Video: Automatizace v průmyslu. Loxone snadno integruje pohony, senzory a ventily Belimo

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Jak řídit MaR maximálně efektivně? Odpověď přináší nové produkty Loxone – Belimo Tree a Air. Díky nim lze inovativní produkty Belimo snadno integrovat do automatizace budov. Více ve videorozhovoru.

Belimo trhu dodává řadu inovativních provozních zařízení HVAC. Spolehlivé pohony klapek zajišťují nižší spotřebu energie, senzory HVAC poskytují spolehlivá a přesná měření, regulační ventily optimálně řídí průtok… Nyní mohou tyto vysoce kvalitní produkty čerpat z výhod systému inteligentní automatizace Loxone.

Novinky Belimo Tree a Belimo Air jsou velké asi jako krabička od sirek. Přesto jsou bránou pro připojení až 16 produktů Belimo. Snadná integrace pak poskytuje řídicímu systému Loxone důležitá data, která umožňují ovládání i velmi rozsáhlých systémů. Toto řešení otevírá nové možnosti automatizace v různých projektech – zejména v průmyslovém sektoru.

A to i ve stávajících budovách, které chtějí a potřebují šetřit za energie! Kromě drátového Tree řešení je totiž možné zvolit i bezdrátovou Air instalaci. Výsledkem je jednoduchá a cenově přístupná automatizace pro každou budovu.

Jsme rádi, že Loxone udělal tento další krok pro automatizaci velkých budov. V ní je budoucnost. Pod celosvětovým tlakem na úspory a efektivitu bude automatizace nezbytnou součástí budov,“ zmiňuje Filip Hajšo, obchodní ředitel Belimo CZ.

Pomůže správcům budov

Systém Loxone podporuje sběrnici MP-Bus společnosti Belimo, protože zajišťuje maximální flexibilitu každého projektu. Přímá integrace umožňuje připojení produktů během chvíle.

PH Belimo 2022 1

V provozu z toho těží mimo jiné facility manageři a správci budov. „Díky komunikaci MP-bus dostává správce chybová hlášení, nejen zpětnou vazbu o poloze servopohonu. Pokud nezavře klapka, nemusí posílat nejprve odborníka na vzduchotechniku, poté na MaR a podobně. Rovnou ví, že došlo například k vzpříčení klapky. A může rovnou poslat pracovníka, který řeší tento konkrétní problém,“ dodává Hajšo.

Pro zajímavost: Věděli jste, že Loxone jedním z pouhých dvou systémů, které plně podporují protokol MP-Bus? Podrobnosti zde.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku