Firma EST představuje ventilátory Helios pro výbušná prostředí

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Německá společnost Helios Ventilatoren se etablovala jako přední světový výrobce ventilátorů s dlouholetou historií inovací a spolehlivosti.

Jejich odborné znalosti a zkušenosti v oboru ventilace umožňují nabízet širokou škálu produktů, které splňují nejpřísnější bezpečnostní normy. Co se týče výbušných prostředí, Helios má nejen širokou škálu ventilátorů, které jsou navrženy speciálně pro tuto účel, ale také disponuje technickým know-how potřebným k porozumění specifickým potřebám zákazníků v odvětví, jako jsou chemické závody, rafinérie, průmyslové komplexy a další. S úspěšnými referencemi po celém světě se Helios stal důvěryhodným partnerem pro všechny, kdo vyžaduje nejvyšší kvalitu a spolehlivost.

Potrubní ventilátory InlineVent

Potrubní ventilátory InlineVent pro výbušné prostředí odpovídají Směrnici 2014/34/EU (ATEX) a jsou vhodné pro přepravu malých objemů v prostorách s výbušnou atmosférou. Vhodné pro větrání místností a pracovišť ve výrobě a v průmyslu, kde lze předpokládat příležitostný výskyt výbušné atmosféry. Mají ochranu proti vzplanutí „e“ (= zvýšená bezpečnost). Proto se hodí například pro větrání chemických a farmaceutických laboratoří, skladů, dílen, lakoven a akumulátoroven.

helios ventilatory 2024 1

Nízkotlaké axiální ventilátory

Nízkotlaké axiální ventilátory v řadách HRF, HQ a AVD v provedení pro výbušné prostředí podle Směrnice 2014/34/EU (ATEX). Ventilátory odpovídají skupině přístrojů II, kategorie 2G pro provoz v zónách 1 a 2. Tento sortiment tvoří celkem kolem 80 různých typů a velikostí ventilátorů, při čemž řady HQ a HRF se dodávají do průměru 710 mm, řada AVD až do průměru 1000 mm.

Kanálové ventilátory

Kanálové ventilátory pro výbušné prostředí pro provoz v zónách 1 a 2 podle ATEXu. Efektivní výkonná oběžná kola zajišťují optimální účinnost. Díky kvalitnímu vybavení jsou ventilátory Helios KVD Ex ve spojení s příslušenstvím schváleny i pro řízení otáček. Zaručují nejvyšší flexibilitu a snadnost montáže.

Střešní ventilátory

Střešní ventilátory v provedení pro výbušné prostředí odpovídají Směrnici 2014/34/EU (ATEX). Dodávají se ve vertikálním (VDD … Ex) a horizontálním provedení výfuku (RDD … Ex) do 13 000 m3/h v průměrech 200 – 630 mm. Používají se pro odsávání výbušných plynů, par a vzdušných směsí, jako např. ze skladů paliva nebo výroby baterií.

helios ventilatory 2024 2

Vysokotlaké ventilátory VAR

Vysokotlaké ventilátory VAR pro výbušné prostředí pro přepravu výbušných plynů, par a vzdušných směsí. Splňují Směrnici 2014/34/EU (ATEX) a mají ochranu proti vzplanutí „e“ (zvýšená bezpečnost).
Dodávají se v široké škále průměrů od 225 do 900 mm.

Radiální ventilátory MegaBox

Radiální ventilátor pro přepravu výbušných plynů, par a vzdušných směsí. Jednotka motoru a oběžného kola je výklopná, motor je umístěn mimo proud média.

Interaktivní katalog HeliosSelect

HeliosSelect je online nástroj pro výběr a návrh ventilátorů podle konkrétních potřeb zákazníků. Najdete ho na internetové adrese https://select.heliosventilatoren.de. Rozhraní umožňuje zadat specifické parametry, jako jsou velikost prostoru, teplotní podmínky a další faktory. Na základě těchto údajů pak HeliosSelect navrhne optimální ventilátor z nabídky produktů společnosti Helios, který splňuje dané požadavky.

helios ventilatory 2024 3

Jsme tu pro vás

Potřebujete-li získat bližší informace o ventilátorech Helios nebo se chcete poradit ohledně konkrétních řešení a možností pro váš projekt, neváhejte se na obrátit na naše technické oddělení. Jsme tady pro vás a rádi vám pomůžeme.

Výhradní zastoupení značky Helios v ČR

Produkty Helios, stejně jako produkty dalších renomovaných výrobců v oblasti elektrotechniky, komunikačních a řídicích systémů, vzduchotechniky a kabelů na český trh výhradně dodává společnost:

EST Elektro-System-Technik, s.r.o.
Pod Pekárnami 338/12, 190 00 Praha
Tel.: 266 090 711
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.est-praha.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, květen 2024

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové nosné systémy, svorky a konektory

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.

Najdete nás na Facebooku