Převodníky vstupních signálů

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Velké množství různých digitálních, analogových i datových signálových a přenosových standardů a protokolů přináší v mnoha případech problémy, jak je snadno a rychle propojit do jednoho datového toku pro další zpracování a vyhodnocení nebo přenos do cloudového prostředí.

Společnost Turck přináší stále rozšiřující se škálu moderních převodníků různých signálů a protokolů pro měření, monitorování i slučování naměřených hodnot pro přenos do řídicích jednotek nebo cloudových uložišť a virtuálních systémů.

Plug & play IM18-CCM60 s OS siineos

Nový operační systém siineos IIoT proměňuje IM18-CCM moduly v chytré plug & play řešení, a navíc společnost Turck doplňuje IM18-CCM platformu o další nový typ modulu pro monitorování stavu rozváděčů s označením IM18-CCM60.
Zatímco modely IM18-CCM40 a IM18-CCM50 se systémem Debian Linux nabízejí maximální míru volnosti při jejich integraci do stávajících podnikových struktur, nový model IM18-CCM60 je dodáván s operačním systémem siineos IIoT. Ten byl vyvinut speciálně právě pro platformu CCM.
Modul IM18-CCM60 představuje výkonný a kompaktní miniaturní počítač v rozváděči se třemi integrovanými senzory. Operační systém siineos IIoT v něm umožňuje sledování stavu a používání všech vstupů/výstupů a rozhraní bez znalosti programování. Integrovaný OpenVPN klient umožňuje snadný a bezpečný vzdálený přístup k zařízením a případně volitelně k připojeným strojům. Protokoly MQTT a OPC UA slouží jako rozhraní pro snadné připojení k OT-IT systémům nebo do cloudového prostředí např. MS Azure.

prevodniky signalu 2024 1
Snadné nastavení monitorování stavu se provádí pomocí webového průvodce. Ten umožňuje i snadný přístup k hodnotám v modulu integrovaných senzorů měření teploty, vlhkosti a vzdálenosti dveří a parametrizaci všech dostupných rozhraní. Znalost programování tedy není nutná. Nicméně můžete vytvářet a přidávat i vlastní programy a aplikace nebo je vybrat a načíst z databáze jako v chytrém telefonu. Rámec InCore integrovaný v systému siineos totiž nabízí širokou škálu připravených komponent, které lze použít ke snadnému ovládání integrovaných rozhraní a senzorů, jakož i všech standardních síťových a průmyslových protokolů.
Nový modul IM18-CCM60 tak poskytuje jednoduše škálovatelné "out-of-the-box“ řešení od základního monitorování rozváděčů až po komplexní monitorování stavu.

prevodniky signalu 2024 2

Kontroléry a převodníky Snap Signal

Řada plug-and-play produktů portfolia Snap Signal společnosti Banner představuje nový způsob, jak převádět cenná data mezi různými typy signálů a protokolů. Snap Signal je snadno nasaditelné kompletní portfolio IIoT modulárního hardwaru a softwaru, které umožňuje převádět různé zdroje do jediného průmyslového standardního protokolu a poté tak lze tato data snadno dále distribuovat.
Ústřední součástí produktového portfolia Snap Signal je průmyslový kontrolér DXMR90. Ten přijímá signály ze senzorů a dalších připojených zařízení prostřednictvím čtyř vyhrazených portů Modbus a spojuje je do jednoho jednotného datového toku, který lze exportovat ven prostřednictvím protokolů průmyslového Ethernetu. DXMR90 obsahuje čtyři M12 porty Modbus komunikace. Každý port lze konfigurovat jako vlastního Modbus klienta s volitelnou přenosovou rychlostí a nastavením parity. Také je vybaven ethernetovým připojovacím portem M12 pro sdruženou ethernetovou komunikaci přes Modbus TCP, Ethernet/IP a Profinet.

prevodniky signalu 2024 3
Převodníky Banner S15C a R45C pak umožňují propojit dva dříve nekompatibilní typy zařízení, protože umožňují napojit a převést různé typy signálů včetně diskrétních, analogových a dalších a převádějí tyto signály na průmyslové protokoly, jako je IO-Link nebo Modbus.

Snímače pro měření proudu

Další doplňkem sortimentu pro monitorování stavu jsou snímače pro měření proudu od společnosti Banner Engineering. Snímače jsou dostupné ve variantách pro 600 A, 150 A a 20 A. Jedná se o transformátory s děleným jádrem, které se používají ke sledování střídavého proudu.
Transformátor může pracovat v kombinaci s převodníkem S15 nebo s bezdrátovými moduly Banner R70SR Serial Data Radio, aby přivedl signál do řídicí jednotky.

prevodniky signalu 2024 4

IO-Link řadiče a rozbočovače

Banner IO-Link Masters umožňují uživatelům sbírat více dat v reálném čase z většího počtu zařízení. IO-Link Masters jsou k dispozici ve třech různých konfiguracích: dvouportové (R45), čtyřportové (R90) nebo osmiportové (R110) modely. Každý z nich slouží jako brána pro připojení IO-Link zařízení k řídicím systémům. IO-Link Masters totiž umožňují přenášet IO-Link strojová data, procesní parametry a diagnostické informace přes Modbus RTU, Ethernet/IP nebo Modbus TCP do PLC, HMI, SCADA a do cloudových platforem.

prevodniky signalu 2024 5
IO-Link rozbočovače Banner převádějí a konsolidují diskrétní signály do IO-Link datového toku. Lze je také použít v tradičních systémech IO-Link pro přenos signálu velkého počtu diskrétních vstupů/výstupů do řídicích systémů vyšší úrovně.

Turck, s.r.o.
Na Brně 2065, 500 06 Hradec Králové
Tel.: +420 495 518 766
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.turck.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku