Siemens uvedl na trh multifunkční monitorovací relé SIRIUS 3UG546 vhodné pro stejnosměrné zátěže. Nový přístroj je nejkompaktnější svého druhu pro stejnosměrné zátěže a zajišťuje snadné a přesné měření výkonu.
Siemens uvedl na trh multifunkční monitorovací relé SIRIUS 3UG546 vhodné pro stejnosměrné zátěže. Nový přístroj je nejkompaktnější svého druhu pro stejnosměrné zátěže a zajišťuje snadné a přesné měření výkonu.
Elektromechanická (EMR) a elektronická relé (ESR) se využívají v mnoha průmyslových aplikacích. Pokud se budeme bavit o standardních napěťových úrovních – 24 V DC a 230 V AC a patřičné zátěži, jsou schopny spolehlivě fungovat v rozváděčích po dlouhou dobu.
S inovačním jističem PXS24 rozšiřuje společnost Eaton své komplexní portfolio výrobků v oblasti monitorování proudu. Verze Economy i Standard jsou na trhu již k dispozici.
Horkou novinkou v nabídce společnosti NOARK je řada technicky vyspělých kompaktních jističů Ex9M6, určená zejména pro aplikace v distribuční síti. Chrání elektrická zařízení před přetížením a zkratem.
V poslední době evidujeme výrazně zvýšený zájem o jednomodulové 6 kA proudové chrániče s nadproudovou ochranou (RCBO). Tato kombinace jističe a proudového chrániče v rozměrech klasického jednomodulového jističe přináší vyšší bezpečnost.
K čemu slouží, jak fungují a jak správně vybrat proudové chrániče? Jejich rozsáhlé problematice se budeme věnovat v několika nadcházejících číslech Newsletteru. Nyní se zaměříme na základní funkce proudového chrániče a na vliv nových norem při jejich použití.
Osvětlení větších prostor bývalo dříve doménou zářivek s předřadníky a rtuťových výbojek (HQL svítidla). Pro úsporu energie a zlepšení osvětlení se nyní mnoho těchto světelných systémů vyměňuje za moderní LED systémy, šetřící až 70 procent energie a prodlužující životnost celého systému z cca 20 000 až na 100 000 hodin.
Jistič je přístrojem, který byl vyvinut jako náhrada pojistky. Jistič má oproti pojistce tu výhodu, že po jeho vypnutí jej postačí pouze zapnout a je znovu připraven k použití.
Když se řekne „multifunkční časové relé“, co si představíte? Pokud inteligentního pomocníka, který najde místo v každé elektroinstalaci, tak jste uhodili hřebík na hlavičku. Časová relé obecně pomáhají s řízením spínání elektrických obvodů, aby nebylo nutné tyto obvody spínat ručně.
V roce 2017 uvedla společnost ABB na trh třípólové stykače pro bezpečnostní aplikace řady AFS pro rozsah 9 až 96 A (AC-3). Letos na jaře byla řada doplněna i o stykače nad 100 A a nyní tak dokážeme pokrýt spínání motorů od 9 do 750 A.