Ušetřete až 60% místa v rozváděči

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ve Phoenix Contact se snažíme posouvat obor průmyslové elektroniky neustále kupředu. Jako světový leader v této oblasti vynakládáme nemalé prostředky na výzkum a vývoj, každý rok představujeme mnoho novinek, určujeme nové trendy a postupy. Ne jinak tomu je i u spínací techniky.

Bez elektromechanického relé nebo stykače si dnes nedovedeme představit téměř žádnou průmyslovou nebo domovní instalaci. V průběhu doby se funkce relé postupně měnila a přizpůsobovala potřebám. Od počátku číslicového zpracování signálů, kde relé plnila vyhodnocovací funkci, se posunula do dnešní doby, kde plní převážně funkci galvanického oddělení, ke spínání těžkých zátěží nebo jako zesilovače či násobiče signálů.
Široké uplatnění těchto prvků dalo vzniknout nepřebernému množství variant. Zákazník si v dnešní době může zvolit počet, chování, druh kontaktu, ovládací napětí, možnost manuální ovládání, relé ke speciálnímu určení např. spínání DC proudů (se zhášecími magnety), hybridní relé (pro spínání proudů s indukčním projevem), relé s RC filtrem (pro potlačení indukovaného napětí), hlídací a časová relé.

miniaturni rele 2019 1

Elektromechanické relé v šířce 6,2 mm s možností ručního ovládání

Jednou z často zákazníky požadovaných vlastností je možnost manuálního ovládání. Tato funkce je zvláště výhodná u vazebních relé, tj. takových, kde jsou použita spolu s řídícím automatem k oddělení signálů od pole. U vstupních signálů nám dají možnost simulování chování senzorů bez jejich aktivace, čehož je hojně využíváno při oživování instalací. U výstupních signálů je to zase možnost aktivovat výstupní prvek v případě poruchy nebo nenadálé situace. U vícepólových relé v šířkách od 15,5 do 40 mm je tato funkce běžně dostupná. Není tomu ovšem tak u miniaturních relé v šířce 6,2 mm.
V dnešní době, kdy náklady na čas a prostor při výrobě zařízení hrají čím dál větší roli, je ovšem tento požadavek více než opodstatněný, jelikož se s těmito relé dá výhodně použít systémová kabeláž a moduly pro rychlé a bezchybné připojení k řídicím systémům.

miniaturni rele 2019 2
Z výše uvedených důvodů jsme se rozhodli vyvinout miniaturní relé s manuálním ovládáním. Na první pohled se může zdát, že to není nikterak těžký úkol, opak je pravdou. U již tak rozměrově kritického vnitřního mechanizmu relé je třeba přidat páku pro aretaci. Během vývoje se dále ukázalo, že užití standardního pákového mechanizmu není nejlepší řešení z důvodů větší zástavbové hustoty a malých rozměrů. Během používání docházelo k nechtěné manipulaci s pákou. Integrovali jsme tedy otočný přepínač ovládaný šroubovákem s jasně viditelnou polohou a popisem při zachování stávajících parametrů spínacího kontaktu 6 A/250 V AC.
Nové miniaturní relé jak v jednopólovém, tak i dvoupólovém provedení můžete nalézt pod označením: REL-MR- */MS na našich stránkách.

PHOENIX CONTACT, s.r.o.
Dornych 47, 617 00 Brno
Tel.: +420 542 213 401
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.phoenixcontact.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, leden 2020

Číslo je zaměřené na Průmysl 4.0, Internet věcí a průmyslové komunikační sítě.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Chytrý Senzor CSS 014 jede digitálně "Plug-in" IO-Link zařízení pro monitorování teploty a vlhkosti.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.