Jednoduchá digitalizace rozváděče s novinkou EcoStruxure Panel Server

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Řada firem se na digitalizaci teprve chystá a z realizace mohou panovat obavy. Schneider Electric neustále hledá způsoby, jak firmám přechod k využívání dat usnadnit.

I proto společnost představila EcoStruxure Panel Server, který zavedení digitalizace výrazně zjednodušuje, stejně tak nabízí uživatelsky příjemnější a rychlejší práci se získanými a vyhodnocenými daty. Firmy tak mohou pružně reagovat na aktuální stav, čímž šetří nejen peníze, ale i přírodní zdroje.

Požadavky na udržitelnost, ale i zásadní společenské a ekonomické globální dění vytváří na společnosti čím dál větší tlak, aby veškeré zdroje využívaly s maximální efektivitou. Takový postup vede nejen k úspoře nákladů, ale také k větší ohleduplnosti vůči životnímu prostředí. Ověřeným pomocníkem s digitalizací provozu je platforma EcoStruxure™ od Schneider Electric. Monitoruje nejen průběh výroby, ale i veškeré energetické toky, přičemž umožňuje pružně reagovat a vše řídit s nejvyšší účinností, a redukovat tak plýtvání.

Celý proces i jeho zavádění nyní zjednodušuje EcoStruxure Panel Server, kde se shromažďují a vyhodnocují zásadní data. Poskytuje snadnou cestu k digitalizování rozváděče.

Proč pořídit EcoStruxure Panel Server?

EcoStruxure Panel Server je brána nové generace, která umožňuje využívat řadu řešení EcoStruxure k ochraně, maximalizaci a optimalizaci energetického systému. Poskytuje bezproblémové připojení od bezdrátových a kabelových inteligentních zařízení IoT k softwaru pro řízení operací a digitálním službám.Tato řada nahrazuje produkty Com’X 510, Com’X 210, PowerTag Link / HD, Link 150, Smartlink SI B.

panel server 2023 1

Setkáváme se s tím, že jsou si firmy vědomy, že musí digitalizovat provoz, nicméně s realizací si úplně neví rady. I proto přicházíme s EcoStruxure Panel Serverem, který vše výrazně usnadní a zpřehlední. Představme si ho jako jednotný prvek pro sběr dat, energetický server a IoT bránu, což poskytuje snadnou a rychlou cestu k digitalizaci pro zajištění bezpečnosti, spolehlivosti a pro dosažení energetických úspor,“ uvádí Jiří Dražan, produktový manažer společnosti Schneider Electric.

V praxi to funguje následovně. Představme si elektroinstalaci s řadou komunikujících prvků – od senzorů, které hlídají například teplotu a vlhkost, přes elektroměry, multimetry, jističe a ochrany až po měřiče třetích stran, jako jsou vodoměry a plynoměry. Všechny přístroje neustále sbírají hodnoty a produkují data, která se sbíhají právě v jediném zařízení – EcoStruxure Panel Serveru. Ten je sbírá a bez ustání vyhodnocuje. Data převedená na informace se uživateli zobrazí pomocí webového prohlížeče nebo cloudové aplikace. Na základě získaných informací je možno velice snadno zavádět nápravná opatření, která zvyšují celkovou efektivitu dané elektroinstalace.

EcoStruxure Panel Server je dostupný v několika variantách, ze kterých vám experti ze Schneider Electric pomohou vybrat tu vhodnou pro konkrétní provoz. Všechny produkty ale vedou k tomu, že pomohou udržet personál a zařízení v bezpečí, zvýší spolehlivost a zlepší energetickou účinnost.

panel server 2023 2

Bezpečnost dat i provozu? Maximální

V případě EcoStruxure je na opatrnost a ochranu dat kladen velký důraz. Všechny verze jsou vytvořeny prostřednictvím Secured Development Life Cycle v souladu s normou IEC 62443-4-1 Bezpečnost pro systémy průmyslové automatizace a řízení - Část 4-1: Požadavky na životní cyklus vývoje bezpečného výrobku a jsou plně integrovatelné do nástroje Cybersecurity Admin Expert, který usnadňuje správu kybernetické bezpečnosti v technologické síti (správa uživatelů s přístupem na základě rolí a další bezpečnostní funkce, jako je povolení/zakázání komunikačních cest).

Proč tedy zavést EcoStruxure Panel Server? Kdo neměří, nešetří!

Jedním z argumentů pro zavedení je časová a finanční úspora při úpravách či rozšíření elektroinstalace. Instalace přinese rychlejší a kyberneticky bezpečný systém, který zahrnuje vysoký výpočetní výkon pro rychlejší zpracování dat a posílenou kybernetickou bezpečnost. Další výhodou je snadné používání a ovládání odkudkoliv a kdykoliv, které je spojené s uživatelsky přívětivým rozhraním. A hlavně to jsou obrovské výhody spojené s celou architekturou EcoStruxure, jejíž zavedení pomůže ovládnout a jednoduše spravovat veškeré technologické procesy ve firmě, a tím dosáhnout značných energetických úspor. Protože kdo neměří, ten nešetří!

Více prozradí praktický online webinář, který najdete níže:

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, únor 2024

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku, nouzové osvětlení, software v automatizační technice, elektrotechnice a energetice.

Zajímavé odkazy

Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.

Najdete nás na Facebooku