Přehled kategorií

V oblasti osvětlovací techniky došlo v posledních letech k rozhodující změně od klasické žárovky k moderní LED. Technologie LED dorazila i do oblasti osvětlení pracovišť, kde je třeba dodržovat rozsáhlé normy a předpisy.

Snímače úhlu natočení a snímače náklonu řady KINAX z produkce švýcarské firmy Camille Bauer se díky své robustnosti a spolehlivosti osvědčují řadu let v nejnáročnějších průmyslových aplikacích.

Snímače úhlu natočení, rotační snímače, enkodéry, inkrementální čidla a IRC, představují širokou škálu senzorických zařízení, která se využívají v různých aplikacích za účelem měření úhlu natočení, polohování a otáček.

Když přemýšlíte o lokátorech, „Sonel“ může být jedním z prvních slov, které Vás napadne. Tento výrobce měřicích přístrojů nabízí profesionální řešení pro trasování kabelů a detekci poruch již více než deset let.

Jaro 2024 přináší nejen teplejší počasí, ale také rozpálenou soutěž od společnosti GHV Trading! V úzké spolupráci s předními výrobci měřicích přístrojů – Hikmicro a Fluke, GHV Trading oznámila vzrušující soutěž, ve které můžete získat některé z nejžádanějších přístrojů na trhu.

V současné době, více než kdykoli před tím, jsou žádány spolehlivé přístroje pro sledování kvality dodávané energie, ale i dokonalý dohled nad spotřebou.

Akustické mechanické kontroly mohou často vizuálně určit problematická místa týdny předtím, než jsou slyšitelné. Ložiska jsou zařízení, která podporují pohyblivé části a umožňují jim plynulejší pohyb.

V tomto článku bychom rádi upozornili na novou řadu analyzátorů kvality elektrické energie řady z produkce firmy Fluke řady Fluke 177X.

MTC2 R7 (obr. 1) je špičkové zařízení pro testování vinutí, cívek a armatur - nově definuje testování přepětím. Využívá nejnovější hardwarové technologie spárované s nejmodernějším softwarem .NetCore.

V prostředí, kde hrozí výbuch kvůli přítomnosti zapalitelných plynů, par nebo prachů, je zásadní důraz na bezpečnost. Elektrická zařízení, která v takovýchto podmínkách fungují, musejí splňovat přísné požadavky a pravidelně procházet revizemi, aby se minimalizovalo riziko vzniku výbuchu.

Firma Chauvin Arnoux představila svůj nejnovější tester fotovoltaických instalací s označením FTV500 PHOTOVOLTAIC TESTER.

Rychlý nárůst počtu vozidel s elektrickým pohonem na našich silnicích si vyžádal stejně rychlý rozvoj jejich nabíjecí infrastruktury.

Vysoká teplota v transformátoru vede k rychlejšímu stárnutí komponent, hlavně celulózových izolačních komponent (papír a lepenka) a k rychlejšímu stárnutí a oxidaci oleje. Široce uznávané vodítko je, že zvýšení teploty o 10 °C nad návrhovou hodnotu zkracuje životnost izolace na polovinu, takže zachování nízké teploty je velmi důležité.

Termokamery značky HIKMICRO si u svých zákazníků získaly pověst kvalitních přístrojů s bezkonkurenčním poměrem ceny a výkonu.

V dnešní době si život bez elektřiny nedokážeme představit. Přestože ji považujeme za samozřejmou součást našeho života, ne vždy si uvědomujeme, jak náročná je její výroba a dodávky z elektráren přímo do našich domovů.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, duben 2024

Číslo je zaměřené na kvalitu elektrické energie, energetiku, elektromobilitu a alternativní zdroje energie.

Najdete nás na Facebooku

Zajímavé odkazy

Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Vyhrajte termokamery Hikmicro nebo multimetry Fluke! Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte grafický multimetr Fluke 289 nebo špičkovou termokameru Hikmicro B20. Vstupenku na Amper 2024 obdrží každý.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS