Zajistěte si trvalé značení s laserovými tiskárnami Murrplastik

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Náročné průmyslové aplikace vyžadují vysoce kvalitní řešení pro označování zařízení. Zatímco v minulosti se štítky označovaly například pomocí inkoustu, dnes mají uživatelé k dispozici velmi univerzální škálu dalších technologií.

V posledních letech proto nabývají na významu označovací procesy termotransfer, inkoustový tisk a laserové značení.

Společnost Murrplastik nabízí širokou škálu řešení pro značení a také různé technologie značení. Disponuje plotry, inkoustovými tiskárnami, gravírovacími stroji, termotransferovými a laserovými značícími systémy. Všechny značící technologie lze centrálně ovládat pomocí softwaru (mp-Universal Marking Software).
Nejvýkonnějším řešením je řada laserového značení mp-LM.

Trvalé laserové značení

Na rozdíl od povrchových procesů, které povrch téměř neovlivňují (např. inkoust a termotransfer), laser trvale a nevratně mění označovaný materiál. Navíc je odolné proti oděru, otěru, vodě a nevybledne vlivem UV záření. Vysoká kvalita laserového značení řady tiskáren mp-LM je výsledkem karbonizace ve značkovacím materiálu. Díky přesnosti laseru, která zasahuje i do mikrozpracování materiálu, lze vypracovat i ty nejjemnější detaily. Velmi vysoké rozlišení 600 dpi pak umožňuje vytvářet i ta nejmenší písma a grafiku.
A co lze realizovat za pomoci laserového značení? Rytí, ablace, temperování, odbarvování, ale i leptání. Správná volba procesu závisí na označovaném materiálu a požadavcích na kvalitu aplikace.

murrplastik lasery 2024 1

Velké množství materiálů značících štítků

Kromě inkoustu se laserové značení v současné době prosadilo i v průmyslovém značení zařízení. Značí se různé typy elektrických zařízení, která se používají ve všech moderních průmyslových závodech. Pro úkoly značení ve strojírenství a strojních zařízeních se používají různé označovací materiály ze skupin materiálů plast, plastový kompozit, kovy a kompozitní materiál s kovem. Na těchto površích se pro značení hodí zejména skupina pevnolátkových laserů, které iniciují generování laserového paprsku ve vlákně buzeném diodou, a zajišťují tak dobrou změnu barvy.

murrplastik lasery 2024 2

Vysoká efektivita

Při použití laserových značících zařízení, jako je mp-LM od společnosti Murrplastik, dochází k úspoře nákladů, protože není potřeba žádný spotřební materiál a zařízení jsou prakticky bezúdržbová. Značící systémy nevyžadují inkoust, pásku ani toner jako alternativní metody. Bezkontaktní provoz znamená, že se neopotřebovávají žádné opotřebitelné díly, což vede k menšímu počtu odstávek. Každé zařízení řady mp-LM může označovat různé materiály pro jakýkoli průmyslový požadavek, včetně polykarbonátu a polypropylenu, nerezové oceli, eloxovaného hliníku, laserové fólie a magnetických štítků. Řada může označovat stejné materiály v různých barvách a tloušťkách a pro různé aplikace (vnitřní/venkovní). Laserový systém lze přizpůsobit a rozšířit o příslušenství pro širokou škálu požadavků na značení. Zařízení mají například integrovaný řídicí systém a držák zásobníků pro automatizované dávkové zpracování.

murrplastik lasery 2024 3

Uživatelsky přívětivý software

Dalšími vlastnostmi laserových tiskáren je jejich snadné použití a vysoká flexibilita. Tiskárny mp-LM lze přesně ovládat a obsluhovat přes port USB (samostatně) nebo přes Ethernet (síť) pomocí počítače s osvědčeným softwarem mp-Universal Marking Software. Například jednotlivá označovací data (jako jsou texty, čísla, grafika a kódy) lze přenést ze schématu zapojení přímo ze softwaru pro plánování projektu do softwaru a připravit je k tisku. Kvalita značení se nastavuje podle specifických požadavků zákazníka prostřednictvím rychlosti značení, počtu tiskových průchodů a typu značení. U jednotlivých nových zakázek je často třeba změnit pouze vstupní parametry. To lze provést rychle, a tím i cenově výhodně, takže laserové značení je zajímavé i pro malá množství.

Potřebujete informace o laserových tiskárnách, nebo dalších produktech značky Murrplastik?
Pak neváhejte kontaktovat společnost Murrelektronik, jež značku Murrplastik distribuuje na českém trhu.

Murrelektronik CZ spol. s r.o.
Průmyslová 762, 333 01 Stod
Tel: +420 377 597 961
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.murrelektronik.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.

Najdete nás na Facebooku