Nové nabíjecí stanice pro ČEZ Distribuce na pražské Brumlovce

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Firma Schneider Electric pokračuje ve dlouhodobé spolupráci se společností ČEZ Distribuce. Nově v jejím sídle na pražské Brumlovce zprovoznila 57 neveřejných nabíjecích stanic, které jsou dostupné zaměstnancům pro dobíjení firemních elektromobilů.

Schneider Electric si tady musel poradit s rozšířeným problémem pražských budov – nedostatečnou rezervou elektrického výkonu. Jako hlavní řídicí jednotka proto posloužila osvědčená EcoStruxure EV Charging Expert, která zajišťuje správu a řízení nabíjení elektroaut v budově s ohledem na celkový odběr budovy. Na projektu společnost spolupracovala s firmou INKO Praha, která se specializuje na instalaci slaboproudých a silnoproudých rozvodů.

Zájem o elektromobilitu stále roste, prodej elektroaut trhá rekordy: jen loni se v Česku prodalo 3 895 nových vozidel, což představuje 47% nárůst oproti roku 2021. Ukazují to data Evropské asociace výrobců automobilů (ACEA). V celé Evropské unii získalo nového majitele 1,1 milionu aut, která spoléhají čistě na bateriový provoz. Sázka Evropy na elektromobilitu a omezení spalovacích motorů si však žádá rychlý nástup infrastruktury, na kterou elektroauta spoléhají. Současná síť nabíjecích stanic není pro budoucí potřeby dostatečná. Společnost Schneider Electric v této oblasti nabízí celou řadu efektivních řešení.

Budova s nabijecimi stanicemi 2023 1
Jejím významným partnerem v Česku je ČEZ Distribuce, mezi jejíž klíčové směry pro následující léta patří i integrace obnovitelných zdrojů a dobíjecích stanic do distribuční sítě. Ve vzájemné spolupráci obě firmy v posledních letech dokončily již několik instalací neveřejných nabíjecích stanic v areálech ČEZ Distribuce, a to v různých lokalitách po celé České republice (Praha, Hradec Králové, Děčín, Plzeň, Kladno, Pardubice, Kolín, Benešov). Instalace stanic jsou součástí evropského projektu OneNet, který se zaměřuje na integraci uživatelů sítě s cílem zvyšovat flexibilitu ve formě podpůrných služeb pro energetiku, a rolí Schneider Electric v tomto projektu bylo uvádění dobíjecích stanic do provozu. Projekt OneNet je spolufinancovaný Evropskou komisí v rámci programu Horizon 2020.

Budova s nabijecimi stanicemi 2023 2

57 nových nabíjecích míst na pražské Brumlovce

V březnu Schneider Electric uvedl do provozu společně s firmou INKO Praha jednu z největších instalací nabíjecích stanic v České republice, a to v budově Alfa na Brumlovce v Praze. „V podzemních garážích mohou zaměstnanci ČEZ Distribuce využít pro dobíjení firemních elektromobilů 57 nabíjecích stanic EVlink Smart Wallbox 22kW. Museli jsme čelit tomu, že stejně jako v jiných budovách v Praze, ani zde není dostatečná rezerva výkonu elektřiny. Proto jsme jako hlavní řídící jednotku použili EcoStruxure EV Charging Expert (zkráceně LMS), která zajišťuje správu a řízení nabíjení elektromobilů. Distribuuje rovnoměrně dostupný výkon mezi nabíjecí stanice (stejná doba nabíjení, stejné množství odebrané energie) s ohledem na různé zatížení fází a skutečně odebíraný výkon. V další etapě bude doplněna integrace s lokálním řídicím systémem budovy a hlídání čtvrthodinového maxima,“ uvádí Leoš Kabát, expert na řešení pro elektromobilitu ze Schneider Electric.

Budova s nabijecimi stanicemi 2023 3
Řídicí jednotka EcoStruxure EV Charging Expert (zkráceně LMS) patří mezi klíčové komponenty Schneider Electric, díky kterým je firma schopna společně s nabíjecími stanicemi, například z nové řady EVlink Pro AC, ochranami a přípojnicovým systémem nabídnout zákazníkům komplexní řešení.

Schneider Electric
Zákaznické centrum
Tel.: +420 225 382 919
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.se.com/cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2024

Číslo je zaměřené na spínací techniku, bezpečnost strojních zařízení, hromosvody a uzemnění.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.

Najdete nás na Facebooku