Amtek rozšiřuje své portfolio o další značku - Amphenol.

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

V průběhu tohoto léta dokončil Amtek jednání se společností Amphenol a zařadili do portfolia jejich produkty Advanced Sensors.


Specificky značky Thermometrics (teplotní NTC a PTC čidla), Nova Sensors (tlakové senzory) a Telaire (senzory CO2, vlhkosti a teploty).

Vedoucího oddělení elektronických součástek, Ing. Michala Brůžka jsme se zeptali na pár otázek ohledně tohoto kroku:

Proč zrovna senzory Amphenol?

Americká značka Amphenol je ve světě dobře známá a jejich produkty jsou opravdu kvalitní. V Evropě mají své sídlo v Anglii, takže produkty i podpora prodeje je rychle dostupná. Navíc nám tento typ produktů v našem portfoliu chyběl a ze strany zákazníků je poptávka po těchto senzorech častá, proto jsme se snažili vyjít vstříc.

V jaké je spolupráce fázi?

Já a můj tým jsme prošli technickým školením a nastavili jsme systém spolupráce u nás ve firmě – ERP, sklady, ceníky. Teď už máme rozjednaných několik větších zákazníků a jsme v připraveni dodávat. Během příštího roku pak bude možné produkty objednat/poptat také přes náš eshop.

amphenol 2023 1

Kde se mohou zákazníci dozvědět více o senzorech Amphenol?

Na našich stránkách jsme vytvořili rozcestník. Tady si zájemci můžou stáhnout základní brožury rozdělené podle oblasti použití senzorů (transportation, industrial a medical).
Jsou tam také základní informace o značkách a typech senzorů spolu s odkazy na katalogy a stránky výrobce, kde lze najít všechny potřebné detaily. V případě, že zákazník ani tak nenajde potřebné informace, může se obrátit na kolegu – Ing. Michala Kováče, který dotazy zodpoví a případně i poradí s výběrem produktů (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., +420 603 487 935).

amphenol 2023 2

Můžete vypíchnout nějaké zajímavosti z nabídky Amphenol?

To je těžké – Amphenol Advanced Sensors má opravdu široký záběr. Mě osobně teď zaujaly nová NTC čidla v kabelovém oku, které lze použít pro měření teploty -40 °C až 125 °C s přesností až ±1% - například v připojovacích kontaktech baterií, na tepelně namáhaných krytech, na povrchu chladičů nebo tepelně namáhaných vodičích. Kabelové oko je vhodné pro šrouby velikosti M3 až M6 a nabízí rozsah délek vodičů od 50 do 2000 mm.
Možné jsou i úpravy na přání zákazníka. NTC termistorový čip je chráněn epoxidem, a proto se hodí i do náročných podmínek.
Kompletní technický list si zákazníci mohou stáhnout zde.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, únor 2024

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku, nouzové osvětlení, software v automatizační technice, elektrotechnice a energetice.

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.

Najdete nás na Facebooku