX, tedy s technologií přímého odparu. Instalace a nastavení je velmi jednoduché, jen musíte mít možnost umístění vnější kondenzační jednotky někam mimo serverovnu, ideálně na fasádu nebo střechu budovy. Ale tahle podmínka je pro některé zákazníky právě tím problémem, proč nakonec od řešení LCU ustoupí. Nechtějí nebo dokonce nesmí na budovu nic montovat. Například v památkových oblastech je toto velmi složité.
Proto přicházíme s novinkou v podobě LCU chladicí jednotky založené na vodní bázi čili LCU CW. Tato novinka si zachovává hlavní výhodu původní jednotky LCU DX a tou je jednoduchá montáž do 800 mm širokého racku. Opět předpokládáme rack se stupněm ochrany IP55, aby byla zajištěna co nejvyšší efektivita chlazení. Ale na místo potřeby vedení potrubí pro chladicí médium, které je prováděno specializovanými firmami v podobě pevných měděných trubek a celý systém musí být řádně naplněn chladicím médiem, jsou pro LCU CW vyvedeny dva přívody na vodu, které jednoduše připojíte k jednotce a tím je systém připojen. Díky použití vodního okruhu jsme schopni dosáhnout chladicího výkonu 7,9 kW při L24/W15 (tzn. požadované teplotě v racku 24 °C a teplotě vody 15 °C). Jednotka je nově vybavena předním displejem, kde jsou zobrazeny všechny důležité informace, a navíc funkcí NFC, která spolupracuje s aplikací Rittal Scan&Service a lze tak jednotku ovládat i přes tuto aplikaci.

LCU CW 2023 1
Další velkou změnou oproti DX variantám je možnost přímého zapojení do firemní sítě, což umožňuje vzdálený monitoring a ovládání jednotky, nebo to umožňuje zapojení do nadřazených systémů díky SNMP protokolu. Navíc je jednotka vybavena CAN-Bus portem, který umožní připojení až 16 čidel z portfolia CMCIII. Můžete tak jednoduše připojit další čidla či přístupové sady a vše jednoduše ovládat přes integrované webové rozhraní.

LCU CW 2023 2
Díky všem těmto změnám se jednotka LCU CW stává jasnou volbou pro vzdálená EDGE řešení, která jsou umístěna například ve výrobě. Nejen díky tomu, že lze jednotku vzdáleně ovládat, monitorovat a nad vším máte dohled ze své židle, ale zároveň můžete využít zdroj chladné vody, který již používáte pro chlazení vašich výrobních zařízení. Nemusíte tedy nikterak vymýšlet, kam umístit kondenzační jednotku / kondenzátor a přemýšlet nad stavebními úpravami. Pouze připojíte přívod chladné vody a pokud máte dostatečný průtok, který umožní připojení dalšího zařízení, nemusíte provádět žádné další úpravy.

Více informací naleznete na www.rittal.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, květen 2024

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové nosné systémy, svorky a konektory

Zajímavé odkazy

Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.

Najdete nás na Facebooku