Alarmy a zabezpečení od tradičního českého výrobce FLAJZAR

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Česká firma FLAJZAR, s.r.o. se zabývá samostatným vývojem a výrobou elektronických zařízení pro běžné uživatele i odborníky více než 20 let. Sleduje nejnovější trendy v moderních technologiích a vytváří vlastní jedinečná řešení, která se snaží zpřístupnit široké veřejnosti.

Specializuje se především na zabezpečovací techniku, dálkové ovládání spotřebičů pomocí mobilního telefonu, elektroniku pro rybáře a zakázkové projekty. Díky velmi dobré znalosti oboru a sledování moderních trendů v oblasti mikroelektroniky je schopna navrhnout i vyrobit téměř libovolný produkt z oblasti slaboproudé elektroniky. V poslední době se speciálně zaměřuje na mikroprocesorové aplikace, GSM technologie, RF přenosy, ethernetové aplikace a další.

Její největší výhodou je rychlá reakce na požadavky trhu a zákazníků, servis do 24 hodin, odborné poradenství, včasné dodávky, záruka u vybraných výrobků i 36 měsíců. Nejen díky tomuto získala širokou škálu ocenění v různých kategoriích. Filozofií firmy FLAJZAR® je vyrábět jednoduché věci a odklonit se od množství nedokonalých a složitých výrobků, kterými je trh přesycen. Pojďme si dnes společně představit výhody GSM alarmů. Na první pohled zaujmou především nízkou cenou a snadnou instalací, ke které nepotřebujete žádného servisního technika.

alarmy frajzar 1

Nástěnný GSM alarm (GSM-MD1)

Je ideálním řešením pro vaši chatu, byt či garáž. Obsahuje pohybový i náklonový detektor, GSM vysílač a vnitřní záložní akumulátor - vše v jednom. Nabízí jednoduché ovládání pomocí přiložených klíčenek nebo mobilního telefonu. Instalace svépomocí zabere doslova pár minut: vybalíte, vložíte SIM, umístíte na zeď a připojíte napájecí adaptér ... zařízení je ihned připraveno střežit váš majetek. Při odchodu z prostoru stlačíte jen tlačítko na dálkovém ovladači, nebo zdarma prozvoníte a nástěnný GSM alarm začne hlídat váš objekt. Detekuje pohyb osob na vzdálenost až 10 metrů, při narušení prostoru odesílá SMS zprávu a volá na přednastavená telefonní čísla. Umožňuje také odposlech prostoru.
Nástěnný GSM alarm otevírá nové možnosti jako stavebnicový a rozšiřitelný zabezpečovací systém, který může hlídat více místností, detekovat vznik požáru, ovládat spotřebiče a spolupracovat s téměř libovolným dalším zařízením. Alarm umožňuje připojení široké škály bezdrátových periferií, čidel, relé, klíčenek a tím rozšiřuje své možnosti využití na plnohodnotný zabezpečovací systém. Nástěnný GSM alarm opatřený SIM kartou libovolného mobilního operátora pak slouží jako brána (ústředna), komunikující
s uživatelem.

alarmy frajzar 2

Zabezpečovací 3G kamera (GSM-CAM2)

Pro rychlé zabezpečení domu, chaty či prodejny je ideální také zabezpečovací 3G kamera, kterou zvládne nainstalovat a obsluhovat každý běžný uživatel mobilního telefonu. Postačí vložit SIM kartu, připojit napájení a vybrat vhodné střežené místo. Kamera po narušení odešle fotografii na mobilní telefon. Umí toho samozřejmě mnohem více, jako například odeslání fotografie na více telefonů či emailů, uložení fotografií na paměťovou kartu, detekovat pohyb, noční vidění, zálohu akumulátorem pro případ úmyslného odpojení zdroje, dálkové ovládání klíčenkami, odposlech prostoru. Vše v jednom těle malé kamery. Informaci získáte všude tam, kde máte signál na mobilu – v zaměstnání, na dovolené u moře, na služební cestě ... Zkrátka stále máte přehled o možném narušení hlídaného objektu a možnost minimalizovat škody na vašem majetku.

alarmy frajzar 3

Zásuvka ovládaná mobilem (GSM-SCK1)

Pokud je již objekt zabezpečen, lze se zaměřit na pohodlí automatizace a dálkového ovládání. Mít možnost na dálku mobilním telefonem zapnout topení, klimatizaci, osvětlení, restartovat servery. Tyto funkce zastane další z řady GSM výrobků firmy FLAJZAR® – zásuvka ovládaná mobilem. Po vložení SIM karty a prozvonění je připravena k dálkovému ovládání a spínání spotřebičů. Dalším prozvoněním nebo SMS zprávou lze zapnout ovládané zařízení. Před příjezdem na chatu tak například zapnete topení a přijedete do příjemně vytopeného prostředí. Nebo můžete bez nutnosti výjezdu restartovat server či AP vysílač či zapnutím osvětlení odradit zloděje. A co víc, díky zabudovanému teplotnímu čidlu a termostatu lze spínání zautomatizovat nebo si jen nechat zaslat informaci o teplotě.

alarmy frajzar 4

GSM ovládání na DIN lištu (GSM-DIN3B)

Profesionálové a montážní firmy pak jistě ocení další z řady GSM komunikátorů, kterým je GSM ovládání na DIN lištu GSM-DIN3B. Díky své konstrukci umožňuje jednoduchou instalaci do rozvaděče a napojení na stávající elektroinstalaci. Komunikátor obsahuje dva výkonové výstupy se zatížením kontaktů do 230 V/5 A. Dálkově je pak možné pomocí SMS zpráv nebo pouhým prozvoněním (bezplatně) měnit jejich stav, popřípadě využít funkci časovače a termostatu s připojením externího teplotního čidla. GSM-DIN3 je vybaven dvěma univerzálními vstupy, na které lze připojit kontakt libovolného čidla. Na mobilní telefon pak obdržíte informační SMS zprávu nebo volání v případě aktivace těchto vstupů. Vnitřní Li-ion baterie zabezpečuje chod komunikátoru i při výpadku síťového napětí 230V. GSM-DIN3 lze snadno a rychle nakonfigurovat pomocí přehledného a intuitivního PC programu.

alarmy frajzar 5

Miniaturní GSM komunikátory uGATE3 (uGATE 3A a uGATE 3B)

Velmi oblíbenými a vyhledávanými zařízeními z oblasti GSM techniky jsou samotné GSM komunikátory. Tato zařízení umožňují přenos událostí a ovládání spotřebičů prostřednictvím GSM sítě mobilního operátora a tedy prakticky na neomezenou vzdálenost. To vše jednoduše z libovolného typu mobilního telefonu uživatele. V naší nabídce tak naleznete hned několik GSM komunikátorů.
Nejmenší z nich jsou komunikátory řady uGATE3, vyráběné hned ve dvou verzích. Vybavenější model uGATE 3A nabídne šestici univerzálních vstupů/výstupů, analogový měřící vstup, OLED displej a slot na microSD kartu pro záznam historie událostí. Jednodušší verze uGATE 3B je vybavena třemi vstupy a třemi výstupy s trojicí LED diod signalizující stav zařízení. Oba komunikátory se nastavují velmi snadno a intuitivně přes USB pomocí konfiguračního programu pro PC. Široká škála nastavení dělá tyto komunikátory výkonnými zařízeními s univerzálním využitím.
V neposlední řadě firma Flajzar myslí i na majitele auta či motorky.

alarmy frajzar 6

GSM alarm do automobilu (EMA)

Dalším cílem zlodějů a vandalů jsou osobní automobily. Kradou a vykrádají se všechny cenové kategorie vozidel. Sedíte v kině, jste na nákupu, jste doma a přitom nevíte, jestli je auto stále na svém místě. Pro tyto situace firma FLAJZAR® vyvinula uživatelsky jednoduché a cenově dostupné řešení v podobě miniaturního autoalarmu EMA.
Instalace snad již ani nemůže být jednodušší – vložíte SIM kartu, prozvoníte, vsunete do konektoru zapalovače a vše je připraveno. Tento GSM alarm pak sleduje díky integrovaným senzorům otřesy při rozbití skla, dobývání se do vozidla, náklon při pokusu o odtah nebo krádeži kol. Po narušení odešle SMS nebo zavolá majiteli na mobil. Mezi další funkce patří například detekce neoprávněného startování, odposlech vozidla nebo dohledání přibližné polohy. Samozřejmostí je záložní akumulátor, díky kterému je alarm jednoduše přenosný z vozu do vozu a dá se využít i pro hlídání stanu, kola či motorky. Všechny tyto vlastnosti má k dispozici běžný uživatel bez potřeby technického vzdělání či složité instalace drahého alarmu.

Firma FLAJZAR® vyrábí i pokročilé GSM moduly do rozvaděčů či vlastních aplikací, klíčenkové dálkové ovládání, moduly pro bezdrátový přenos a také RFID čipové přístupové systémy. Oblíbené jsou i stavebnice termostatů, časovačů, regulátorů apod., nabízející odborníkům řešení ve formě modulů.
Výhodou českého vývoje a výroby je rychlá reakce na potřeby zákazníků, české konfigurační programy a vlastní servis. U vlastních výrobků je dostupný pozáruční servis, ať už v případě poruchy nebo jejich poškození.
Firma FLAJZAR® nabízí prodej přes e-shop na www.flajzar.cz nebo v kamenné prodejně ve Vnorovech. Přijďte nás navštívit nebo zavolejte a naši technici vám rádi pomohou s výběrem vhodného zařízení.

FLAJZAR, s.r.o.
Lidéřovice 151, 696 61 Vnorovy
Tel.: +420 776 586 866
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.frajzar.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, březen 2024

Číslo je zaměřené na elektroinstalační techniku, elektrické rozvody a elektrozařízení pro prostředí s nebezpečím výbuchu.

Zajímavé odkazy

Vyhrajte termokamery Hikmicro nebo multimetry Fluke! Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte grafický multimetr Fluke 289 nebo špičkovou termokameru Hikmicro B20. Vstupenku na Amper 2024 obdrží každý.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.

Najdete nás na Facebooku