Je dobré být členem velké rodiny? V chytrých instalacích bezpochyby!

Typografie
 • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Velká rodina v podobě široké nabídky řešení ovládacích prvků pro různé instalace v chytré domácnosti přináší spoustu výhod.

Nachází uplatnění ve více projektech, protože díky ní dokážete splnit rozličná přání investorů a vyhovět i jejich rozpočtovým možnostem. Individualita, design, kompatibilita, variabilita, jednoduchost a využitelnost nejnovějších ovládacích prvků hned pro dvě systémové instalace: ABB-free@home® i ABB i-bus® KNX.

Seznamte se s nejnovějšími členy ovládacích prvků, které nabízí ABB v systémových elektroinstalacích, a to jak pro rezidenční bydlení, tak pro náročnější objekty v podobě ABB i-bus® KNX řešení. Sluší se zmínit, že ABB-free@home® vyniká jednoduchou instalací. Zprovoznění elektroinstalace pro chytrou domácnost je bez nutnosti programování, a tudíž ho skutečně zvládne každý elektrikář. Pro obě platformy navíc platí, že je lze sladit do jednotného designu se standardními vypínači a zásuvkami, a to napříč designovými řadami. S ABB můžete začít realizaci elektroinstalace již od rozvodnice a modulárních přístrojů. Spolu s českou technickou podporou je vše výše uvedené velkou devizou jak pro vás elektromontéra či projektanta, tak pro vašeho zákazníka.

elektroinstalace novinky 2024 1

ABB RoomTouch® 4“ Stačí přejet prstem

Elegantní skleněný ovládací prvek, který je předurčen pro širokou škálu instalací nejen díky svému designu, ale především díky jednoduchosti ovládání. 12 funkcí v jediném panelu. Obrazovka s prostorovou tloušťkou pouhých 11 mm a úhlopříčkou 10,16 cm nabízí jemné rozlišení 480 x 480 px. Stačí se přiblížit a RoomTouch® se aktivuje. Dotknete se, obrazovka zavibruje a pak už stačí jen přejet prstem a můžete ovládat světla, žaluzie i nastavovat teplotu. Je stejně individuální jako jsou individuální potřeby budoucího obyvatele domu. Svým zákazníkům můžete nabídnout elegantní bílé nebo černé provedení.
Díky dvěma komunikačním rozhraním je využití daleko širší než u klasických ovládacích panelů. Snadno je využijete v realizacích jak ABB-free@home®, tak případně
v ABB i-bus® KNX.

elektroinstalace novinky 2024 2

Shrnutí:

 • Možnost zobrazení stavových informací (např. porucha / alarmová hlášení / otevřená okna / venkovní teplota).
 • Jediným dotykem aktivujete předem definovanou scénu nebo funkci (i-bus® KNX).
 • Haptická zpětná vazba (vibrace).
 • Integrovaný senzor přiblížení a jasu.
 • Integrovaný snímač prostorové teploty a termostat, svorka pro připojení externího snímače teploty (PT1000 nebo snímače DP4-T-1) či binárního vstupu.
 • Automatická úprava jasu pro den/noc.
 • Flexibilní vizualizace (1–4 funkce na stránce) – definujte si počet ovládacích ikonek až na 4 pracovních plochách.
 • Jednoduché uživatelské rozhraní a snadná ovladatelnost, např. výběr osvětlení RGB z palety barev nebo nastavení polohy lamel u žaluzií.
 • Široký pozorovací úhel díky IPS displeji.

Jednoduchá a rychlá montáž
Vystačíte si se standardní instalační krabicí pod omítku. 4žilový systémový sběrnicový kabel obstará přenos komunikace i napájení (100 mA / 24 V DC). Samozřejmostí je komunikace s mobilní aplikací ABB-free@home® Next App, resp. DCA pro ABB i-bus® KNX.

ABB Trevion® 2,4“ Dokonale sladěné dotykové vypínače

Nový ovládací prvek, který dokazuje, že design standardních vypínačů a zásuvek ABB umí vyrobit ve 100% shodě s ovládacími prvky v chytré domácnosti . Je to snadné, protože jsme ABB Trevion® 2,4“ vsadili do standardního rámečku v designových řadách future® linear, solo®, solo® carat, Busch-axcent® a v průběhu roku 2024 přibydou také novinky v designových řadách Zoni®, Levit®, Levit® M, jako další z nové generace vypínačů.
Dotykový vypínač ABB Trevion® disponuje jemným IPS displejem (240 x 240 px) s úhlopříčkou 6 cm a stejnou funkcionalitou jako jeho větší bratr RoomTouch® 4“.

elektroinstalace novinky 2024 3

Swipněte na Trevion

 • Ovladače chytré domácnosti perfektně designově ladí se standardními vypínači a zásuvkami.
 • Usazení i do vícenásobných designových rámečků.
 • Až 12 vypínačů a termostats integrovaným snímačem prostorové teploty a svorkou pro připojení externího snímače teploty (PT1000 nebo snímač DP4-T-1) či binárního vstupu.
 • Kompatibilita s ABB-free@home® i sběrnicí ABB i-bus® KNX.

ABB SmartTouch® 10“ Jeden panel, který zvládne vše

Chytrá domácnost + videotelefon + IP kamery v jednom
Nabídněte svým zákazníkům maximální komfort v projektech inteligentních elektroinstalací s ABB SmartTouch 10“ – ovládacím panelem a zároveň videotelefonem
(a zvonkem) s dotykovým IPS displejem, Wi-Fi i možností připojení IP kamer (ONVIF). Osvětlení, vrata, garáž, žaluzie, topení, klimatizace, větrání, kamery. S jeho pomocí může uživatel z jednoho místa ovládat celou chytrou domácnost ABB-free@home® a komfortně mít pod kontrolou celý dům. Videotelefon výrazně zvýší nejen pohodlí, ale také bezpečnost uživatelů. Ti díky videotelefonu i mobilní aplikaci budou vždy vědět, kdo zvoní u domovních dveří, i když nebudou právě doma. Panel SmartTouch® 10“ je vybaven komunikačním rozhraním ABB-free@home® i ABB i-bus® KNX, navíc ještě svorkou pro domovní videotelefon ABB Welcome Midi.

elektroinstalace novinky 2024 4

Design a klíčové vlastnosti

 • Skleněná obrazovka s nerezovým rámečkem s tloušťkou jen 14 mm.
 • Luxusní černé a decentní bílé provedení, design oceněný Red Dot Awards.
 • Dotykový displej s vibrační odezvou a jemným rozlišením 1280 x 800 px.
 • Snímač přiblížení rozpozná osobu před sebou a automaticky se přepne z úsporného režimu do pohotovostního.
 • Přímá konektivita – svorky pro připojení sběrnice ABB i-bus® KNX, ABB-free@home® a ABB Welcome Midi.
 • IP gateway (Wi-Fi) pro připojení aplikace ABB Welcome a ovládání dveří i videohovorů na mobilním telefonu.
 • ONVIF – připojení IP kamery přes Wi-Fi a zobrazení (kamery jakéhokoliv výrobce).
 • Integrovaný snímač prostorové teploty a termostat, svorka pro připojení ext. snímače teploty (PT1000 nebo snímač DP4-T-1) či binárního vstupu.
 • Interkom samozřejmostí.
 • Se sluchovou smyčkou pro připojení zvukového signálu do naslouchátek.
 • Online předpověď počasí na 5 dní.
 • Automatická nabídka SW aktualizací.
 • V ABB-free@home® nabízí pracovní plochu s oblíbenými 18 ovládacími prvky. Po propojení se systémovým modulem ovládáte kompletní elektroinstalaci.
 • Pro připojení ABB i-bus® nabízí SmartTouch® 10“ na 35 stránkách až 450 ovládacích prvků.

elektroinstalace novinky 2024 5

Vyzkoušejte si i vy realizaci chytré elektroinstalace BEZ programování
U ABB-free@home® platí, že u první instalace se rozkoukáte, druhou si vše zopakujete a po té třetí zjistíte, že umíte vedle klasiky i chytrou domácnost. Tím spíš, že požadavky na nízkoenergetický standard prakticky u všech typů nových budov si o chytré instalace víc než říkají. Do budoucna jsou, dá se říci, nutností. Buďte si jistí, že díky ABB-free@home® a vám dobře známému portfoliu vypínačů a zásuvek získáte konkurenční výhodu.

ABB s.r.o.
Elektrotechnika
Kontaktní centrum: 800 312 222
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.nizke-napeti.cz.abb.com

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, květen 2024

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové nosné systémy, svorky a konektory

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.

Najdete nás na Facebooku