Zabezpečení budov laserovými skenery: Využití moderní technologie pro ochranu objektů

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

V dnešní době, kdy se bezpečnost stává stále důležitější, se hledají spolehlivé způsoby, jak chránit budovy před neoprávněným vstupem a potenciálními hrozbami.

Osvědčeným a efektivním řešením jsou laserové skenery LMS od firmy SICK, které v jedné nebo více rovinách měří okolí a detekují přítomnost objektů v definovaném hlídaném poli. Tyto skenery nabízejí širokou škálu funkcí, které usnadňují a zvyšují úroveň ochrany budov.

Jednou z nejdůležitějších funkcí laserových skenerů je ochrana perimetru. Skenery jsou schopny monitorovat a detekovat pohyb v okolí budovy, což umožňuje včasné varování a případnou reakci na potenciální hrozby.
Dalším využitím je ochrana fasád a střech. Skenery sledují plášť budovy a v případě detekce neoprávněného přístupu nebo pokusů o poškození okamžitě generují signál narušení. To umožňuje okamžitou reakci ze strany ochranného personálu nebo automatické systémy.
Monitorování přístupových ploch je další důležitou funkcí. Skenery mohou být umístěny na strategických místech, jako jsou vchody, výjezdy a brány, a monitorovat veškerý pohyb osob. Tím je zajištěno, že pouze oprávněné osoby mají přístup do chráněných prostorů.
Laserové skenery také umožňují monitorování dveří, oken a chodeb.

lidar budovy 2023 1
Detekují jakékoli pokusy o narušení nebo neoprávněný vstup skrz tyto body. Tímto způsobem je možné chránit nejen vstupy do budovy, ale také vnitřní prostor před neoprávněným pohybem.
Další zajímavou funkcí je možnost polohování kamery (camera tracking). Tento systém umožňuje sledovat pohyb osob nebo objektů ve sledovaném prostoru. Pokud je detekována podezřelá aktivita, kamera může automaticky zaměřit daný objekt a poskytnout důležité videozáznamy pro další vyšetřování.
Laserové skenery také poskytují ochranu světlíků, prosklených výstavních ploch, případně exponátů. Skenery mohou být umístěny v blízkosti drahocenných předmětů a detekovat jakékoli pohyby nebo neoprávněné přístupy. To pomáhá minimalizovat riziko poškození exponátů a zajišťuje jejich bezpečnost.
Poslední funkcí je počítání osob pro účely řízení budovy. Skenery jsou schopny rozpoznat a sledovat pohyb osob v různých částech objektu. Tímto způsobem je možné získat cenné informace o vytíženosti prostorů a optimalizovat jejich využití pro potřeby správy budovy.

lidar budovy 2023 2
Zabezpečení budov laserovými skenery představuje moderní a efektivní způsob ochrany objektů. Jejich využití umožňuje rychlou detekci a odpověď na potenciální hrozby a zvyšuje úroveň bezpečnosti prostoru.
Laserové skenery jsou vhodné jak pro vnitřní, tak i venkovní prostředí a nabízejí širokou škálu funkcí, které pokrývají různé aspekty ochrany budov.

SICK spol. s r.o.
Ukrajinská 2a, 101 00 Praha 10
Tel. +420 234 719 500
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.sick.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2024

Číslo je zaměřené na spínací techniku, bezpečnost strojních zařízení, hromosvody a uzemnění.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku