Bezpečnost osob se dostává do 3D prostoru

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Požadavky na inovativní bezpečnostní řešení se zvyšují. Doposud se pro dvourozměrnou ochranu nebezpečného prostoru používaly 2D LiDAR senzory.

Celosvětově první 3D kamera na principu měření doby letu paprsku s bezpečnostní certifikací Performance Level c, safeVisionary2, nyní otevírá nové bezpečnostní aplikace díky svému trojrozměrnému ochrannému poli.

Rozšířená ochrana a účinná automatizace AGV

Předcházení kolizím a rychlý restart zvyšují dostupnost automatizovaně naváděných vozidel (AGV) a mobilních robotů. Pomocí safeVisionary2 jsou bezpečně detekovány překážky ve směru jízdy a to i nad rovinou skenovacího pole bezpečnostního laserového skeneru a je tak zabráněno kolizím s různými objekty. Na rozdíl od 2D antikolizních řešení umožňuje safeVisionary2 v mnoha případech implementovat automatický restart. Díky boční ochraně je také zvýšena bezpečnost při odbočovacích manévrech vozidla po nakládání a vykládání. Kromě bezpečnostních funkcí lze 3D informace o okolí využít také pro přesnou lokalizaci a navigaci vozidel. Pro tento účel jsou naměřená data k dispozici přes gigabitový Ethernet.
Se safeVisionary2 jsou také detekovány překážky nad úrovní skenovacího pole bezpečnostního laserového skeneru a je zabráněno kolizím.

safeVisionary2 2023 1

Zlepšená spolupráce člověka a robota díky zvýšené bezpečnosti

V prostředí kolaborativních robotů představuje rozsah možných lidských pohybů zvláštní výzvu pro ochranu. Díky bezpečné 3D detekci lze pomocí safeVisionary2 bezpečně detekovat horní část těla a horní končetiny osob, a tedy eliminovat rizika například při sahání nebo nahýbání se přes bezpečnostní pole skeneru. To umožňuje v mnoha případech snížit bezpečné vzdálenosti. Kamera má další rozhodující výhodu ve spolupráci mezi lidmi a roboty: Režim omezení síly a výkonu robotů je obecně navržen na základě hodnot přípustné síly pro paže a ruce, zatímco kontaktu s citlivými oblastmi těla, jako je obličej, lebka. a čelo, je třeba se vyhnout. Proto je nutné zastavit robota, když se dostane do bezprostřední blízkosti personálu. safeVisionary2 umožňuje rozšířit ochranu pracovního prostoru robota do výšky lidské hlavy. Zastavení je pak nutné pouze v případě, že člověk skutečně pohne hlavou do pracovního prostoru.

safeVisionary2 2023 2
Další využití dat senzoru je v tomto aplikačním scénáři obzvláště vhodné, protože kamera může provádět mnoho úkolů od detekce prázdných palet až po lokalizaci a měření objektů. Díky této kombinaci bezpečnosti a automatizace se snižují náklady na implementaci dalších komponent, což uživatelům šetří peníze a čas.

safeVisionary2 2023 3

Bezpečnější mobilní servisní roboty

Když se mobilní servisní robot používá v nestrukturovaných prostředích, jako je nákupní centrum, musí být provedeno obzvláště pečlivé posouzení rizik. Překážky, jako jsou schody nebo rampy, mohou pro roboty představovat potenciální riziko pádu. Kromě vyhodnocování ochranných a varovných polí pro ochranu trasy může safeVisionary2 také chránit před pádovými hranami. Přesná 3D naměřená data poskytují skutečnou přidanou hodnotu, například pro navigaci založenou na konturách a další automatizační úlohy.
safeVisionary2 chrání proti nebezpečí pádu.

safeVisionary2 2023 4

Více informací získáte u společnosti:

SICK spol. s r.o.
Ukrajinská 2a, 101 00 Praha 10
Tel. +420 234 719 500
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.sick.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, únor 2024

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku, nouzové osvětlení, software v automatizační technice, elektrotechnice a energetice.

Zajímavé odkazy

Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.

Najdete nás na Facebooku