Systém řízení venkovního osvětlení POSEIDON® City obdržel čestné uznání za nejpřínosnější exponát veletrhu Amper

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Na březnovém Amperu – největší tuzemské elektrotechnické výstavě, obdržela společnost ENIKA.CZ ocenění za vlastní řídicí systém POSEIDON® City. Jde o bezdrátové řízení, které slouží k efektivnímu způsobu ovládání venkovního osvětlení.

Díky technologii, která umožňuje komunikaci na velkou vzdálenost, ovládá LED osvětlení na místech jako jsou:

  • veřejná prostranství měst a obcí
  • firemní areály
  • parkoviště
  • rezidenční oblasti
  • nádraží
  • sportoviště

Proč POSEIDON® City?

Systém poskytuje správcům osvětlení dokonalý přehled o stavu jednotlivých svítidel, jejich provozním čase a spotřebě elektrické energie. Díky tomu je možné zajistit rovnoměrné osvětlení a regulovat ho dle individuálních potřeb. Města pak svítí svým občanům chytře a úsporně – to znamená jen tam, kde je to potřeba a v momentě, kdy je to potřeba.

POSEIDON City 2023 2

LoRa WAN síť pro Smart City

Systém POSEIDON® City je postaven na moderní a dynamicky se rozvíjející technologii LoRa WAN, která komunikuje na velké vzdálenosti, umožňuje ovládat venkovní osvětlení a regulovat jeho intenzitu. Tato moderní a celosvětově se rozšiřující síť je používána nejen pro účely řízení osvětlení, ale i např. pro sběr dat z elektroměrů, informací o stavu zaplnění kontejnerů na odpad, údajů o stavu ovzduší apod. Nespornou výhodou této sítě je také fakt, že odpadají náklady za měsíční poplatky a nutnost konektivity do vzdáleného cloudu.
ENIKA.CZ pro každého zákazníka vytvoří privátní síť LoRa WAN, kterou má pod svojí správou. Díky tomu může pružně reagovat na požadavky klientů a spoluvytvářet individuální projekty.

POSEIDON City 2023 3

Přehledná aplikace

POSEIDON® City je doplněn o webovou aplikaci, která je přístupná na jakémkoliv počítači, tabletu nebo telefonu s webovým prohlížečem. Na pár kliknutí tak správce osvětlení získá vizualizovaný přehled o celkové spotřebě světelné soustavy, může ovládat předem definované skupiny svítidel nebo nastavit časové plány svícení. Kontrola osvětlení probíhá v reálném čase a servisní technik tak může reagovat okamžitě a závady včas odstranit.

ENIKA.CZ s.r.o.
Vlkov 33, 509 01 Nová Paka
Tel. +420 493 773 311
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.enika.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, duben 2024

Číslo je zaměřené na kvalitu elektrické energie, energetiku, elektromobilitu a alternativní zdroje energie.

Zajímavé odkazy

Vyhrajte termokamery Hikmicro nebo multimetry Fluke! Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte grafický multimetr Fluke 289 nebo špičkovou termokameru Hikmicro B20. Vstupenku na Amper 2024 obdrží každý.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.

Najdete nás na Facebooku