Podání ruky robotovi: Nová bionická ruka pro kobota ReBeL

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Portfolio systému ReBeL se rozrůstá o humanoidní ruku vyrobenou ze samomazných a bezúdržbových triboplastů.

Roboti se stali nedílnou součástí průmyslu a stále častěji si nacházejí cestu do malých a středních firem v podobě kolaborativní robotů (kobotů), jako je například ReBeL. Zvládnou toho hodně - třídí, vybírají a přemísťují se pomocí kamer, přísavek a uchopovacích systémů. Aby bylo možné převzít některé lidské operace, vyvinula nyní společnost igus zastoupená v Česku firmou HENNLICH pro svého kobota ReBeL humanoidní ruku. Ta je vyrobena výhradně ze samomazných triboplastů, takže je cenově velmi výhodná a snadno se integruje.

Kompaktní a lehký kobot ReBeL umožňuje cenově výhodný a tím i snadný vstup do světa robotiky. Lze jej velmi dobře využít pro montážní úkoly, kontrolu kvality nebo ve službách. K tomu, aby robot mohl skutečně pracovat, jsou zapotřebí uchopovače a přísavky. K tomu slouží vlastní internetové tržiště firmy igus RBTX.com se širokým výběrem vhodných koncových nástrojů od různých výrobců. "Vzhledem k tomu, že robot ReBeL je velmi lehký a cenově dostupný, váží přibližně 8 kilogramů a jeho cena začíná na necelých 4000 eurech, tedy asi 100.000 korunách, je často používán v humanoidních aplikacích. Z tohoto důvodu jsme obdrželi několik dotazů od zákazníků na robotickou ruku, kterou lze k ReBeLu snadno připojit pomocí plug-and-play," vysvětluje Tomáš Vlk, produktový manažer pro roboty ReBeL ve společnosti HENNLICH.

Nově vyminutý cenově mimořádně výhodný prstový uchopovač ReBeL je k dispozici za zhruba 1 900 EUR, což je necelých 50.000 korun. Humanoidní ruka je kompatibilní se všemi modely ReBeL. Ovládá se prostřednictvím DIO v centrálním bodě nástroje, což umožňuje jednoduchou integraci a flexibilitu v různých aplikacích. Zvláštností prstového uchopovače je, že dokáže napodobovat pohyby lidské ruky. "S novou levnou rukou ReBeL lze provádět širokou škálu jednoduchých humanoidních úloh a aplikací. Máme na mysli oblast výzkumu a vývoje na univerzitách, ale myslitelné jsou i úlohy v gastronomii a zábavním průmyslu," říká Tomáš Vlk.

kobot rebel 2024 1

Vysoce výkonné triboplasty zajišťují přesné pohyby

Všechny komponenty, včetně příruby, kabelů a řídicí jednotky, pocházejí přímo od společnosti igus v Kolíně nad Rýnem. Zákazník tak získá stoprocentně kompatibilní řešení. Nízkou cenu zajišťují vysoce výkonné samomazné triboplasty. Plastová kluzná pouzdra iglidur v kloubech jsou nejen cenově výhodná a samomazná a bezúdržbová, ale také umožňují plynulý a přesný pohyb jednotlivých prstů. Rozsáhlé testy ve vlastní laboratoři o rozloze 3 800 m2 zaručují dlouhou životnost humanoidní ruky. Její ovládání je mimořádně flexibilní a může být realizováno prostřednictvím různých rozhraní, včetně USB, sériového TTL (5 V) a interního skriptování. Kromě prstového chapadla dodává igus i další produkty pro systém ReBeL. Patří mezi ně například protipožární ochranné rukávy, sedmá osa, sady uchopovačů, sady adaptérových desek, systémy pro napájení energií, hotové pracovní stanice nebo propojovací kabely.

Více informací naleznete na www.hennlich.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, duben 2024

Číslo je zaměřené na kvalitu elektrické energie, energetiku, elektromobilitu a alternativní zdroje energie.

Zajímavé odkazy

Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Vyhrajte termokamery Hikmicro nebo multimetry Fluke! Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte grafický multimetr Fluke 289 nebo špičkovou termokameru Hikmicro B20. Vstupenku na Amper 2024 obdrží každý.

Najdete nás na Facebooku