Celosvětově známa francouzská společnost SOCOMEC, specializovaná na výrobu komponentů pro sítě nízkého napětí. Svým sortimentem patří mezi významné výrobce v oboru spínacích přístrojů pro průmyslové aplikace.
Značka Theben nabízí ucelený sortiment spínací techniky
Sortiment týdenních a ročních spínacích hodin s jednoduše nastavitelnými programy, které se spustí či zastaví naprosto přesně v předem zadaném čase. U ročních spínacích hodin jsou automaticky zohledněny i pohyblivé svátky v ČR a SR.
Přístroje na ochranu automatickým odpojením od zdroje a na doplňující ochranu
Jedná se o nadproudové ochranné přístroje a proudové chrániče. Nadproudová ochrana je souhrnný název pro elektrotechnické zařízení, které umožňuje ochranu elektrického vedení, elektrického stroje, elektrického přístroje nebo elektrické součástky.
Volba přepěťových ochran (SPD)
Přepěťové ochrany slouží k napěťovému omezení, aby se tak dosáhlo koordinace izolace v případech popsaných v ČSN 33 2000-4-442 ed. 2, ČSN EN 60664-1 ed. 2, ČSN EN 62305-1 ed. 2, ČSN EN 62305-4 ed. 2 a ČSN CLC/TS 61643-12.
Definice různých pracovních charakteristik proudových chráničů typů AC, A a B
V normách ČSN EN 61008-1 ed. 3, ČSN EN 61009-1 ed. 3, ČSN EN 62423 ed. 2 a ČSN EN 60947-2 ed. 3, jsou uvedeny následující definice pracovních charakteristik přístrojů zajišťujících ochranu na základě reziduálních proudů v případě zemních poruchových proudů za přítomnosti nebo při absenci stejnosměrné složky.
Vše pro domovní instalace - časová relé MCR
Rozvoj techniky zvyšuje nároky na spínání elektrických obvodů. Toto jsem si ověřil i při nedávné návštěvě pouti v okamžiku, kdy jsem posadil dítko na kolotoč. „Kolotočář“ zapnul tlačítko, kterým uvedl kolotoč do provozu, prošel mezi dětmi a další dění pozoroval z vnější strany kolotoče.
Proudové chrániče v digitálním světě
Jak používání digitálních proudových chráničů zvyšuje bezpečnost obsluhy, zkracuje neplánované prostoje strojů a zvyšuje zisk.
RELPOL – vysoce kvalitní relé polské výroby
Firma Relpol je polský výrobce vysoce kvalitních relé známý v Evropě, působící v oboru od roku 1958.
Předcházejte požárům s AFDD
Ze statistických ročenek vyplývá, že téměř 12% všech požárů vyšetřovaných hasičským záchranným sborem ČR je způsobeno technickou závadou (pro konkrétní představu, v roce 2014 to bylo celkem 2044 případů). Mezi tyto závady se řadí i ty případy, kdy původcem požáru byla právě závada v elektroinstalaci.
Proudové chrániče - 7. díl - Měření proudových chráničů při revizích
Metody měření proudových chráničů jsou poměrně jednoduché a vychází z principů zapojení uvedených ve výrobkových normách pro proudové chrániče. Jako jednu ze základních výrobkových norem můžeme zmínit ČSN EN 61008 – Proudové chrániče pro domovní a podobné použití.