Video: Moderní sklad v Bratislavě automatizoval vyřizování objednávek i technologie

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Bratislavský sklad, jako první na Slovensku, uvedl do provozu Autostore – inovativní modulární robotický systém, který má revolučně zrychlit a zefektivnit vyřizování objednávek.

Díky integraci systému automatizace Loxone s moderními prvky skladu očekává investor zvýšení produktivity zaměstnanců a snížení energetických nákladů.

Jaké výhody přináší inteligentní sklad?

Počet automatizovaných a chytrých skladů na Slovensku stále roste. Stoupající nároky zákazníků na rychlost a kvalitu doručení ovlivňují používání různých automatizačních systémů ve skladových prostorech. Tato automatizace umožňuje firmám udržet tempo a plnit očekávání svých zákazníků.

Sklad o rozloze 1750 m² nyní disponuje plně autonomním osvětlením, což přináší zaměstnancům výjimečné pracovní podmínky. Kvalitní světelné zdroje s věrným podáním barev a sofistikovanou optikou minimalizují riziko oslnění. Tímto způsobem se zlepšuje komfort zaměstnanců a snižují se negativní vlivy na jejich produktivitu. Během dne zajišťují světlíky dostatečné množství přirozeného světla, což přispívá k úspoře energie. V budoucnu se plánuje postupné začlenění dalších technologií do systému Loxone, včetně vytápění, chlazení a fotovoltaických panelů.

loxone sklady 2023 1

Inteligentní elektroinstalaci pro tento projekt zajišťuje společnost The Light, která se specializuje na náročné klientské projekty a soustředí se na maximalizaci komfortu a využití prostoru při co nejnižší spotřebě energie.

U světelného komfortu jsme dbali na efektivní využití elektřiny. Proto jsme zvolili systém Loxone, který je pro velké projekty jako stvořený. Správným rozložením senzorů jsme dosáhli přesného sběru dat, co se v daných zónách děje. Loxone pak vyhodnocuje, co se v nich má stát. Momentálně řídíme osvětlení, měříme frekvenci pohybu, teplotu, vlhkost i další hodnoty,“ vysvětluje Michal Jančuška, CEO The Light.

loxone sklady 2023 2

Tento příklad jasně ukazuje, že Loxone je kromě domácností perfektním řešením pro komerční a průmyslové objekty, jako jsou i skladové haly. Systém v nich dokáže ušetřit až 30 % energií.

Pokud vás zajímá inteligentní automatizace, ať už jako investora nebo instalační firmu, můžete využít bezplatné konzultace přímo s výrobcem systému Loxone.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, květen 2024

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové nosné systémy, svorky a konektory

Zajímavé odkazy

Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.

Najdete nás na Facebooku