Přehled kategorií

Snímače úhlu natočení, rotační snímače, enkodéry, inkrementální čidla a IRC, představují širokou škálu senzorických zařízení, která se využívají v různých aplikacích za účelem měření úhlu natočení, polohování a otáček.

Vibrace strojů mohou mít různé podoby. Strojní součást může vibrovat na velkou nebo malou vzdálenost, rychle nebo pomalu, s vnímatelným zvukem nebo teplem nebo bez nich. Vibrace stroje mohou být často záměrně navrženy, a tak mají funkční účel.

V tomto článku bychom vás rádi seznámili s přístroji pro ověřování čistoty prostředí společnosti Particle Plus®. Přístroje využívají společný měřicí trakt a jednotlivé řady a modely se pak liší rozsahem velikostí částic a svým vybavením.

Bateriová úložiště pro záložní zdroje nebo UPS jsou dnes standardním vybavením většiny podniků. Aby se zabezpečila správná funkčnost v krizovém stavu, je nutné baterie pravidelně kontrolovat.

Klešťové měřicí přístroje mají významné uplatnění v elektrotechnice a elektronice. Tyto přístroje slouží k měření elektrických veličin, jako je proud a napětí, a jsou nezbytné pro spolehlivé a přesné měření.

Již před časem představil francouzský výrobce měřicí a testovací techniky Chauvin Arnoux inovované klešťové multimetry řady F.

MTC2 R7 (obr. 1) je špičkové zařízení pro testování vinutí, cívek a armatur - nově definuje testování přepětím. Využívá nejnovější hardwarové technologie spárované s nejmodernějším softwarem .NetCore.

Před rokem jsme zavedli po důkladném zvážení a pečlivých přípravách do sortimentu vlastní analyzátory sítí PAQ. Jedná se o základní řadu analyzátorů, které jsou díky svým parametrům vhodné jak pro měření základních veličin.

Když před časem francouzská firma Chauvin Arnoux představila řadu třífázových záznamníků PEL, tak tím vytvořila velmi populární zařízení s výborným poměrem cena/výkon. Nyní k stávajícím modelům PEL 102 a 103 přibyly dvě novinky.

Firma Chauvin Arnoux představila svůj nejnovější tester fotovoltaických instalací s označením FTV500 PHOTOVOLTAIC TESTER.

Rychlý nárůst počtu vozidel s elektrickým pohonem na našich silnicích si vyžádal stejně rychlý rozvoj jejich nabíjecí infrastruktury.

Společnost ILLKO Blansko uvedla na trh koncem minulého roku speciální měřicí přístroj určený k měření unikajících proudů trojfázových svařovacích zařízení, strojů a obecně jakýchkoliv spotřebičů s pohyblivým přívodem zakončeným trojfázovou vidlicí.

Vysoká teplota v transformátoru vede k rychlejšímu stárnutí komponent, hlavně celulózových izolačních komponent (papír a lepenka) a k rychlejšímu stárnutí a oxidaci oleje. Široce uznávané vodítko je, že zvýšení teploty o 10 °C nad návrhovou hodnotu zkracuje životnost izolace na polovinu, takže zachování nízké teploty je velmi důležité.

Termokamery značky HIKMICRO si u svých zákazníků získaly pověst kvalitních přístrojů s bezkonkurenčním poměrem ceny a výkonu.

V dnešní době si život bez elektřiny nedokážeme představit. Přestože ji považujeme za samozřejmou součást našeho života, ne vždy si uvědomujeme, jak náročná je její výroba a dodávky z elektráren přímo do našich domovů.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2023

Číslo je zaměřené na napájecí zařízení, zálohovaní, měření a regulaci odběru elektrické energie.

Najdete nás na Facebooku

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.