Video: Automatizace v průmyslu. Loxone snadno integruje pohony, senzory a ventily Belimo

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Jak řídit MaR maximálně efektivně? Odpověď přináší nové produkty Loxone – Belimo Tree a Air. Díky nim lze inovativní produkty Belimo snadno integrovat do automatizace budov. Více ve videorozhovoru.

Belimo trhu dodává řadu inovativních provozních zařízení HVAC. Spolehlivé pohony klapek zajišťují nižší spotřebu energie, senzory HVAC poskytují spolehlivá a přesná měření, regulační ventily optimálně řídí průtok… Nyní mohou tyto vysoce kvalitní produkty čerpat z výhod systému inteligentní automatizace Loxone.

Novinky Belimo Tree a Belimo Air jsou velké asi jako krabička od sirek. Přesto jsou bránou pro připojení až 16 produktů Belimo. Snadná integrace pak poskytuje řídicímu systému Loxone důležitá data, která umožňují ovládání i velmi rozsáhlých systémů. Toto řešení otevírá nové možnosti automatizace v různých projektech – zejména v průmyslovém sektoru.

A to i ve stávajících budovách, které chtějí a potřebují šetřit za energie! Kromě drátového Tree řešení je totiž možné zvolit i bezdrátovou Air instalaci. Výsledkem je jednoduchá a cenově přístupná automatizace pro každou budovu.

Jsme rádi, že Loxone udělal tento další krok pro automatizaci velkých budov. V ní je budoucnost. Pod celosvětovým tlakem na úspory a efektivitu bude automatizace nezbytnou součástí budov,“ zmiňuje Filip Hajšo, obchodní ředitel Belimo CZ.

Pomůže správcům budov

Systém Loxone podporuje sběrnici MP-Bus společnosti Belimo, protože zajišťuje maximální flexibilitu každého projektu. Přímá integrace umožňuje připojení produktů během chvíle.

PH Belimo 2022 1

V provozu z toho těží mimo jiné facility manageři a správci budov. „Díky komunikaci MP-bus dostává správce chybová hlášení, nejen zpětnou vazbu o poloze servopohonu. Pokud nezavře klapka, nemusí posílat nejprve odborníka na vzduchotechniku, poté na MaR a podobně. Rovnou ví, že došlo například k vzpříčení klapky. A může rovnou poslat pracovníka, který řeší tento konkrétní problém,“ dodává Hajšo.

Pro zajímavost: Věděli jste, že Loxone jedním z pouhých dvou systémů, které plně podporují protokol MP-Bus? Podrobnosti zde.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, květen 2023

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové nosné systémy, svorky a konektory.

Nadcházející webináře

Zajímavé odkazy

Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!

Najdete nás na Facebooku