Amtek rozšiřuje své portfolio o další značku - Amphenol.

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

V průběhu tohoto léta dokončil Amtek jednání se společností Amphenol a zařadili do portfolia jejich produkty Advanced Sensors.


Specificky značky Thermometrics (teplotní NTC a PTC čidla), Nova Sensors (tlakové senzory) a Telaire (senzory CO2, vlhkosti a teploty).

Vedoucího oddělení elektronických součástek, Ing. Michala Brůžka jsme se zeptali na pár otázek ohledně tohoto kroku:

Proč zrovna senzory Amphenol?

Americká značka Amphenol je ve světě dobře známá a jejich produkty jsou opravdu kvalitní. V Evropě mají své sídlo v Anglii, takže produkty i podpora prodeje je rychle dostupná. Navíc nám tento typ produktů v našem portfoliu chyběl a ze strany zákazníků je poptávka po těchto senzorech častá, proto jsme se snažili vyjít vstříc.

V jaké je spolupráce fázi?

Já a můj tým jsme prošli technickým školením a nastavili jsme systém spolupráce u nás ve firmě – ERP, sklady, ceníky. Teď už máme rozjednaných několik větších zákazníků a jsme v připraveni dodávat. Během příštího roku pak bude možné produkty objednat/poptat také přes náš eshop.

amphenol 2023 1

Kde se mohou zákazníci dozvědět více o senzorech Amphenol?

Na našich stránkách jsme vytvořili rozcestník. Tady si zájemci můžou stáhnout základní brožury rozdělené podle oblasti použití senzorů (transportation, industrial a medical).
Jsou tam také základní informace o značkách a typech senzorů spolu s odkazy na katalogy a stránky výrobce, kde lze najít všechny potřebné detaily. V případě, že zákazník ani tak nenajde potřebné informace, může se obrátit na kolegu – Ing. Michala Kováče, který dotazy zodpoví a případně i poradí s výběrem produktů (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., +420 603 487 935).

amphenol 2023 2

Můžete vypíchnout nějaké zajímavosti z nabídky Amphenol?

To je těžké – Amphenol Advanced Sensors má opravdu široký záběr. Mě osobně teď zaujaly nová NTC čidla v kabelovém oku, které lze použít pro měření teploty -40 °C až 125 °C s přesností až ±1% - například v připojovacích kontaktech baterií, na tepelně namáhaných krytech, na povrchu chladičů nebo tepelně namáhaných vodičích. Kabelové oko je vhodné pro šrouby velikosti M3 až M6 a nabízí rozsah délek vodičů od 50 do 2000 mm.
Možné jsou i úpravy na přání zákazníka. NTC termistorový čip je chráněn epoxidem, a proto se hodí i do náročných podmínek.
Kompletní technický list si zákazníci mohou stáhnout zde.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2024

Číslo je zaměřené na spínací techniku, bezpečnost strojních zařízení, hromosvody a uzemnění.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.

Najdete nás na Facebooku