Nový tester fotovoltaických instalací FTV500 od firmy Chauvin Arnoux

Typografie
 • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Firma Chauvin Arnoux představila svůj nejnovější tester fotovoltaických instalací s označením FTV500 PHOTOVOLTAIC TESTER.

Přístroj je navržený a vyrobený tak, aby vyhovoval všem potřebám techniků při instalaci, testování, uvádění do provozu, odstraňování závad a údržbě fotovoltaických systémů podle mezinárodních standardů.

FTV500 počítá a zaznamenává hodnoty pro bilanci fotovoltaických systémů. Testy jsou podle normy IEC 62446. Měří se účinnost konverze DC/AC, hodnoty činného a teoretického výkonu a fázorový diagram na výstupech z převodníku. Každý parametr je v korelaci s množstvím ozáření, okolní teplotou a teplotou panelu, které jsou měřeny dálkovým ovládáním. Výsledky jsou porovnávány s referenčními hodnotami.
Přístroj soustřeďuje pět typů měření v jednom přístroji:

 1. Účinnost střídače: Test účinnosti DC/AC (účinnost DC/AC, výkon PRP, současně lze měřit až 3 řetězce),
 2. Průběh křivky U-I: Přístroj analyzuje I-V křivky a charakteristiky panelů a porovnává je s referenčními hodnotami STC udávanými výrobcem.
 3. Spojitost: Kontrola odporu zemních spojení proudem 200 mA.
 4. Izolace: Kontrola izolace i v režimu pod napětím. Výběrem testovacího napětí 250 V - 500 V - 1000 V DC s naprogramovatelným prahem alarmu „Prošel – Neprošel“ umožňuje získat okamžitý výsledek testu.
 5. Datalogger: Funkce DC/AC Logger – sledování všech hodnot FV systému – umožňuje měřit současně až 3 stringy).

FTV500 2023 1

Správa a přímé generování zpráv ze zařízení – Vzdálená jednotka s bezdrátovým přenosem (Ozáření/teplota) VNC pro vzdálené zobrazení a sdílení ovládání rozhraní USB a Wi-Fi – Dotykový displej je vybaven antireflexní technologií. Tester je navržen v souladu s mezinárodními standardy. Je navržen pro testování a ověřování instalací podle IEC 62446. Poskytuje I-V křivky pro zařízení do 20 A. Zobrazuje hodnotu odporu Rs modulů podle IEC 60891. Technici mohou navíc zkontrolovat i propojení a izolaci instalace dle norem IEC 61557-4 a IEC 62446. Testy se mohou provádět po dlouhou nebo krátkou dobu a lze je doplnit záznamy o měřeních provedených v průběhu času. Uživatel má také k dispozici automatické vydávání zpráv pomocí programu, který je v obsahu dodávky. FTV500 je první přenosná multifunkční jednotka vybavená technologií VNC (Virtual Network Computing), která umožňuje dálkové ovládání a správu všech funkcí měření přímo z vašeho smartphonu / PC / tabletu. Velká paměť přístroje umožňuje zaznamenání více než 10 000 měření a okamžitě vytváření zprávy jediným kliknutím. Pomocí USB disku je možné stáhnout databázi a dát k ní přístup. Vzdálená jednotka FOTOVOLTAICKÉHO TESTU FTV500 shromažďuje údaje o okolních parametrech (ozáření, okolní teplota / teplota modulu) v reálném čase a poté je používá k analýze výsledků. Díky technologii Wifi dálková jednotka plynule přenáší data do přístroje na vzdálenost až 200 m.

FTV500 2023 2
Přístroj je umístěn v pouzdře odolném proti nárazům a je vybaven 5" TFT barevným dotykovým displejem (antireflexní technologie) s rozlišením 800x480.

Obsah dodávky:

 • 3 senzory MiniFlex MA500 3kA AC,
 • 3 proudové kleště PAC500 1,4kA DC,
 • 1x napájecí zdroj pro nabíjení baterie FTV500,
 • 6x sada kabelů 2 m R/N,
 • 2x sada kabelů MC4 R/N,
 • 2x sada krokosvorek R/N,
 • 2x Flexibilní vodiče 4 mm 3R/3N,
 • 1x sklonoměr,
 • 1x dálková jednotka FTV500 (integrovaná teplotní čidla),
 • 1x USB kabel pro nabíjení baterie (vzdálená jednotka),
 • 1x taška na přenášení 385x260x240,
 • 1x uživatelská příručka ke stažení (FTV500 + vzdálená jednotka).

GHV Trading, spol. s r.o.
Edisonova 3, 612 00 Brno
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel. CZ: +420 541 235 532
Tel. SK: +421 255 640 293
www.ghvtrading.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, květen 2024

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové nosné systémy, svorky a konektory

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku