Nabídka prodlužovacích kabelů s konektory IEC 60309 - Vysoký standard kabelů značky KEL.

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Jednofázové konektory IEC 60309 se běžně používají v kempech a v přístavištích. Slouží k dodávkám energie do mobilních obytných vozů a také k nabíjení akumulátorů na jachtách a ve vozidlech. Jak zajišťují nejlepší výrobci trvanlivost kabelů pro takové použití?


V nabídce TME se nedávno objevily kabely a prodlužovací kabely s konektory IEC 60309 patřící do řady Camping EXTREM. Pocházejí z portfolia značky KEL. KEL je úzce svázán s firmou PLASTROL, známým a důvěře se těšícím výrobcem konektorů a průmyslové kabeláže. Představované produkty jsou určeny především pro použití v rekreačních vozidlech a na jachtách, jsou základem vybavení karavanů, obytných vozů a podobných mobilních obytných vozidel. Všechny představované výrobky jsou již nyní dostupné přímo ze skladů TME.

KEL 2023 1

Konektory IEC 60309 jsou jedním ze světových standardů napájecích přípojek. Lze je nalézt v mnoha zemích, vždy ve stejném formátu, nezávisle na normách síťových zásuvek platných v daném regionu. A tak lze kabel s konektorem IEC 60309 s úspěchem použít jak v kontinentální Evropě, při výletu do kempu na Britské ostrovy, ba dokonce v afrických či blízkovýchodních přístavištích. Představované kabely značky KEL mají zástrčky nebo zásuvky pro velké proudy – na opačném konci jsou vybaveny 1 nebo 3 standardními evropskými síťovými zásuvkami (CEE 7/5) nebo jednou síťovou zástrčkou (CEE 7/7). Je to tzv. „francouzský typ” (tj. s kolíkem, na rozdíl od německé normy „Schuko”).

KEL 2023 2

V každém případě je kabel vyroben s použitím tří vodičů (včetně ochranného) s průřezem 2,5 mm2. Díky tomu mohou kabely dodávat proud až 16 A při standardním napětí 230 V AC, což představuje výkon kolem 3680 W.

KEL 2023 3
KEL 2023 4
KEL 2023 5

Kabely se vyrábějí ve dvou provedeních izolace: černé (gumové) nebo modré, polyuretanové (PUR). Ty první vyhovují normě H05RR-F, ty druhé H07BQ-F. Prodlužovací kabely mají délky od 1,5 m do 20 m. Jejich doplňkovou předností je stupeň krytí na úrovni IP44. U všech modelů jsou zásuvky CEE chráněny odnímatelnou záslepkou, která pomáhá udržet vysokou spolehlivost spojení i při dlouhodobém používání.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Zajímavé odkazy

Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.

Najdete nás na Facebooku