EST představuje proudovou ochranu pro přechod na obnovitelné zdroje energie

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Přechod na obnovitelné zdroje energie se stává nezbytným krokem v boji proti změnám klimatu a snižování závislosti na fosilních palivech.

Obnovitelné zdroje energie nabízejí čisté a nevyčerpatelné zdroje energie, které mohou snížit emise skleníkových plynů a posílit energetickou bezpečnost. Přechod na tyto zdroje vyžaduje také vhodnou proudovou ochranu.

Doepke GmbH, renomovaný německý výrobce elektrických zařízení s více než 60 lety zkušeností, na tyto potřeby pružně reaguje a na trh uvádí širokou škálu moderních
a spolehlivých proudových chráničů.

Proudové chrániče pro fotovoltaiku

Nový proudový chránič řady DFS PV byl vyvinut speciálně pro použití ve fotovoltaických zařízeních a zajišťuje tak nejvyšší možnou úroveň ochrany. Proudový chránič s krátkodobým zpožděním optimalizovaným pro fotovoltaická zařízení je citlivý na všechny druhy poruchových proudů a je odolný proti rázovým proudům. Tím zajišťuje vyšší disponibilitu zařízení díky menšímu množství nežádoucích chybových vypnutí.

RCD OEZ 2024 3

Shrnutí výhod:

  • Splňuje požadavky dané normou pro provozy se zvýšeným nebezpečím požáru
  • Krátkodobé zpoždění optimalizované pro fotovoltaická zařízení
  • Snadné přiřazení v rozvaděči díky přehlednému značení
  • Energeticky efektivní díky malému ztrátovému výkonu

Proudové chrániče řady DFS PV se dodávají pro jmenovité proudy 40 A a 63 A, vždy ve dvou hodnotách reziduálních proudů – 0,1 A a 0,3 A:
RCD OEZ 2024 1

Dodává se i v provedení s nulovým vodičem vpravo, v odolném provedení „HD“ (= heavy duty) nebo jako 2pólový.
Přehled nových proudových chráničů pro fotovoltaiku najdete na stránkách Doepke.

Proudové chrániče pro tepelná čerpadla

Nový proudový chránič řady DFS HP (= Heat Pump) byl vyvinut speciálně pro jištění tepelných čerpadel. Úroveň ochrany proudového chrániče citlivého na všechny druhy poruchových proudů odpovídá požadavkům všech výrobců tepelných čerpadel. Navíc krátkodobé zpoždění optimalizované pro tepelná čerpadla zajišťuje zvýšenou disponibilitu zařízení.

RCD OEZ 2024 4

Shrnutí výhod:

  • Splňuje požadavky všech výrobců tepelných čerpadel
  • Snadné přiřazení v rozvaděči díky přehlednému značení
  • Energeticky efektivní díky malému ztrátovému výkonu

Proudové chrániče řady DFS HP se dodávají pro jmenovité proudy 40 A a 63 A, vždy ve třech hodnotách reziduálních proudů – 0,03 A, 0,1 A a 0,3 A:
RCD OEZ 2024 2

Dodává se i v provedení s nulovým vodičem vpravo, v odolném provedení „HD“ (= heavy duty) nebo jako 2pólový.
Přehled nových proudových chráničů pro tepelná čerpadla najdete na stránkách Doepke.

Jsme tu pro vás

V případě technických dotazů, poptávky do vašeho projektu či jiných otázek se s důvěrou obraťte na naše technické oddělení.

Výhradní zastoupení značky Doepke v ČR

Předního německého výrobce proudových chráničů, jističů, jejich kombinací a dalších ochranných prvků, které zvyšují bezpečnost proti úrazu elektrickým proudem a proti škodám na majetku při využívání elektrické energie, firmu Doepke Schaltgeräte GmbH v ČR a SR výhradně zastupuje společnost:

EST Elektro-System-Technik, s.r.o.
Pod Pekárnami 338/12, 190 00 Praha
Tel.: 266 090 711
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.est-praha.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.

Najdete nás na Facebooku