Inovace a udržitelnost: 83 metrů energetického řetězu pro odpadové hospodářství

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Jak skloubit inovace a udržitelnost? Přesně to je příklad projektu 83 metrů dlouhého energetického řetězu, který navrhla a kompletovala litoměřická firma HENNLICH pro jeřábovou dráhu na skládce odpadů ve Francii.

Projekt demonstruje, jak inovace mohou vést k výraznému snížení spotřeby energie a zlepšení efektivity.
Důležitou součástí projektu byl nejen samotný energetický řetěz, ale také speciální přídavné rolny, které nejenže redukují tažné a tlačné síly, ale také významně prodlužují životnost řetězu. Technicky vylepšují systém tak, že snižují spotřebu související s pohybem řetězu o neuvěřitelných téměř 60 procent," uvedl Jindřich Kollár, produktový manažer pro systémy s energetickými řetězy igus ve společnosti HENNLICH.
Pro tento projekt firma HENNLICH použila přibližně dva kilometry kabelů, kterými osadila energetický řetěz. „Každý typ kabelu je pečlivě vybrán tak, aby co nejlépe splňoval požadavky na optimální fungování v rámci požadavků zákazníka,“ uvedl Jindřich Kollár.

83m retez 2024 1
Energetické řetězy kompletně osazené kabely zajišťují přívod energií pro pohyblivé části strojů a zařízení. Díky široké škále materiálů, šířek i délek a možnosti přípravy přímo na míru, firma HENNLICH dodává energetické řetězy pro mnoho typů aplikací od automobilového průmyslu, přes strojírenství až po energetiku a těžařský průmysl. Kabely mohou být osazeny také konektory určené přímo pro jednotlivé aplikace. To výrazně usnadňuje a zjednodušuje zapojení energetických řetězů, v tomto případě tzv. readychainů do aplikací.
Projekt pro zákazníka ve Francii je příkladem toho, jak technologické inovace, pokud jsou prováděny s ohledem na udržitelnost, mohou nejen zlepšovat stávající procesy, ale i otevírat dveře k novým možnostem pro šetrnější průmyslové aplikace.

Více informací naleznete na www.hennlich.cz

 

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, duben 2024

Číslo je zaměřené na kvalitu elektrické energie, energetiku, elektromobilitu a alternativní zdroje energie.

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Vyhrajte termokamery Hikmicro nebo multimetry Fluke! Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte grafický multimetr Fluke 289 nebo špičkovou termokameru Hikmicro B20. Vstupenku na Amper 2024 obdrží každý.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS

Najdete nás na Facebooku