GEWISS ReStart - zařízení pro automatickou obnovu funkce

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Elektro-System-Technik, s. r. o., výhradní dodavatel značky GEWISS v ČR a SR, představuje zařízení pro automatickou obnovu funkce GEWISS ReStart.

ReStart, ReStart PRO, ReStart TOP, ReStart AUTOTEST, to jsou synonyma pro bezpečnou a nepřerušenou dodávku elektrického proudu do domácností, obchodu a průmyslu.
Funkce ReStart je patentem firmy Gewiss. Funkcí ReStart se vybavují proudové chrániče nebo proudové chrániče s nadproudovou ochranou (tzv. „jističochrániče“). Tyto přístroje mají totiž velmi citlivou spoušť a mohou vybavit i z důvodů, které nepředstavují žádnou trvalou poruchu, jako například indukce při úderu blesku, rozkolísání sítě zapnutím velké zátěže v okolí, vliv vyšších harmonických přicházejících ze střídačů fotovoltaických elektráren apod. Následkem je přerušení dodávky elektrického proudu, vyteklá lednička nebo mrazák, vypnutý alarm v domě a na to vše přijdete třeba až po návratu z dovolené. Přístroje s funkcí ReStart do 10 s po vypnutí proudu změří stav sítě a v případě, že nenajdou žádnou poruchu, znovu zapnou proud. Pokud porucha trvá, měření se opakuje do té doby, než porucha pomine.
Systém ReStart PRO Wi-Fi lze díky přídavnému modulu připojit k internetu. V aplikaci na chytrém telefonu pak můžete kdykoliv a odkudkoliv sledovat stav systému.
Varianta ReStart TOP je ideální pro komerční a průmyslové aplikace. Zde můžeme nastavovat čas a metodu měření, počet pokusů a prodlevu restartu.

GEWISS ReStart 2
Proudové chrániče bez nebo s nadproudovou ochranou mají tlačítko TEST a uživatel je povinen každý měsíc pomocí tohoto tlačítka zkontrolovat vybavovací schopnost chrániče. Kdo to ale dělá? V některých provozech, např. v nemocnicích nebo ve výrobě, ani nelze jen tak jednoduše přerušit na několik vteřin dodávku elektrického proudu. Vybavovací schopnost chrániče přitom klesá vlivem stárnutí materiálu, dlouhodobým působením vysokých teplot, vlhkosti, prachu nebo korozivního prostředí a někde může být jen otázkou času, kdy chránič přestane fungovat. Gewiss vyvinul přístroj s funkcí ReStart AUTOTEST, který na povinnost pravidelné kontroly myslí za vás. Provádí kontrolu vybavovací schopnosti chrániče každých 28 dní a ještě překlene vypnutý chránič pomocnými kontakty, aby byla zajištěna nepřerušená dodávka elektrické energie. I tyto pomocné kontakty jsou v době sepnutí jištěny.
Všechny výše uvedené přístroje se dodávají jak v 2pólovém provedení pro jednofázové rozvody, tak ve 4pólovém provedení pro třífázové instalace.
Technické parametry a další informace nejdete v produktovém letáku.

Potřebujete vědět více?

Potřebujete podrobnější informace o produktech Gewiss? Máte zájem o katalog produktů či poptáváte vhodné řešení pro váš projekt? Obraťte se s důvěrou na specialistu, pana Martina Jindráčka: tel. 605 245 521, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo navštivte stránky www.est-praha.cz.

Výhradní zastoupení značky Gewiss v ČR a SR

Produkty Gewiss, stejně jako produkty dalších renomovaných výrobců v oblasti elektrotechniky, komunikačních a řídicích systémů, vzduchotechniky a kabelů na český a slovenský trh výhradně dodává společnost:

Elektro-System-Technik s.r.o.
Pod Pekárnami 338/12, Praha 9
Tel.: 266 090 711,
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.est-praha.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, září 2023

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Zajímavé odkazy

Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
METRA BLANSKO zakázková výroba dle požadavků zákazníka AC a DC voltmetry a ampérmetry, otáčkoměry, vysokonapěťové děliče, převodníky elektrických veličin, proudové transformátory, revizní přístroje, multimetry, bočníky, kalibrace a servis. S přístroji Metra můžete spolehlivě měřit dalších 100 let.

Oblíbené normy

Najdete nás na Facebooku