Přehled kategorií

Základem moderní elektroniky je miniaturizace, složitý design a vysoce citlivé součástky umístěné na hustě osazených plošných spojích.

V oblasti osvětlovací techniky došlo v posledních letech k rozhodující změně od klasické žárovky k moderní LED. Technologie LED dorazila i do oblasti osvětlení pracovišť, kde je třeba dodržovat rozsáhlé normy a předpisy.

Snímače úhlu natočení a snímače náklonu řady KINAX z produkce švýcarské firmy Camille Bauer se díky své robustnosti a spolehlivosti osvědčují řadu let v nejnáročnějších průmyslových aplikacích.

LOVATO Electric představuje digitální multimetry DMG611 s Rogowského cívkami. Měření pomocí měřicích sad nabízí široké možnosti použití tam, kde jsou klasické proudové transformátory s pevným nebo děleným jádrem nepoužitelné nebo příliš drahé.

V dnešní době, kdy na elektrické síti přibývá znečištění harmonickým zkreslením, již ve většině případů i při základních kontrolních měření napětí, proudu a výkonů nepostačuje běžný klešťový multimetr nebo wattmetr.

METRACABLE je praktický, kompaktní reflektometr s časovou doménou pro přesnou identifikaci poruch všech typů kabelů bez servisu, například dvoužilových, koaxiálních a silových kabelů.

Akustické mechanické kontroly mohou často vizuálně určit problematická místa týdny předtím, než jsou slyšitelné. Ložiska jsou zařízení, která podporují pohyblivé části a umožňují jim plynulejší pohyb.

V tomto článku bychom rádi upozornili na novou řadu analyzátorů kvality elektrické energie řady z produkce firmy Fluke řady Fluke 177X.

MTC2 R7 (obr. 1) je špičkové zařízení pro testování vinutí, cívek a armatur - nově definuje testování přepětím. Využívá nejnovější hardwarové technologie spárované s nejmodernějším softwarem .NetCore.

Slunce je nevyčerpatelný zdroj energie, a proto jsou fotovoltaické systémy klíčem k udržitelnější budoucnosti. Pro efektivní provoz FV systémů je nezbytné mít správné nástroje pro diagnostiku a měření jejich výkonu.

V prostředí, kde hrozí výbuch kvůli přítomnosti zapalitelných plynů, par nebo prachů, je zásadní důraz na bezpečnost. Elektrická zařízení, která v takovýchto podmínkách fungují, musejí splňovat přísné požadavky a pravidelně procházet revizemi, aby se minimalizovalo riziko vzniku výbuchu.

Firma Chauvin Arnoux představila svůj nejnovější tester fotovoltaických instalací s označením FTV500 PHOTOVOLTAIC TESTER.

Vysoká teplota v transformátoru vede k rychlejšímu stárnutí komponent, hlavně celulózových izolačních komponent (papír a lepenka) a k rychlejšímu stárnutí a oxidaci oleje. Široce uznávané vodítko je, že zvýšení teploty o 10 °C nad návrhovou hodnotu zkracuje životnost izolace na polovinu, takže zachování nízké teploty je velmi důležité.

Termokamery značky HIKMICRO si u svých zákazníků získaly pověst kvalitních přístrojů s bezkonkurenčním poměrem ceny a výkonu.

V dnešní době si život bez elektřiny nedokážeme představit. Přestože ji považujeme za samozřejmou součást našeho života, ne vždy si uvědomujeme, jak náročná je její výroba a dodávky z elektráren přímo do našich domovů.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2024

Číslo je zaměřené na spínací techniku, bezpečnost strojních zařízení, hromosvody a uzemnění.

Najdete nás na Facebooku

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.