Certifikované LED pásy s nouzovým svícením se těší oblibě napříč průmyslem

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost EK-INDUSTRY, s.r.o. působí na českém a slovenském trhu jako spolehlivý dodavatel elektro komponentů a služeb pro bezpečnost strojů a zařízení.

Díky mnohaletým zkušenostem v oboru navrhujeme řešení bezpečnosti strojních zařízení přesně podle potřeb a procesů vašeho podniku. Nedílnou součástí našich služeb jsou dodávky certifikovaných a vysoce kvalitních produktů. Pro výtahový segment již řadu let vyrábíme a na trh dodáváme certifikované LED pásy, které splňují vysoké nároky evropské, potažmo české normy EN 81–20. Úspěch produktu podtrhuje také podpora revizních techniků a stále se zvyšující obliba produktu mimo výtahový sektor.

LED pásy se těší oblibě všude tam, kde je nutné nouzové osvětlení, či osvětlení únikových cest a prostor, sloužících k evakuaci osob při požáru.
Ve spolupráci s německou firmou Switch GmbH & Co. KG. na česko-slovenský trh úspěšně dodáváme osvětlovací pásy. Jednou z nabízených variant je osvětlovací pás s funkcí nouzového svícení: Easy connect LED 120plus.

Jedinečné vlastnosti LED osvícení Easy Connect LED 120plus

LED pás s nouzovým svícením je vyráběn v délkách od 1 metru až po 75 m.
Jeden segment, tedy 1 metr, je osazen 120 čipy, 108 čipů je napájeno 230V/AC usměrněných na 230V/DC a 12 čipů (každý 19. a 20.) je napájeno 24V/DC (volitelně také 12V/DC) ze záložního zdroje. Napájení je vždy z jednoho bodu, bez ztráty svítivosti, což je dáno vysokým výkonem čipů a celkovou konstrukcí LED pásu.

led nouzove osvetleni 2023 1
Pro výtahové šachty je intenzita osvětlení požadovaná normou EN 81-20 minimálně 50 lx 1 m nad klecí a pro nouzové osvětlení norma požaduje minimálně 5 lx 1 m nad klecí. LED pás Easy connect LED 120plus má intenzitu osvětlení více jak 300 lx a 35 lx pro nouzové svícení. Požadavky normy tedy led pás Switch s funkcí nouzového svícení mnohonásobně překonává.
Easy connect LED 120plus se skládá z flexibilního pásu z matného materiálu s vylepšenými rozptylovými vlastnostmi – vyzařovací úhel více jak 160°. Jeho součástí je propojovací box s usměrňovačem obsahujícím varistory a diody proti přepětí, proudovou pojistku a náhradní pojistku, a také 10 m přívodní kabel s tvarovou zástrčkou.

led nouzove osvetleni 2023 2

Kde všude jej lze využít?

I když je led pás Easy connect LED 120plus určen prvoplánově pro osvětlení výtahových šachet, jeho využití v různých oblastech (nejen) průmyslu je mnohem širší.
Lze jej využít pro osvětlení prostor, kde je nutné i při výpadku napájení ze sítě dodržet minimální osvětlení, např. pro možnost evakuace osob při mimořádné události. Také lze využít např. pro nouzové osvětlení chráněných prostor se zvláštním režimem.
Díky vysokému krytí IP65 a pracovní teplotě -20 °C až + 50 °C mohou být LED pásy Switch využity také ve velmi náročných podmínkách s ohledem na prostředí, ve kterém jsou instalovány. Například v nejrůznějších kotelnách, výměníkových stanicích, nebo jako venkovní osvětlení. Lze je využít tam, kde dochází k velkým výkyvům teploty a vlhkosti.
Z praxe máme ověřené úspěšné použití led pásu např. pro osvětlení vnitřních prostor přehradní hráze v délce mnoha desítek metrů.

Další varianty LED pásů

EK-INDUSTRY, s.r.o. vyrábí další typy led pásů Switch, které nemají funkci nouzového osvětlení:
Klasické provedení led pásu Switch Easy connect LED120Dif je vyráběno v matném provedení pro eliminaci efektu oslnění.
V kombinaci s vhodnou lištou, např. McLED lze dosáhnout výkonného designového osvětlení. Standardní délky 1 m až 75 m, vysoké krytí IP65, flexibilní materiál led pásu, možnost použití např. do rohů místností apod.
K dispozici je verze LED pásu v bezhalogenovém provedení Easy connect LED120hf. Tento LED pás je vhodný pro osvětlení veškerých únikových cest a prostor, sloužících k evakuaci osob při požáru.

Přejete si vypracovat nabídku pro nouzové osvětlení?
Ozvěte se nám!

EK-INDUSTRY, s.r.o.
Nádražní 455, 679 04 Adamov
Tel.: +420 734 245 560
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.ek-industry.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, květen 2024

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové nosné systémy, svorky a konektory

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.

Najdete nás na Facebooku