Nový standard všestrannosti při detekci objektů

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Na trhu je k dispozici mnoho senzorů pro detekci objektů. Ne vždy je však jasné, jaký druh snímače pro dané použití vybrat. Nový senzor W10 je to správné řešení pro mnoho aplikací.

Kombinuje spolehlivou detekci objektů, intuitivní ovládání a několik režimů detekce, jako je jedno či dvoubodové učení, dva nezávislé spínací body, režim okna nebo spojité měření vzdálenosti.

Jedno čidlo pro mnoho použití

Nový univerzální senzor W10 je nabízen pouze ve čtyřech variantách, které se liší svým snímacím dosahem a možnostmi montáže, ale i přesto pokryje širokou škálu detekčních úloh v průmyslovém prostředí. Laserový zdroj světla třídy 1 ve spojení s přesným snímacím čipem přijímače poskytuje přesné výsledky detekce s vysokou opakovatelností. Senzor má velký, i pod úhlem dobře čitelný dotykový displej, pomocí kterého lze intuitivně nastavit jeho parametry. Konfigurace je možná i pomocí komunikace IO-Link, nebo software SOPAS. Uživatel si snadno může vybrat, zda pro jeho aplikaci vyhovuje režim potlačeného pozadí, potlačeného popředí, dvou nezávislých spínacích bodů, nebo nastavení rozsahu vzdáleností ve snímacím oknu. Zároveň je na displeji vidět vzdálenost v milimetrech, kterou lze spojitě přenášet i pomocí IO-Link. Robustní pouzdro z nerezové oceli s krytím IP69k chrání snímač i při použití v náročných podmínkách.

senzor w10 2024 1

Triangulační difuzní senzor s intuitivním ovládáním pomocí dotykového displeje

ifuzní senzor W10 jako jediný na trhu disponuje jednoduchým ovládáním pomocí dotykového displeje. Ať už se jedná o rychlostní, standardní nebo přesné provozní režimy, potlačené pozadí nebo popředí, individuální nastavení teach-in, předkonfigurované parametry a mezní hodnoty, obsluha může vše intuitivně vybrat, nastavit a uložit. Zámek obrazovky jako speciální bezpečnostní funkce W10 bezpečně chrání nastavení před přístupem nebo nežádoucími změnami třetích stran. Alternativně k ovládání na přístroji lze W10 snadno nastavit také prostřednictvím rozhraní IO-Link a přes toto rozhraní může také komunikovat. W10 má dva digitální výstupy pro výstup spínacích signálů.

Spolehlivá detekce díky přesné laserové triangulaci na krátkou i dlouhou vzdálenost

W10 kombinuje vysoce přesný laserový zdroj světla třídy 1, jehož zaostřený světelný paprsek vytváří na objektu pouze malou světelnou stopu. Díky této výkonné technologii dosahuje difuzní snímač velmi přesných výsledků detekce s vysokou opakovatelností, a to jak ve verzi s krátkým dosahem s pracovními vzdálenostmi od 25 mm do 400 mm, tak ve verzi s dlouhým dosahem od 25 mm do 700 mm. V rychlostním režimu je doba odezvy 1,8 ms, spolehlivé spínání je tedy zaručeno i při vysokých rychlostech stroje.

senzor w10 2024 2

Široká škála použití díky mnoha možnostem teach-in a robustní konstrukci

Difuzní senzor W10 nabízí individuální možnosti teach-in pro specifická nastavení. Kromě obvyklého 1bodového učení, které detekuje objekty v definované vzdálenosti, umožňuje 2bodové učení detekovat objekty různé výšky. Manuální režim rozšiřuje možnosti učení a nabízí ještě větší flexibilitu. Verze W10 s krátkým i dlouhým dosahem jsou k dispozici ve dvou variantách pouzdra: jedna pro standardní montáž s 1palcovým otvorem a druhá pro hybridní montáž prostřednictvím závitu M18 na přední straně nebo 1palcového otvoru na boku senzoru. Dvě verze senzoru, každá se dvěma barevnými LED diodami pro indikaci provozního stavu, nabízí W10 vysokou míru flexibility montáže. Pouzdro z nerezové oceli s krytím IP69k činí ze všech přístrojů W10 mimořádně robustní zařízení, která odolávají náročným provozním podmínkám nebo častým čisticím cyklům. To zajišťuje maximální dostupnost během provozu a zabraňuje dlouhým výpadkům v provozu.

SICK spol. s r.o.
www.sick.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, květen 2024

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové nosné systémy, svorky a konektory

Zajímavé odkazy

Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.

Najdete nás na Facebooku