GEWISS ReStart - zařízení pro automatickou obnovu funkce

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Elektro-System-Technik, s. r. o., výhradní dodavatel značky GEWISS v ČR a SR, představuje zařízení pro automatickou obnovu funkce GEWISS ReStart.

ReStart, ReStart PRO, ReStart TOP, ReStart AUTOTEST, to jsou synonyma pro bezpečnou a nepřerušenou dodávku elektrického proudu do domácností, obchodu a průmyslu.
Funkce ReStart je patentem firmy Gewiss. Funkcí ReStart se vybavují proudové chrániče nebo proudové chrániče s nadproudovou ochranou (tzv. „jističochrániče“). Tyto přístroje mají totiž velmi citlivou spoušť a mohou vybavit i z důvodů, které nepředstavují žádnou trvalou poruchu, jako například indukce při úderu blesku, rozkolísání sítě zapnutím velké zátěže v okolí, vliv vyšších harmonických přicházejících ze střídačů fotovoltaických elektráren apod. Následkem je přerušení dodávky elektrického proudu, vyteklá lednička nebo mrazák, vypnutý alarm v domě a na to vše přijdete třeba až po návratu z dovolené. Přístroje s funkcí ReStart do 10 s po vypnutí proudu změří stav sítě a v případě, že nenajdou žádnou poruchu, znovu zapnou proud. Pokud porucha trvá, měření se opakuje do té doby, než porucha pomine.
Systém ReStart PRO Wi-Fi lze díky přídavnému modulu připojit k internetu. V aplikaci na chytrém telefonu pak můžete kdykoliv a odkudkoliv sledovat stav systému.
Varianta ReStart TOP je ideální pro komerční a průmyslové aplikace. Zde můžeme nastavovat čas a metodu měření, počet pokusů a prodlevu restartu.

GEWISS ReStart 2
Proudové chrániče bez nebo s nadproudovou ochranou mají tlačítko TEST a uživatel je povinen každý měsíc pomocí tohoto tlačítka zkontrolovat vybavovací schopnost chrániče. Kdo to ale dělá? V některých provozech, např. v nemocnicích nebo ve výrobě, ani nelze jen tak jednoduše přerušit na několik vteřin dodávku elektrického proudu. Vybavovací schopnost chrániče přitom klesá vlivem stárnutí materiálu, dlouhodobým působením vysokých teplot, vlhkosti, prachu nebo korozivního prostředí a někde může být jen otázkou času, kdy chránič přestane fungovat. Gewiss vyvinul přístroj s funkcí ReStart AUTOTEST, který na povinnost pravidelné kontroly myslí za vás. Provádí kontrolu vybavovací schopnosti chrániče každých 28 dní a ještě překlene vypnutý chránič pomocnými kontakty, aby byla zajištěna nepřerušená dodávka elektrické energie. I tyto pomocné kontakty jsou v době sepnutí jištěny.
Všechny výše uvedené přístroje se dodávají jak v 2pólovém provedení pro jednofázové rozvody, tak ve 4pólovém provedení pro třífázové instalace.
Technické parametry a další informace nejdete v produktovém letáku.

Potřebujete vědět více?

Potřebujete podrobnější informace o produktech Gewiss? Máte zájem o katalog produktů či poptáváte vhodné řešení pro váš projekt? Obraťte se s důvěrou na specialistu, pana Martina Jindráčka: tel. 605 245 521, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo navštivte stránky www.est-praha.cz.

Výhradní zastoupení značky Gewiss v ČR a SR

Produkty Gewiss, stejně jako produkty dalších renomovaných výrobců v oblasti elektrotechniky, komunikačních a řídicích systémů, vzduchotechniky a kabelů na český a slovenský trh výhradně dodává společnost:

Elektro-System-Technik s.r.o.
Pod Pekárnami 338/12, Praha 9
Tel.: 266 090 711,
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.est-praha.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cerven 2020

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2020

Číslo je zaměřené na spínací techniku, strojní zařízení, hromosvody a uzemnění.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.