Napájecí konektory MQ15 pro připojení asynchronních a třífázových motorů

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

V dnešním světě je elektřina králem! Nic ve výrobě bez ní nefunguje. Stroje a systémy potřebují spolehlivé, snadno instalovatelné a bezpečné napájení. Poptávka po jednoduchých řešeních pro napájení strojů a systémů roste každým dnem.

Společnost Murrelektronik nabízí řešení v podobě řady napájecích konektorů MQ15.

U konektoru MQ15 stačí ¼ otáčky k vytvoření bezpečného připojení s krytím IP67. Tento inovativní systém rychlého připojení zkracuje dobu instalace, servisu a údržby až o 80 %. Bezpečnost montáže zvyšuje skutečnost, že stav uzamčení konektoru je označen vizuálně i hmatem. Navíc slyšitelné "cvaknutí" poskytuje akustickou zpětnou vazbu, že je MQ15 správně nainstalován. Jejich kompaktní provedení a vysoké hodnoty přenosu proudu otevírají širokou škálu aplikací včetně připojení asynchronních nebo třífázových motorů.

Široký rozsah pro vysoké trvalé zatížení

Řada MQ15 zahrnuje předmontované a přetvarované jedno- a dvoukoncové konektory s možností volby vysokopevnostního PUR nebo cenově výhodného PVC kabelu, jakož i zásuvky a T-spojky. Jsou k dispozici ve 4pólovém a 6pólovém provedení s průřezem kabelu 1,5 mm² a 2,5 mm². Sortiment výrobků doplňuje distribuční řešení -h s lisovanými kabely, který umožňuje flexibilní rozvod energie do libovolného přípojného místa a snižuje počet přípojných míst.

mq15 20222 1
Čtyřpólová verze má tři napájecí kontakty +PE, zatímco šestipólová verze nabízí navíc dva signální kontakty. To umožňuje integraci dalších funkcí. Hodnoty přenosu proudu až do 16 A při trvalém zatížení a napětí 600 V AC otevírají širokou škálu aplikací. Se zásuvkami MQ15 lze motory během chvilky přestavět na zásuvné řešení, což šetří čas a práci při instalaci i údržbě. Zásuvka se jednoduše našroubuje do stávajícího otvoru se závitem M20x1,5 v tělese motoru, bez nutnosti použití adaptérů nebo speciálních řešení.

mq15 20222 2
Díky stupni krytí IP67 je řada MQ15 vhodná i pro připojení v náročných průmyslových podmínkách. Jsou 100% elektricky testovány a zaručují jednoduché a bezchybné řešení plug and play. MQ15 splňuje požadavky CE a je také uveden na seznamu UL, takže je připraven k celosvětovému použití.

mq15 20222 3

Murrelektronik CZ, spol. s r.o.
Průmyslová 762, 333 01 Stod
Tel.: +420 377 597 961
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.murrelektronik.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.

Najdete nás na Facebooku