Firma EST doporučuje konektory Telegärtner STX M12x1 IP67 pro železniční a automobilové aplikace

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Řada konektorů STX M12x1 IP67 pro železniční a automobilové aplikace je řešením německého výrobce Telegärtner pro použití v těchto náročných prostředích.

Série obsahuje konektory M12x1 kódované X v kolíčkové a dutinkové verzi, umožňující připojení jak masivních, tak lankových vodičů, se stínicím kontaktem v rozsahu 360°. Díky 360° stínění je zaručen bezpečný a spolehlivý přenos signálu.

Nabídka je završena propojovacími kabely osazenými konektory v různých konfiguracích, které se používají jak k propojení koncových přístrojů, tak koncového přístroje s rozvodným bodem. Propojovací kabely jsou k dispozici v různých konfiguracích a lze je přizpůsobit podle přání zákazníka.

Rychlý a bezpečný přenos dat v dopravě

Kompaktní 8pólový konektor M12 s kódováním X, kategorie 6A přenáší v prostředí Ethernetu data rychlostí až 10 Gb/s v souladu s normou IEC 61076-2-109. Velká šířka pásma je zajištěna i v náročných podmínkách tím, že 4 páry jsou odděleny stínicím křížem (kódování X). Konektor umožňuje navíc napájení připojených koncových přístrojů.

Telegartner STX 2024 1
Díky neustálému vývoji komunikační infrastruktury v kolejových a silničních vozidlech je pro cestující pobyt na palubě pohodlnější a zábavnější. Cestující chtějí mít na palubě nejen informace o vlacích v reálném čase, ale chtějí i pracovat či surfovat na internetu. Kromě palubních aplikací pro cestující se automatizují také nové procesy pro provozovatele vozidel. Například bezpečnostní systémy monitorují vagóny prostřednictvím IP kamer a regulují dopravní toky jednotlivých vlaků. Výrobci vlaků jsou motivováni k neustálému zlepšování komunikačních technologií ve vozidlech, aby mohli nabídnout funkční síť, která je bezpečná a spolehlivá. Právě série konektorů Telegärtner M12x1 nabízí spolehlivé řešení pro tyto případy:

Telegartner STX 2024 2

Panelové konektory STX M12x1, kódování X, IP67
Důležitou součástí série konektorů STX M12x1 jsou panelové konektory v kategorii 6A. Jsou k dispozici buď jako verze s pouzdrem pro montáž na přední nebo zadní stranu nebo jako verze bez pouzdra se čtyřnásobným připojením stínění na desku tištěných spojů. Panelové konektory jsou rovněž k dispozici ve verzích 180° a 90°, které nabízejí vysokou míru flexibility díky široké škále možností instalace.

Telegartner STX 2024 3

Kabelový konektor a zásuvka STX M12x1, kódování X, IP67
Základní konstrukce nového konektoru s kódováním X odpovídá celosvětově standardizovanému systému M12, který se díky své kompaktní konstrukci a průmyslové použitelnosti používá v celé řadě průmyslových odvětví s extrémními požadavky. Tento robustní konektor v kategorii 6A z řady STX lze namontovat bez speciálního nářadí. Vyznačuje se dobrým kontaktem stínění a pokrývá velkou šířku pásma průměrů žil (0,9–1,6 mm) a kabelů (5,5–9 mm).

Telegartner STX 2024 4

Propojovací kabely STX M12x1, kódování X
Společnost Telegärtner nabízí předem sestavené propojovací kabely pro připojení IP kamer, informačního systému pro cestující ve vozidlech nebo jiných aplikací, ve kterých se přenášejí data. Spojovací kabely M12x1 kategorie 6A, kódování X, které dodáváme v různých konfiguracích a délkách, zajišťují rychlosti přenosu 10 Gb/s. Zalisované konektory jsou testovány na stupeň krytí IP67, a jsou tedy chráněny proti proniknutí prachu a vody. Propojovací kabely M12x1 s kódováním X mají konstrukci S/FTP-4x5xAWG24/19 a díky materiálu pláště X-FRNC, vyvinutém speciálně pro použití ve vozidlech, splňují zvýšené požadavky s ohledem na protipožární předpisy v oblasti dopravy.

Telegartner STX 2024 5

Datový kabel pro použití na železnici S/FTP AWG24/19 Cat.7
Kabel je ideální pro všechny aplikace v dopravě, kde je prioritou bezpečnost cestujících a spolehlivý a rychlý přenos dat. Měděné kabely instalované ve vozidlech musí odpovídat nejpřísnějším protipožárním požadavkům, platných v dopravních prostředcích. V případě požáru má ochrana cestujících na palubě nejvyšší prioritu.
Díky speciálně vyvinutému materiálu pláště je kabel odolný proti šíření plamene a v případě požáru se neuvolňují žádné toxické látky. Kabel kategorie 7 je vhodný pro přenos dat rychlostí až 10 Gb/s, je bezhalogenový a odolává olejům. Konstrukce kabelu (AWG24/19) poskytuje větší flexibilitu při instalaci, protože lze realizovat i velmi malé poloměry ohybu.
Na součásti instalované ve vozidlech jsou kladeny vysoké požadavky kvůli náročným podmínkám prostředí. Bezpečnost cestujících je vždy nejvyšší prioritou při výběru použitých materiálů. Má-li být zaručen bezpečný a nepřetržitý přenos dat, musí použité konektory odolávat vysokému mechanickému zatížení. Pro dopravní průmysl platí celá řada norem, která zaručují splnění všech těchto požadavků. Kabely a konektory Telegärtner jsou na tyto normy testovány.

Obraťte se na nás s důvěrou

V případě technických dotazů, poptávky do vašeho projektu či jiných otázek se s důvěrou obraťte na naše technické oddělení. Naši kolegové vám rádi a ochotně poradí a pomohou.
Produkty Telegärtner, stejně jako produkty dalších renomovaných výrobců v oblasti elektrotechniky, komunikačních a řídicích systémů, vzduchotechniky a kabelů na český a slovenský trh dodává společnost:

EST Elektro-System-Technik s.r.o.
Pod Pekárnami 338/12, Praha 9
Tel.: +420 266 090 711
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.est-praha.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.

Najdete nás na Facebooku