Power Supply od firmy Panasonic – přehled řešení

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Přestože v dnešním světě jsou základní elektronické součástky, jako jsou například rezistory, kondenzátory a tlumivky, často zastíněny všudypřítomnými mikroprocesory, tak právě tyto zdánlivě všední součástky tvoří základ, bez něhož by žádný pokročilý elektronický systém nemohl existovat.

Právě díky těmto prvkům jsou uskutečňovány základní úkoly a funkce elektronických obvodů.

V katalogu TME najdete nabídku mnoha firem vyrábějících pasivní prvky.Jednou z nich je japonský elektronický gigant, Panasonic. Popsat všechny komponenty dostupné v katalogu TME v jednom článku by bylo obtížné, proto se tentokrát zaměříme na několik vybraných kategorií. Důležité je, že prvky Power Supply od společnosti Panasonic se vyznačují důmyslnou konstrukcí, která prodlužuje životnost součástek až na dvojnásobek. Zároveň se konstruktérům podařilo výrazně zmenšit rozměry výrobků a ušetřit tak až 60 % místa potřebného pro aplikaci na PCB, což má u mnohých zařízení velký význam.

Rezistory SMD

Rezistory jsou základní elektronické prvky, které umožňují řídit tok proudu v elektrických obvodech. V katalogu rezistorů Panasonic nalezneme prvky v různých variantách pouzder: 0201, 0402, 0603, 0805, 1206, 1210, 1812, 2012 a 2512, s typickými hodnotami pro elektronické obvody. Součástky jsou přizpůsobeny pro povrchovou montáž SMD a jsou k dispozici v několika výkonových variantách, od 50 mW do 3 W. Rezistory jsou navíc v souladu s normou AEC Q200.

Power Supply 2024 2

Kondenzátory

V nabídce TME jsou také kondenzátory, tedy základní elektronické prvky určené k ukládání energie. Panasonic dodává několik typů těchto součástek, mimo jiné polymerové a hybridní kondenzátory určené pro montáž SMD a THT, elektrolytické kondenzátory se specifickou polaritou a prvky s fóliovou strukturou. Tyto kondenzátory mohou pracovat při různých hodnotách napětí, a to od 2 V DC až do 2000 V DC, navíc se vyznačují různými hodnotami kapacity od 0,1 nF do 22 mF. Stejně jako rezistory jsou i kapacitní prvky v souladu s normou AEC Q200 a jsou k dostání v různých variantách pouzder, což umožňuje zvolit kondenzátor, který bude dokonale vyhovovat navrženému řešení.

Power Supply 2024 3

Tlumivky

Další skupinouzákladních pasivních prvků nabízených společností Panasonic jsou tlumivky. Ty se používají k filtrování signálů a (v některých případech) k ukládání energie. V katalogu TME je k dispozici široká nabídka těchto prvků od tohoto japonského výrobce. Tlumivky jsou určeny pro povrchovou montáž SMD a vyznačují se indukčností v rozsahu 0,33 μH až 0,1 mH, zatímco jejich provozní proud se pohybuje v rozmezí 1,7 A až 56,7 A. Drátové tlumivky Panasonic jsou v souladu s normou AEC Q200 a jejich tolerance činí +/-20%.

Power Supply 2024 4

Použití prvků Power Supply od společnosti Panasonic

Zcela zřejmým použitím prvků Power Supply jsou napájecí systémy. Jak uvádí výrobce, rezistory, kondenzátory a tlumivky Panasonic se dokonale osvědčí v měničích napětí DC/DC, které se používají k převodu stejnosměrného napětí z jedné úrovně na jinou. Díky široké škále komponent lze tento typ zařízení navrhovat mnoha způsoby v závislosti na konkrétních požadavcích dané aplikace. Pokud máte k dispozici informace o napájecím napětí, očekávaném výstupním napětí, maximálním proudu protékajícím měničem, ale také o jeho účinnosti, můžete si z nabídky společnosti Panasonic snadno vybrat ty správné součástky. Jak již bylo zmíněno, prvky japonského výrobce umožňují výrazně zmenšit prostor potřebný pro obvod, což má velký význam u zařízení používaných v mnoha průmyslových a spotřebitelských aplikacích, kde je miniaturizace prioritou. Současně se díky vysoké kvalitě a spolehlivosti komponentů Panasonic prodlužuje životnost systémů, což následně snižuje náklady a pracovní zátěž servisních pracovníků a specialistů údržby.

Power Supply 2024 5
Uvedené pasivní prvky jsou jen zlomkem celého sortimentu, který nabízí tento japonský gigant. V katalogu TME najdete ještě široký výběr výrobků pro automatizaci. Patří mezi ně mimo jiné různé typy snímačů (fotoelektrické, indukční, optické a další), regulační a řídicí systémy (spínače, měřiče nebo kontroléry PLC) a elektromotory. Stejně jako u pasivních prvků, si výrobce dal záležet na kvalitě a přesnosti svých řešení, což zaručuje, že tyto komponenty splňují náročné požadavky průmyslového odvětví.

Text připravila společnost Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2024

Číslo je zaměřené na spínací techniku, bezpečnost strojních zařízení, hromosvody a uzemnění.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.

Najdete nás na Facebooku