Přehled kategorií

Rozdělení objektu na detekční a poplachové zóny musí odpovídat požadavkům strategie odezvy na požární poplach, přičemž rozsah navrhované ochrany objektů, střežení prostor anebo jejich části musí odpovídat požadavkům na specifikaci a rozsah ochrany dle ČSN 34 2710.

Rozvody vedení pro systémy EPS musí být navrženy v souladu s Vyhláškou č. 23/2008 Sb., normou ČSN 73 0848 a s upřesněním uvedeným v normě ČSN 73 0875, pokud jsou vyžadovány kabelové trasy s funkční integritou.

Systém elektrické požární signalizace (EPS) musí být nainstalován v souladu se schválenou projektovou dokumentací ověřenou stavebním úřadem (PBŘ a podle normy ČSN 34 2710).

Rozvody vedení pro systémy elektrické požární signalizace, dále jen EPS, ovládaná zařízení, doplňující zařízeními jiná návazná technologická i netechnologická zařízení mohou být vedeny v souladu s požárně bezpečnostním řešením a s kapitolou 4.11 normy ČSN 73 0875 v kabelových trasách nebo v kabelových trasách s funkční integritou podle ČSN 73 0848.

Rozdělení objektu na detekční a poplachové zóny musí odpovídat požadavkům strategie odezvy na požární poplach, přičemž rozsah navrhované ochrany objektů, střežení prostor anebo jejich části musí odpovídat požadavkům na specifikaci rozsahu ochrany (střežení).

Systémy elektrické požární signalizace (EPS) se navrhují a instalují v objektech, prostorech či v jejich částech za účelem ochrany života anebo majetku před požárem. Instalovány mohou být pouze schválené druhy anebo typy systémů EPS.

Účelem uvedení systému elektrické požární signalizace (EPS) do provozu je ověřit, zda nainstalovaný systém EPS splňuje bezchybně účel, pro který byl do stavby zabudován.

Základním účelem kontrol a revizí elektroinstalace systému EPS je ověření, zda instalace a zařízení EPS neohrožuje bezpečnost osob a bezpečnost majetku.

Zařízení pro detekci hořlavých plynů není náhradou za dobrou plynovou instalaci a pravidelnou údržbu plynových spotřebičů, i když může poskytnout zvýšenou bezpečnost pro uživatele plynných paliv. Zařízení pro detekci hořlavých plynů bez nebo s nějakou formou výkonné funkce může překonat strach z používání plynných paliv a může být za určitých podmínek prospěšné.

Komponenty navržené pro použití a zabudování do systému EPS musí vyhovovat požadavkům souboru harmonizovaných norem ČSN EN 54-xx.

Pocit bezpečí je nenahraditelný. To mají společné dům, byt, kancelář, průmyslová hala, úřad, nákupní centrum, škola i nemocnice. Víte, jak se postavit k zabezpečení objektů rozmanitých druhů, abyste v napjaté době nevyhazovali peníze?

V dnešní době, kdy se bezpečnost stává stále důležitější, se hledají spolehlivé způsoby, jak chránit budovy před neoprávněným vstupem a potenciálními hrozbami.

Návrh systému jako proces ve smyslu ČSN CLC/TS 50131-7 je tvořen řadou dílčích činností, jejichž výstupem je dokument, který norma nazývá pojmem „Návrh systému PZTS". Jeho obsah je specifikován v příloze G ČSN CLC/TS 50131-7.

Česká firma FLAJZAR, s.r.o. se zabývá samostatným vývojem a výrobou elektronických zařízení pro běžné uživatele i odborníky více než 20 let. Sleduje nejnovější trendy v moderních technologiích a vytváří vlastní jedinečná řešení, která se snaží zpřístupnit široké veřejnosti.

Systém kontroly vstupu SiPass integrated ve své nejnovější aktualizované verzi 2.65 umožňuje nastavit pro držitele karet i celé pracovní skupiny velké množství různých oprávnění k přístupu i k rezervaci objektů. Každému držiteli karty lze přidělit v praxi neomezený počet oprávnění k přístupu, buď trvalých, nebo dočasných.

Letecká základna Thule v Grónsku, nejsevernější opěrný bod armády USA, je místem s jedněmi z nejextrémnějších povětrnostních podmínek na světě. Teplota vzduchu běžně klesá až k –50 °C a na základně naměřená maximální rychlost větru 333 km/h je druhou největší rychlostí větru naměřenou na Zemi.

Panasonic Electric Works (PEW) uvádí na český trh detekční senzor Grid-EYE, který svými parametry výrazně převyšuje standardní senzory detekce přítomnosti. PEW ve světovém měřítku jako první vyvinul SMT (Surface Mount Technology), termoelektrický senzor maticového typu.

Společnost Siemens úspěšně nainstalovala systémy automatizace technických zařízení a zabezpečovací systémy v nové letištní budově na mezinárodním letišti Sabiha Gökçen v Istanbulu. Letiště, které získalo ocenění „World's Best Airport“1), odbaví ročně 11 milionů cestujících a jeho nová budova je považována za největší stavbu na světě odolnou proti zemětřesení.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2024

Číslo je tematicky zaměřené na napájecí zařízení, zálohovaní, měření a regulaci odběru elektrické energie.

Najdete nás na Facebooku

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

EPLAN Platforma 2025 Objevte výhody aktuální verze - Profesionální konstruktérské nástroje pro navrhování elektroinstalace
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
RLC můstky ,impedanční analyzátory a testery bezpečnosti Kompletní nabídka přístrojů pro testování zařízení a obvodů výrobních linek, v procesech kontroly kvality, odděleních výzkumu a vývoje a měřicích laboratořích.