Konektory CombiTac uniq se používají na operačním sále a JIP polní nemocnice, kde je každé spojení klíčové

Typografie
 • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Technické vybavení polních nemocnic je nezbytnou součástí civilní ochrany. V ČR se jedná o kontejnerová pracoviště, která dodává VTÚ – Vojenský technický ústav, s. p.

Související zdravotnické vybavení pak dodává společnost Flídr medical s.r.o., která se spoléhá při výrobě život zachraňujících pracovišť na konektory CombiTac od Stäubli.

Spolehlivé konektory

Česká společnost Flídr medical vznikla v roce 2014 jako sesterská společnost firem skupiny Flídr. Primární zaměření firmy je výroba a dodání zdravotnických prostředků pro místnosti lůžkových pokojů, operačních sálů, JIP, ARO a všude tam, kde jsou obdobné nároky na přenos a konektivitu plynných a elektrických médií do prostoru lůžek.
Mezi jejich speciální zakázky se řadí právě i vybavení kontejnerových pracovišť pro polní nemocnici. V této oblasti mají praxi už léta a díky svým zkušenostem dostali zakázku i v poslední obnově tohoto vybavení realizovanou v letech 2020 a 2021.
Společnost Flídr medical si jako svůj hlavní cíl stanovila zajištění vysoké kvality výrobků a služeb a nejinak tomu bylo i u této zakázky. Na řadu proto přišly inovace původního řešení, které vycházely jak ze zkušenosti zdravotníků, kteří tuto techniku polní nemocnice už vyzkoušeli v praxi, tak ze zkušenosti konstruktérů.

Medical konektory 2022 1
Dle hlavního konstruktéra pana Polácha dříve realizované řešení připojení nesplnilo očekávání z hlediska technického provedení a zákaznické podpory. Chyběly inovativní vývojové nápady a rady ohledně nejvhodnější konfigurace. Po pečlivém zvážení všech požadavků se pan Polách rozhodl pro použití konektorového systému CombiTac pro jeho vysoký výkon a spolehlivost.
Za výrazný benefit firmy Stäubli považuji komunikaci a technickou podporu, která pro mě byla velmi důležitá. Velkým plusem je dodání virtuálních 3D modelů vytvořených v CombiTac konfigurátoru. Lze je snadno použít v konstrukčním softwaru, takže přinášejí úsporu času. Konektory CombiTac přišly navíc už sestavené, takže byly připravené pro okamžité použití, a to znamená další úsporu času,“ komentoval spolupráci se Stäubli pan Polách.

Bezpečně a jednoduše

Konektory CombiTac se aktuálně využívají v kontejneru pro pracoviště JIP a operačního sálu. Tyto kontejnery mají pokročilejší konstrukci, protože jsou na obě strany rozkládací. Rozložením se kontejner zvětší téměř na trojnásobek své plochy. Toto rozšíření je právě i důvodem pro nutnost použití modulárních konektorů, protože vysouvací části kontejneru je potřeba bezpečně a jednoduše připojit k elektřině a medicinálním plynům. Systém konektorů CombiTac toto propojení rychle a spolehlivě zajistí a propojení zvládne kdokoliv, není třeba využívat elektrikáře.

Medical konektory 2022 2

Proč zvolit CombiTac?

 • Dodávka kompletně smontovaného konektoru, k dispozici včetně kabelů
 • Kvalita prověřená léty pro spolehlivý a dlouhodobý provoz i v nejnáročnějším prostředí
 • Patentovaná technologie MULTILAM zajišťuje minimální přechodový odpor
 • Až 100 000 párovacích cyklů
 • Intuitivní používání 3D konfigurátoru
 • 100% přizpůsobitelný modulární systém
 • Moduly pro elektřinu, signál, vzduch, kapaliny, data a další
 • Unikátní číslo konfigurace zajišťuje snadné objednání a doobjednání
 • Technická podpora ve více než 100 zemích po celém světě

Stäubli Systems, s.r.o.
Hradecká 593, 530 09 Pardubice
Tel.: +420 731 131 734
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.staubli.com/electrical

Kdo je Stäubli?
Stäubli poskytuje mechatronická řešení pro tři hlavní oblasti - konektory, robotiku a textil. Jedná se o mezinárodní skupinu, která v současnosti působí ve 29 zemích.
Elektrické konektory Stäubli nabízí pokročilou kontaktní technologii a technicky vyspělá řešení s portfoliem produktů od miniaturních konektorů až po konektory s vysokým výkonem pro různá průmyslová odvětví.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, květen 2024

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové nosné systémy, svorky a konektory

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku