Přepínače, pojistkové zásuvky a napájecí konektory

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Značku Schurter oceňují zákazníci po celém světě. Je dodavatelem vysoce kvalitních elektromechanických prvků s širokým rozsahem použití a výjimečnou trvanlivostí.

Katalog TME zahrnuje několik tisíc položek z nabídky této firmy. Níže uvádíme nejoblíbenější z těchto produktů. Tyto výrobky jsou navrženy a vyrobeny pro výrobu průmyslových i spotřebních zařízení.

Napájecí konektory

Napájecí konektory ve standardu IEC 60320 patří mezi nejoblíbenější řešení pro připojení napájení. V případě nabídky společnosti Schurter jsou tyto prvky přizpůsobeny typickému síťovému napětí (250 V AC) a proudům až 16 A – což umožňuje dodávat energii do většiny spotřebních zařízení (např. v oblasti domácích spotřebičů nebo počítačů), mnoha průmyslových a zdravotnických zařízení. Konektory jsou k dispozici v provedení samec a samice – jako pouzdra montovaná na panel (do otvoru příslušných velikostí) nebo kabelové zástrčky. Katalog TME obsahuje integrované modely (horizontální a vertikální orientace) se spínačem a pojistkovým pouzdrem pro prvky 5×20 mm. Nabízíme také vícezásuvkové moduly a úhlové zástrčky.

schurter 2023 1

Pojistkové zásuvky

Schurter dodává řadu výrobků pro implementaci válcových pojistek do zařízení a obvodů z mnoha oblastí. Tato pouzdra jsou vyrobena z vysoce kvalitních materiálů, přizpůsobených různým konstrukčním řešením.

Pojistkové zásuvky na panel
Pojistková pouzdra pro válcové prvky patří mezi nejjednodušší (a zároveň nejekonomičtější) způsoby integrace nadproudové ochrany do projektu. Taková řešení se používají v mnoha spotřebičích, zařízeních vyráběných v malých sériích a také v prototypech a kutilských nebo studentských projektech. Výrobky Schurter jsou určeny k montáži na panel, mohou být použity k instalaci pojistek ve formátech 5×20 mm nebo 6,3×32 mm (v závislosti na modelu). Mají měděné (pocínované) kontakty a vývody pro pájení, konektory 4,8×0,5 mm nebo výstupy pro tisk. Tělesa pouzder jsou vyrobena z termoplastu, díky čemuž se vyznačují třídou hořlavosti UL94 V-0 a širokou tepelnou tolerancí (-40...85 °C).

schurter 2023 6

Pojistkové PCB zásuvky
PCB zásuvky umožňují integrovat válcové pojistky do desky plošných spojů. To usnadní údržbu nadproudové ochrany. S pokroky v oblasti miniaturizace elektronických obvodů se dráhy PCB vyrábějí ve stále menších šířkách, jsou proto náchylné k poškození i relativně malým přetížením (nejen způsobeným zkratem, ale i poruchou některého z komponentů). V této souvislosti je velmi důležité použít správná ochranná opatření, která zabrání trvalému poškození obvodu a především minimalizují pravděpodobnost přehřátí zařízení a vzniku požáru. Pojistkové zásuvky instalované přímo na PCB chrání obvod a uživatele a přitom zabírají relativně málo místa – což je důvod, proč jsou již po celá desetiletí oblíbeným konstrukčním řešením pro spotřební a průmyslová zařízení.

Přepínače

Druhou důležitou skupinou produktů dodavatele jsou přepínače. Zde uvádíme nejoblíbenější produkty – široce používané jak v průmyslových aplikacích, tak ve spotřebitelských zařízeních.

Přepínače odolné vandalům
Přepínače odolné vandalům mají řadu použití, i když jsou spojovány především se zařízeními, která se nacházejí na veřejných prostranstvích (výtahy, výdejní automaty, automaty na jízdenky). Jejich vysoká mechanická odolnost a trvanlivost z nich však činí ideální řešení pro aplikace, jako jsou ovládací panely používané v průmyslu či těžkých strojích.
Značka Schurter nabízí mnoho variant těchto prvků. Mají vývody pro pájení vodičů, pro tisk nebo pro konektory. Jejich tělesa jsou vyrobena ze slitiny zinku nebo nerezové oceli. Zvažte nízkoprofilové verze. Vybrané výrobky mají LED podsvícení (bodové nebo prstencové, také pro napájení 24 V DC). Katalog TME obsahuje monostabilní i bistabilní spínače s konfigurací kontaktů SPST a DPST. Vyznačují se stupněm krytí od IP64 do IP67 (plná prachotěsnost a vodotěsnost). Výrobce zaručuje, že mechanická a elektrická životnost těchto přepínačů odolných vandalům dosahuje 1000000 cyklů**.

schurter 2023 4

Mikropřepínače TACT
Mikropřepínače TACT jsou základem nabídky mnoha výrobců, je však třeba mít na paměti, že se jedná o často provozované komponenty (jako např. HMI prvky v domácích spotřebičích a spotřební elektronice. Vzhledem k důležité funkci, kterou plní v mnoha zařízeních, doporučujeme při výběru dodavatele vybrat osvědčenou a důvěryhodnou značku – to vám umožní vyhnout se poruchám, stejně jako prodloužit životnost cílových obvodů. Přepínače tohoto typu mají kontakty v konfiguraci SPST (normálně otevřené) s maximální zatížitelností 12 V (0,05 A). Jsou k dostání s roztečí vývodů 4,5 mm, 4,5×6,5 mm, 4,5×10 mm – určené pro THT nebo SMT montáž (v závislosti na modelu). Zákazníci mají na výběr výšku od 4,3 mm do 12,5 mm.

Standardní přepínače
Standardní přepínače řady MCS 18 firmy Schurter se vyznačují malou montážní hloubkou, výběrem barev a čtvercovým nebo kulatým tvarem. Jsou určeny pro montáž na panel. Většina z nich se vyznačuje relativně velkou zatížitelností kontaktů (0,125 A, 48 V DC), což umožňuje použití komponentů v širokém spektru aplikací, v ovládacích panelech, průmyslových strojích, automatizaci atd. Upevnění v otvoru se provádí pomocí západek. Přední strana tlačítka poskytuje tělesu stupeň krytí IP65 – je možné také dokoupit speciální těsnění.

Text připravila společnost Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.
https://www.tme.eu/cz/news/library-articles/page/51325/prehled-nejoblibenejsich-produktu-znacky-schurter/
 

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, květen 2024

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové nosné systémy, svorky a konektory

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.

Najdete nás na Facebooku