Nabídka prodlužovacích kabelů s konektory IEC 60309 - Vysoký standard kabelů značky KEL.

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Jednofázové konektory IEC 60309 se běžně používají v kempech a v přístavištích. Slouží k dodávkám energie do mobilních obytných vozů a také k nabíjení akumulátorů na jachtách a ve vozidlech. Jak zajišťují nejlepší výrobci trvanlivost kabelů pro takové použití?


V nabídce TME se nedávno objevily kabely a prodlužovací kabely s konektory IEC 60309 patřící do řady Camping EXTREM. Pocházejí z portfolia značky KEL. KEL je úzce svázán s firmou PLASTROL, známým a důvěře se těšícím výrobcem konektorů a průmyslové kabeláže. Představované produkty jsou určeny především pro použití v rekreačních vozidlech a na jachtách, jsou základem vybavení karavanů, obytných vozů a podobných mobilních obytných vozidel. Všechny představované výrobky jsou již nyní dostupné přímo ze skladů TME.

KEL 2023 1

Konektory IEC 60309 jsou jedním ze světových standardů napájecích přípojek. Lze je nalézt v mnoha zemích, vždy ve stejném formátu, nezávisle na normách síťových zásuvek platných v daném regionu. A tak lze kabel s konektorem IEC 60309 s úspěchem použít jak v kontinentální Evropě, při výletu do kempu na Britské ostrovy, ba dokonce v afrických či blízkovýchodních přístavištích. Představované kabely značky KEL mají zástrčky nebo zásuvky pro velké proudy – na opačném konci jsou vybaveny 1 nebo 3 standardními evropskými síťovými zásuvkami (CEE 7/5) nebo jednou síťovou zástrčkou (CEE 7/7). Je to tzv. „francouzský typ” (tj. s kolíkem, na rozdíl od německé normy „Schuko”).

KEL 2023 2

V každém případě je kabel vyroben s použitím tří vodičů (včetně ochranného) s průřezem 2,5 mm2. Díky tomu mohou kabely dodávat proud až 16 A při standardním napětí 230 V AC, což představuje výkon kolem 3680 W.

KEL 2023 3
KEL 2023 4
KEL 2023 5

Kabely se vyrábějí ve dvou provedeních izolace: černé (gumové) nebo modré, polyuretanové (PUR). Ty první vyhovují normě H05RR-F, ty druhé H07BQ-F. Prodlužovací kabely mají délky od 1,5 m do 20 m. Jejich doplňkovou předností je stupeň krytí na úrovni IP44. U všech modelů jsou zásuvky CEE chráněny odnímatelnou záslepkou, která pomáhá udržet vysokou spolehlivost spojení i při dlouhodobém používání.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, září 2023

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Zajímavé odkazy

Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
METRA BLANSKO zakázková výroba dle požadavků zákazníka AC a DC voltmetry a ampérmetry, otáčkoměry, vysokonapěťové děliče, převodníky elektrických veličin, proudové transformátory, revizní přístroje, multimetry, bočníky, kalibrace a servis. S přístroji Metra můžete spolehlivě měřit dalších 100 let.

Oblíbené normy

Najdete nás na Facebooku